Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4-5 éves kisfiad mivel...

3-4-5 éves kisfiad mivel szeret játszani?

Figyelt kérdés

Kérlek sorold fel milyen játékai vannak és melyiket szereti legjobban?

Linkek is jöhetnek!



#jzxj
2013. okt. 29. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:

4 éves múlt szeptemberben a fiam.

Autó mindenféle méretben és a focizás, ez a kettő, amit imád. Van több legója, de nem igazán érdekli. Van kirakója, az inkább tavasszal volt sláger, most épp az sem érdekli annyira. Van Minimax Memória játéka, 2-3 naponta 1szer játszik vele. Most újra előkerült a Carotina játék, azt szereti ( [link]

Van játék laptopja, tablet-je, nem érdekli.

Csak a foci (amihez van focikapuja is, most épp bent, de egész nyáron kint volt), meg az autók (azokkal is alszik).

2013. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3 éves volt a nyáron, most kezdte az ovit.

Teljesség igénye nélkül néhány játék:

Imádja a LOGICO PRIMO-t, itt a linje:

[link]


Illetve hasonló játékos tanulós a LÜK BAMBINO, ennek a linkje pedig:

[link]


Fa vonatsínek, mozdonyok, vagonok- rengeteg darab és verzió, Eicchorn (kompatibilis egyébként az IKEA vonatokkal is, a olcsóbb, bár nem kétoldalú)- a linken nem pont ugyanez van, de hasonló:


[link]


Vtech első laptopom (angol nyelvű- mi egy kétnyelvű család vagyunk)- itt a linkje:


[link]


9,12,16 darabos érdekes mesefigurás vagy érdes felületű puzzle-k (padlón kirakható, vastagabb és nagyobb darab kartonból állók)



Play-doh fagyigyártó gyurmaszett, ABC-s betűs gyurmaformák, számformák, mindenféle kinyomó, mint pl:

[link]


Nagyobb fa gyöngyök, amiket lehet cipőfűzőszerűségre fűzni, itt a linkje ennek is:

[link]


Mindenféle munkagépek a Bob, the builder meséből:

[link]


[link]


Beszélő versenyautók a Roary című meséből:

[link]

[link]


Thomas és barátaiból a játéktábla (Vtech márkájú ez is):

[link]


Tévére köthető VTECH tanulórendszer ovisoknak:

[link]


- szeret rollerezni (kétkerekű, összecsukható kis rollere van) és futóbiciklizni


Könyvek közül:

- Szutyejev vidám mesék

- Thomas sorozat (angol és magyar nyelven is)

- Bob mester

- Fimbles

- Népek meséi sorozat (Kossuth Kiadó)

- Szalay kiadó kis A/5 formátumú mondókás könyvecskéi


Ennyi jutott hirtelen eszembe, én is kíváncsian várom a többiek válaszát.

Szép napot.

2013. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

4 éves lesz a fiam 1 hét múlva


Sokféle játéka van és sokfélét játszunk, amik a kedvencek:


Kint:

- Biciklizés (két keréken)és rollerezés (3 kerekűn)minden mennyiségben

- Dömper húzgálása önmagában vagy valamilyen járművéhez erősítve

- focizás, pingpongütővel vagy tollassal labda ütögetése, golf szett - főleg a golfütő mint fűkasza a legjobb játék

- bújócska

- futkosás, lehetőleg hanggal kísérve bármerre az udvaron a szomszéd gyerekekkel

- bunkerban üldögélés

- csúszdázás, bármin való csimpaszkodás, "tornamutatványok"


bent:

- autókkal mindenféle: autópályán vagy csak körbe-körbe a lakásban, minden esetben vagy összekapcsolódnak vagy szállítanak valamit és legurulnak valahonnan, lehetőleg úgy, hogy valamelyikünk is része legyen az autópályának, lehetőleg híd formájában

