Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyermeke otthon...

Akinek a gyermeke otthon anyával aludt el, hogy állt át a bölcsiben az egyedüli elalvásra?

Figyelt kérdés
2 éves fiam úgy alszik el ha mellé fekszem az ágyban aztán ha elaludt már kijöhetek. Ráadásul nem jó senki más csak én! Két hét múlva kezdjük a bölcsit, nagyon félek hogy fog egyedül elaludni!? Amúgy is rettenet anyás lett az elmúlt hetekben, már akkor sír ha csak a boltba megyek el...
2011. febr. 5. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kapsz választ,azért majd leirnád nekem,hogyan alakult a dolog.Igaz mi majd csak ősszel kezdjük a bölcsit,de én is félek.
2011. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, szívesen leírom majd! Nemsokára kiderül! Most nézem hogy két hetet írtam, már nincs is két hét, mert 14-én kezdünk! :( Én már csak a lottó ötösben bízom!!!! :)) Akkor nem megy bölcsibe!!! :DD
2011. febr. 5. 09:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia sorstárs! Mi 15.-én kezdünk. Én is nagyon félek. Nagyon sok ismerőssel beszéltem, ők azt mondták, hogy simán elalszik a gyerek, otthon pedig altatni kell. Sőt van olyan ismerősöm, akinek úgy ment fel, hogy nappal cicizett elalvás előtt a gyerkőc, és a bölcsibe nem kérte. Mi is így voltunk, ettől nagyon féltem. De már 4. napja nem kell neki nappal a cici, mert vagy elalszik magától vagy nem alszik. Mert 4 napja nem is alszik nappal.
2011. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem úgy alszik el itthon a fiam, hogy mellé kell feküdnöm és Ő a köldökömet birizgálja! :) Nemrég kezdtük a bölcsit, én is féltem, hogy ott hogyan fog elaludni. Aztán nem volt semmi baj, szépen befeküdt a kis ágyába, a dadus simogatta a hátát, ő meg elaludt pár perc alatt! Itthon továbbra is ugyanúgy kell altatnom, de a bölcsibe elalszik egyedül.
2011. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nem kell izgulni.

Az én kisfiam október óta bölcsödés, itthon csak anya kell az alváshoz ha itthon vagyok (ha nem más is jó).

A bölcsiben 6 hetet szenvedtünk mire beszokott.

3 hét után volt hajlandó csak aludni, addig még csak le sem feküdt, nehogy véletlenül elaludjon.

A gondozónők értik a dolgukat! Elősször símogatták, oda bújtak hozzá, ringatták.. Mára már ő az első aki veszi a cipőjét,lefekszik, betakarják és alszik.

Megértem az aggódást, iszonyú nehéz időszak vár rátok, de meg fogják szokni,lehet nektek is több idő kell mint nekünk.

2011. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnyugtató a sok pozitív válasz, köszönöm! Én már eleve úgy indultam neki hogy 3 hetet tervezek a beszoktatásra, nem 2-őt mint a bölcsiben mondták, mert szerintem nehéz eset lesz! Persze ne legyen igazam!!! :) Viszont március 8-ától dolgoznom kell, szóval addigra muszáj belerázódnia! :(
2011. febr. 5. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mi jan.10-én kezdtük a bölcsit.A kisfiam itthon csak úgy alszik el,hogy én mellé fekszem,néha csak simizem vagy énekelni is kell.Elalszik és akkor kijöhetek.A bölcsiben az első 2 napon csak 1-2 órát maradtunk együtt.A 3. napon ott is ebédelt és akkor látta először,hogy hozzák be az ágyakat.Már a legelső pillanatban ráfeküdt,el sem akart jönni.Hiszti :)) Aztán amikor eljött az ott alvás ideje-persze nélkülem-azt hittem 2 percig bírja és kijön.De a dadus jött ki és mondta,hogy letette a fejét,elmondták neki h most aludni kell és elaludt!!!Nem hittem el!!És azóta is hála az égnek,minden hiszti nélkül ott alszik.Minden babának megvan az alvósa,amivel otthon is alszik azt is be lehet vinni.Neki még annyira új volt minden,hogy totál kifáradt és pillanatok alatt elaludt.Sőt,szerintem az is tetszett neki,hogy nem csak neki kell aludni hanem mindenki más is alszik rajta kívül.Szóval biztos lesznek még nehéz szituk de mi ezt túléltük.Remélem Nálatok is ilyan könnyen fog menni!!
2011. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2 évesen kezdte a bölcsit. A 3. nap, mikor látta, hogy lefekvéshez készülnek a többiek, kijelentette, hogy ő is akar. Attól a naptól kezdve ott aludt! (Itthon a mai napig ő is úgy alszik csak el, ha van mellette valaki, ha egyáltalán hajlandó aludni.) Nehéz volt az első 2 hónap, sokat sírt, de aztán szinte egyik napról a másikra beszokott. Azért még most is szereti kisajátítani a gondozónőt, kiköveteli, hogy mellette üljön és simogassa, de nincs gond az elalvással. :) Talán a te kisfiadnak is több időre és figyelemre lesz szüksége, de biztos belerázódtok ti is! Kitartás!
2011. febr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!