Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Végbéltükrözés után vastagbélg...

Végbéltükrözés után vastagbélgyulladást állapítottak meg kislányunknál. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Lányunk 21 hónapos, még nem tudjuk melyik fajtája, mert a szövettan még nincs meg. Másnál is előfordult ilyen fiatal korban?
2009. nov. 16. 20:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

szia utolsó, nekem mint föntebb írtam a páromnak van ilyen baja, és többek között ő is mindig vékony volt, mondjuk nem is nagyon evett, volt olyan, hogy kétnaponta.

ebből adódóan ugye széklete sem volt minden nap, tehát ebből csak azt akarom kihozni, hogy a kislányod vékonysága lehet a betegségtől, mert neki is attól volt.

azt mondta, hogy fáj a hasa régebben, mi azt hittük, hogy ráment az ideg a gyomrára, mert elég stresszes az élete.

most a napokban pedig mondta, hogy régen is ezt érezte a hasában mint most, de ugye most már tudjuk, hogy nem a hasa, hanem a belei fájtak a gyulladás miatt.

sokkal jobb lett az étvágya,

ha elfogadsz egy jó tanácsot ne várj december közepéig, mert ez sajnos nem játék.

mi is sokat vártunk, ez is volt a baj, de hál istennek kezelve van, most már gyógyul.

nagyon drukkolok neked és a kérdezőnek is, hogy ne legyen komoly probléma

2009. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A végbéltükrözést altatásban csinálták , és közben vettek le szövetet is. Neki mindig a folyós kakinál jelentkezett a vérzés, tehát ti lehet, hogy más cipőben jártok. Ne aggódjál feleslegesen, a dokik majd mondanak valami okosat. :)

Nálunk lehet hogy ételallergiától van, de ez talán már jövő héten kiderül.

2009. nov. 19. 18:26
 13/15 anonim ***** válasza:

11:04-esnek.

Hát remélem itt nem arról van szó.

Ma már 3 szor kakilt a lányom. Utoljára már nem is ódzkodott tőle. És fürdés után megnéztem neki, egy helyen ki van repedve, én remélem az volt a baj csak, hogy kemény volt és fájt, a baracklé megtette hatását:-)

Egyébként eddig neki naponta volt széklete, és igaz, hogy keveset, de azért minden nap eszik 2-3 szor biztos.

Szóval remélem minden ok lesz, de azért nagyon fogom figyelni.

A doktornénije meg lisztérzékenység gyanúja miatt küld el minket a gasztrora, de már 1 éves korában is voltunk, csak akkor nem csináltak semmit sem mert akkor még nem rég óta kapott gluténtartalmú kajákat és kizárták, de azóta sem nagyon megyeget a súlya szóval majd kiderül.

Kedves Kérdező!

Egyébként a lányod hogy alszik éjjel?Mert az enyém nagyon rosszul és én emiatt is aggódok, nem -e a hasa fáj, bár akkor csak mondaná már, hogy fáj, mert mikor hasmenéses vírusa volt akkor is mondta...

Nehéz ez.

2009. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia! Mosta találtam meg ezt a régi krdést, kérlek, segíts nekem! A kislányomnak is vastagbélgyulladása van, feltehetően tejallergiától. 3,5 éves

Nektek azóta hogy alakult, hogy vagy a kislányod?

Én iszonyúan aggódok, a kislányom nincs jól. Most hazajött a kórházból, hétfőn kell visszavinnem és utána kezdődnek a vizsgálatok, de az uh alapján mondták, hogy vastagbélgyulladás, felszívódási zavar is szinte biztos.

Kérlek, segíts!!!

2012. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Szia utolsó! Csak most olvastam, hogy írtál. Az én lányomnál azóta már Crohn betegséget diagnosztizáltak. Talán már te is hallottál róla.

Remélem Titeket nem érint.

Ha több információt szeretnél van egy jó oldal, ahol fórum is van, én Enikő néven szerepelek. crohn-colitis.hu

A lányom egész jól van, bár tünetmentességet csak pár napig tudunk elérni nála. Sajnos mindig jelentkezik vagy a hasmenés, hasfájás, vagy a véres széklet.

Reménykedünk, hogy egyszer csak sikerül hosszabb időre rendbe tenni a leányt.

Azóta már gondolom Ti is okosabbak vagytok. Ne ijedj meg, a dokik majd csak kitalálnak valamit.

2012. márc. 2. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!