Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hova állítja a karácsonyfát?

Ki hova állítja a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Asztalra? Földre? Nem fogja magára rántani? 17 hónaposak vagyunk. Most már biztos érdekelni fogja? Tapasztalatok?Mű vagy igazi? Milyen balesetekre számíthatok?
2009. nov. 12. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mindig a földre teszem. Mondjuk az én gyerekeim már nagyobbak (3 és 7 évesek), de amíg kicsik voltak, addig nem használtam fém szaloncukorakasztót, hanem cérnából csináltam, sőt, még a karácsonyfát is kirögzítettem egy vékony kötéllel (nem látszódott), és így nem tudta magára rántani.

Én az igazi fenyő híve vagyok, a műfenyő nem olyan... Annak nincs illata. :(


Ja, és arra vigyázzál, hogy inkább műanyag, nagyobb díszeket használják, amiket nem tud lenyelni, vagy eltörni.

2009. nov. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én műt ajánlanék mert annak nincsenek olyan erős tüskéi....nálunk amikor ennyi voltam(képekről tudom),hogy asztalra rakta a 'jézuska',anyuék meg azt mondták h nehogy meghúzzam a fát mert akkor fáj neki és sír :(
2009. nov. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem földre jobb tenni. Bár a mérettől is függ.

Nálunk a kislányom 1 éves volt karácsonykor és akkor még tapasztalatlanok voltunk ilyen téren, úgyhogy karácsony másnapján fel is borította. Összetörtek a díszek (akkor még üveg volt), úgyhogy nem sok maradt rajta. Fiamnál a következő évben már rutinosabbak voltunk, bár ő még akkor pici volt.

Mi ezek után kikötöttük a fát, így nem tudták felborítani. Egy falilámpához kötöttük damillal, vagy egy szöget is lehet a falba tenni és ahhoz is odaköthetitek valamivel.

Biztos, hogy jobban fogja most értékelni, mint tavaly. Az én lányom 1 évesen már körbe-körbe járta és csodálta a fát legalább 1 órán keresztül. Nagyon boldog volt. Pedig akkor az ajándék még alatta sem volt :)

Ja és egy jó tanács: csak műanyag díszeket rakjatok rá! Annál nem baj, ha leveszi megnézi stb.

2009. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha lesz, akkor az asztalra fogom tenni, és kicsit veszek, mert akkor 15 hónapos lesz a babám, és naaaaagyon érdeklődő:):)
2009. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat. A kötözés eszembe se jutott meg a műanyag díszsem. Mostmár legalább van elképzelésem, hogy kezdjek bele.
2009. nov. 12. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél cserepes fát, az nem dől el, illatos, és nem ölöd meg! Nekünk így van. Egy hónapot bent, 11 hónapot kint a kertben elásva cserepestül anyukáméknál. Eddig bírja, sőt növekszik. A fa ára is megmarad!
2009. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi földre tesszük, most nagyot veszünk ,élőt, és kikötjük 3 helyen. Igy az akkor 15 hónapos lánykám nem fogja tudni felboritani.
2009. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én például már a plafonról történő lelógatásra is gondoltam:)13 hós kisfiam igazi pakológép, amit elér szedi le.
2009. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk évekig mű volt,amig kicsik voltak hogy nehogy megszúrja őket az erős tűlevél,soha nem bántották és nem borították fel szerencsére.Egy egy gömb eltörött de ez volt az össz történés ezügyben.Tavaly élőt vettünk nagy sikere volt.Idén még kérdéses de sztem a műt fogjuk feldíszíteni,akkor lesz 5 és fél hónapos a kicsi,bár még bántani nem tudja,most nincs nagy helyünk a fának,de majd meglátjuk.Ja,és mindig földön van a fa,azt max felboritani tudják de magukra rántani nem.:)
2009. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!