Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsiben mindent megeszik,...

Bölcsiben mindent megeszik, otthon alig valamit. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2 éves fiam a bölcsiben mindent megeszik, sőt szinte mindig repetát is kér. Otthon ugyanazokat pedig nem hajlandó, egy falatot nem eszik belőle. Otthon van 4-5 féle kaja, amit megeszik. Miért van ez? Nem főzhetek ennyire rosszul, mert rajta kívül mindenki megeszi jó ízűen...Arra gondoltam, ha nem eszi meg, nem adok mást, hogy ne most alapozzam meg a "válogatósságot", de nagyon nehéz betartani, legtöbbször adom a megszokott kaját, csak egyen valamit. Amúgy a megszokott kajákból jó evő. Mit gondoltok?
2009. nov. 16. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Otthon mások a szabályok, mint a bölcsiben. Tudja, hogy otthon úgy is kap mást, ami jobban a fogára való, de a bölcsiben nem. Meg látja, hogy a többi gyerek is azt eszi, így ő is eszik. Honnan tudod, hogy ott mindent megeszik,és repetát is kér? Láttad vagy mondták, mert nem mindegy?! Lehet csak megnyugtatásodra ezt mondják. Több ötletem nincs.
2009. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondják személyesen, meg az üzenőfüzetbe, amibe havonta írnak nekünk a gyerekről, minden hónapban le van írva, hogy nagyon jó evő, mindig repetázik.
2009. nov. 16. 13:14
 3/10 anonim ***** válasza:

A bölcsiben a többieket utánozza. Azon kívül ott alig fűszerezik a kajákat, amit lehet édesen készítenek, hogy megegyék a gyerekek. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Az, hogy csak pár dolgot eszik, elég általános ebben a korban. Szerintem ne csinálj belőle problémát. Kínáld mással is, de ha nem kéri, kapjon olyat, amit szeret. Előbb utóbb remélhetőleg szélesedik a paletta.

2009. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem fogom elkényeztetni, hogy 14 évesen is csak 6 féle dolgot eszik meg? Ettől félek.
2009. nov. 16. 13:46
 5/10 anonim ***** válasza:

13:16-os vagyok.

Sógorom a legdurvább eset, amivel találkoztam. Másfél-két évesen csak "paradimocsos vajot" volt hajlandó enni, semmi mást (vajaskenyér paradicsommal). Aztán ez szépen lassan elmúlt nála, de utánna nem evett vajat. :) Sem majonézt, sem halat, sem sajtot, sem ecetes krumplisalátát, stb...

Most 20 éves és rájött, hogy magával szúr ki, ha minden második étellel gondja van és azóta mindenfélét megkostól, sőt főzni kezdet, egzotikusabbnál egzotikusabb ételeket.

Nem gondolom, hogy nálatok is így fog majd minden történni, csak azért írtam le, hogy tudj róla, vannak ilyenek. Ha lehetőséget adsz neki kostolni, de nem erölteted, akkor minden más módszernél többet érsz el.

Amúgy a gyerekek ízlése folyton változik. A legnagyobb gyerekem 8 éves lesz és hol a krumplit nem szereti, hol a zöldborsót. Aztán elmúlik és nem érti miért csodálkozom, hogy most kér a krumpliból.

2009. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem :-) Köszönöm szépen! Akkor nem erőltetem, adok neki, amit szeret. Csak olyan egyhangúnak tűnik. Bár a bölcsiben meg változatosan eszik, így az is meglesz :-)
2009. nov. 16. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából tényleg nem szabad erőltetni. Kell csinálni másfélét is és tenni ki az asztalra belőle gusztusosan, aztán egyenek a szülők is belőle jóízüen. Lehet megkívánja és kér belőle, vagy legalább megkóstolja.

A bölcsiben meg látja a többi gyereket és ott valahogy a hangulat magával ragadja szerintem. Meg biztos, hogy az is igaz, hogy tudja ha nem eszik éhes marad, mert nem kap mást. Ebéd után alvás, aztán csak uzsikor lesz újra evés. Otthon meg anyu úgy is ad mást, meg hát nincsenek gyerekek. Az ott bent egy más világ. Neki.

2009. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Tegnap este jóízűen vacsorázott otthon :-) nagyon örültem. De nem fogom erőltetni.
2009. nov. 18. 09:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. A férjemnek az a meggyőződése, hogy bent sem eszik ám rendesen a gyerek, csak azt mondják, hogy ne parázzon a szülő :-(
2009. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az van, hogy a bölcsibe (állami, ahová most kezdtünk járni) ráhagyják a gyerekre az evést. Ha nem eszik, akkor egy-két erölködést még megejtenek, aztán végül hagyják hogy a gyerek rendes ebéd nélkül lefeküdjön. Jobb esetben van gyümölcs, vagy túrórudi, talán azt megeszik. Ezt azért írom le, mert most szoktatom a kisfiam és látom mi megy. Igazából annyi gyerek jár oda, hogy nem tudnak velük foglalkozni rendesen és már a dadusok is nyűgösek, kajások és raknák már le a gyerekeket aludni. Az én fiam nagyon jó evő, de amit ott művel?? Nem akar enni, még velem se nagyon, mert már annyira álmos és fáradt, és a többi gyerek is! És sajnos ha az egyik gyerek nem eszik rendesen, válogat, akkor a másik se és így tovább...ezt látják egymástól. Persze vannak jó dolgok is amit megtanulnak, de rosszak is. Bocsi.
2010. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!