Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereketek mennyit,...

2 éves gyereketek mennyit, vagyis hányszor eszik egy nap?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

27 hós. Hatszor:

7-kor, 9-kor, 11.30-kor, 15-kor, 17-kor és 19-kor.

Szerencsére egyre többet, csak le is mozogja.

2009. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

19 hós kb 5ször, de így:


reggeli: tej, karamellástej, macikávé vagy kakaó kb 2,5dl

10 órai: gyümölcsök gyümölcsfélék vagy joghurt

ebéd - néha leves és második is, inkább csak főétel gyümivel

uzsonna: gyümölcsök, frissen facsartak, turmix, vagy túrókrém, vagy valami tejdesszert (gríz, rizs...)esetleg amit sütök, egy héten 1-2 szer.kuglóf, kakaóscsiga, pizza..

vacsi: ált hideg: felvágottak, zöldségek, jobban eszi, mint a főzit, vagy meleget

alvás előtt tej 1,5-2 dl újabban több nem megy le.

Két étkezés között nem nasizik és csak vizet iszik, ebédkor kap változatosan innivalókat (rostoslé, vagy szörp, tea...

2009. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

24 hós kislány és egy nap háromszor eszik.

Reggeli joghurt,vagy puding,semmi mást nem hajlandó elfogadni.Ebéd leveske,és egy nagyon kevés második,teljesen mindegy mit főzök neki,max 5-6 kanállal eszik.

Vacsira tejbedara,vagy szalámis kenyér,vagy virsli,de ezekből is minimum adagot,ha létezik ilyen....

Evések között nem nasizik,néha kér egy almát,de pár harapás után azt is nekem kell megenni.Ami még érdekes,hogy a csokit,cukrot sem igazán eszi meg.

Az orvosok szerint vannak ilyen gyerekek,akik egyszerűen nem esznek.Amúgy egészséges,jó kedvű,mozgékony kislány.

Kicsit zavar,hogy ilyen,de csecsemőkora óta ennyiket eszik.Amikor más baba 180 körüli tápszereket evett,ő még mindig csak 60 körül,sokat sírtam miatta,de mára beletörődtem.

2009. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nekem is csak 19 hónapos múlt, de hátha segít a válaszom.

Háromszor eszik: 1.reggeli (=tízórai), 2.(délutáni) ebéd, 3.vacsora. Még ez is sok neki néha. Nagyon válogatós, és teljesen kampányszerűen eszik.

Például tegnap:

- reggel 2-3 falat sonka, kenyér, paradicsom,

- délben 5 kiskanál főtt étel, ami a miénk,

- este majdnem 3 deci főtt étel + még leves is legalább 1 deci.

De sajnos nem mindig ilyen bőséges a vacsora sem.

2009. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyszer egy nap: reggeltől-estig :)))

Kislányom 21 hós, a reggeli - ebéd - és vacsora közötti időszakokban is mindig kell vmit ennie :) Az édesség ki van porciózva, de gyümölcsöt is rengeteget eszik. A legnagyobb játék közepette is hirtelen feláll és szól, hogy kérek almát, v banánt, v mandarint stb.. Mindemellett nem kövér, 15 kg és reggel 6-tól este 8-ig folyamatosan mozog. :)

2009. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiam 23 hós, ötször eszik rendesen azstalnál és a maradék időben szintén folyamatosan :-) az alma a menő nasinak, de a túró rudi is jöhet, vagy bármi, amit mi eszünk. Nem kövér.
2009. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 19 hós, max 5x eszik, de mostanában általában csak 4 fér már bele. Ha 5x, ebből reggel másfél deci kakaó, délelőtt megeszik egy kis sajtos pogácsát vagy perecet (az ilyesmi mindig jöhetne neki, de csak délelőtt adjuk) Délben még mindig tejberizspép gyümölccsel a nyerő vagy gyümölcsjoghurt (250 g), délután 4 körül van a fő étkezésünk (tudom talán nem helyes, de ilyenkor eszi meg leginkább a fő ételt), ezt teljesen változó hogy eszi meg, van hogy ugyanazt az ételt egyszer jóízűen megeszi, máskor egy-két falat után elutasítja. 6, fél 7 körül még adok neki gyümölcsöt, de sajnos nem hajlandó máshogy megenni, csak ha pépesítem. Este 9kor 250 g kakaóval zárunk. Napközben nem nasizik, inni csak vizet iszik őszi-téli időszakban nem sokat, de nyáron rendesen ivott. Én se voltam soha megelégedve azzal ahogy evett (szopizni se evett sokat anno, és mindig pótlást kellett adnom), de egészséges, szépen fejlődik, az orvos mindig azt mondja, örüljek, hogy ennyit is eszik.
2009. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!