- kirakók

- társasjáték (Pigolino, Pippo, Szivárványkígyó, Nyuszifutam, Gyümölcsöskert, Golyóevő vízilovak)

- építőkockákból garázs vagy karám építése

- ugráló nyúlon "nyuszigolás" vagy "csöcsös" labdán gurulászás

- birkózás az apjával

- matricaragasztgatás albumba vagy füzetbe történetmeséléssel

- golyópálya


Szereti a könyveket, szereti, ha mi mesélünk könyvből vagy fejből, és ő is szívesen mesél. Minden napnak kötelező eleme az éneklés, akárcsak úgy, hogy egy ismert dallamra előadja, mi történt vele aznap. Szívesen hallgat verseket, verses meséket tőlünk. Szeret mesét nézni a számítógépen, jelenleg az Állatkert a hátizsákban és a Napfény farm a kedvencei. Mickey egér játszóterét és a Noddy-t váltotta ez.


Ennyi jutott eszembe, biztosan van még, amivel szeret játszani, de most ezek a favoritok.

2013. okt. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

3,5 éves a fiam és hát nagy gondban vagyok a karácsonyi ajándékkal!Igazából sokmindene van neki is többek között amiket itt felsoroltatok(golyópálya,favonat sínek,építőkocka stb) de iagzából ami tényleg megunhatatlan az autók,autók,autók és minden mennyiségben autók!

Minden ami autóval pcsoltaos!Autópályák,parkolóházak,autókilövők stb!

Bármivel játszunk mindíg autóknál kötünk ki!

Pl:Van egy összeépíthető kórháza,mentővel,mentőhelikopterrel egy ideig eljátszik vele de egyszercsak előkerülnek az autók és azokat tologatja,pakolgatja be a kórházba!

Ha gyurmázunk egy idő után az auótókat nyomogatja bele a gyurmába hogy milyen mintájú az autó kereke!

Ha építőkockázunk csak az autóknak kell építeni garázst,ugyanez a könyvel egy ideig olvassuk de utánna garázst,hidat,útat kell építeni a könyvekből.Ha kint homokozunk hát természetes hogy ő nem a lapáttal,vödörrel játszik hanem az autóknak utat,alagutat csinálunk!


De most megint vegyem meg az 1001.-ik autót karácsonyra??


Esetleg arra gondoltam legója még nincs!Építőkockája van,megablocksos vagy 300 db!

Erre gondoltam konkrétan:

[link]

[link]

És akkor ehhez vennék legot és ezen tudna építeni meg autózni!

ha valakinek van ilyen légyszi írja meg szereti-e a gyerkőc?

Vagy még gondoltam ilyen re,ezt tudja vinni,tolni és a kisautókat rendetgetni benne:

[link]


Még a játék laptopon és a tablet pc-n gondolkodom!Bár az első írta hgy az ő gyerkőcét nem érdekli!Sajnos az én fiam sem az a egy helyben ülős típus!


Köszönöm mindenki válaszát jöhetnek még!

2013. okt. 30. 12:32
 5/9 A kérdező kommentje:

ja még eszembe jutott:geomag??

Van valakinek?3,5 tud már vele játszani?

2013. okt. 30. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg egy távirányítós autón nem gondolkoztál?
2013. okt. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az is van,kettő is...
2013. okt. 31. 08:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk van sok legos autónk (Lego 4626, 6913, 4201, 10655, + 6177 elemek), azzal szeret játszani, bár nem annyira, mint a rendes autókkal. Van Geomag autója is ( [link] de az sem akkora kedvenc, mint a rendes autók.
2013. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamat nem az autók inkább a munkagépek érdeklik. Imádja a kis fa kockáit rakni,túrni,vontatni. Erre nagyon bevált nálunk a Bruder márka,ami a valós munkagépek tökéletes kicsinyitett másai és nagyon strapabiróak. Igaz kicsit drágák de minőségileg,tervezésileg tökéletes.

[link]

2013. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!