Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Végbéltükrözés után vastagbélg...

Végbéltükrözés után vastagbélgyulladást állapítottak meg kislányunknál. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Lányunk 21 hónapos, még nem tudjuk melyik fajtája, mert a szövettan még nincs meg. Másnál is előfordult ilyen fiatal korban?
2009. nov. 16. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, nem olyan nagyon ritka, bár azért ennyire fiatalon érdemes elgondolkodni az okokon, és gyógyszeresen lehet kezelni, majd nyilván kaptok ti is valamit.
2009. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A House-ból tudom... (az nem olyan fals) hogy a lisztérzékenység is okoz ilyen betegséget, vagy valami felszívódási zavar.
2009. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
sztem ilyen népi bölcsességekre ne hallgassatok, de jó ha tudjátok, hogy egy vastagbél-gyulladásnak legtöbbször pszichés eredete van, szóval erre nem árt oda figyelni. bizony, ilyen fiatal korban is! persze lehet valamilyen érzékenység, de ezt pár egyszerű teszttel ki lehet mutatni, aztán megnyugszotok
2009. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A lisztérzékenység már ki van zárva.

A pszichés gondok nem valószínűek, mert egy aranyos kiegyensúlyozott kislány.

Még annyi, hogy az orvos aki beutalta erre a vizsgálatra, addig nem hajlandó még gyulladáscsökkentő gyógyszert sem felírni, míg nincs meg a szövettan. Pedig kezelésre szorulna, szerintem.

2009. nov. 17. 10:25
 5/15 anonim ***** válasza:

szia, nekem a páromnál derült ki, hogy vastagbélgyulladása van, de neki a doki a vizsgálat után megcsinálta a szövettant, kellett várnunk bő fél órát, és már akkor elmondta, hogy mi a helyzet, merre tovább, másnap pedig már elkezdte szedni a gyógyszereket.

Tényleg nem játék szerintem.

Bocs, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam

2009. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ez hogy derült ki?

Mert a lányom mostanában 2 naponta kakil és mondja, hogy fáj, pedig nem is kemény neki mindig.

2009. nov. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Véres volt a kakija és folyós. Először csak havonta 1x, aztán egyre sűrűbben, egyre több vérrel. És Neki is fájt mikor kakilt.

Vittük először sima gyerekorvoshoz, ő továbbküldött gyermeksebészhez, ott kiderült van egy pici repedés a végbelén, azt hitték az vérzik. Mi is megnyugodtunk, kaptunk rá kenőcsöt ennyi.

De nem múlt el, ekkor kezdtünk másra gondolni. Gyerekorvossal megbeszélve kértünk időpontot gyermekgasztroenteorológián, rá 2 hónapra tudtak is minket fogadni. Kipróbáltuk a tejmentes diétát, nem igazán változott a helyzet, aztán ez a végbéltükrözés. Most itt tartunk.

2009. nov. 18. 07:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont most írtam a kérdést.De te akkor sokat segíthetsz nekem. Az én lányom 5 éves. És ma véres volt a kakija. Nem először. De mindig elmúlt azt mondták végbélrepedés, de én nem látom. Fáj neki a kakilás, de nem folyósat hanem keményet kakil. Vagy normális állagút. Nálatok amikor véres volt a kaki mindig folyós volt? Vagy kemény is? Lehet nekem is sebészhez kellene vinnem?

Most nagyon megijesztettél ezzel a vastagbélgyulladással.

2009. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nálunk folyós volt a kakija, ha vérzett.

Szerintem a gyermeksebészet jó ötlet. Ott még is csak szakemberek nézik meg. De azért a gyerekorvossal is beszéld meg.

2009. nov. 19. 07:40
 10/15 anonim ***** válasza:

A 20:26-os vagyok megint.

Engem is megijesztettél. És mondtak valamit, hogy ez mitől lehet?

Én tegnap már adtam neki glicerines kúpot, hogy kénytelen legyen kinyomni, meg guttalaxot 3 cseppet és narancsot.

Az első széklete nagyon kőkemény volt, gondolom már besült 2 és fél nap után.Aztán már lazább.

Ma meg elég laza, de még nem hasmenés.És vettem sárgabaracklét is. Neki nem véres, de remélem nem is lesz az.

Mi dec 3-án megyünk a gasztroenterológiára, de oda igaziból nem ezért, hanem a kis súlya miatt. Ha addig nem változik akkor pedig ezt is mondani fogom.

Egyébként én (mivel még nem volt véres) gondoltam arra is, hogy pszichésen van, mert mostanság az eddig is rossz éjszakáink még rosszabbak és nemrég kezdte ezt a kaka dolgot is. Egy hónap múlva jön a tesó lehet az is a baja...

A tükrözést hogy bírta a lányod?És a szövettant, hogy csinálják?

2009. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!