Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 32 hós gyereketek meddig tud...

32 hós gyereketek meddig tud számolni?

Figyelt kérdés
Édesapám a minap leteremtett, hogy a gyerek csak 10 -ig tud számolni. Szerinte már minimum húszig ODA-VISSZA tudnia kéne. Mondtam neki, hogy szerintem el van tévedve, de addig kötötte az ebet a karóhoz, amíg nagyon összevesztünk ezen.
2013. okt. 11. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
3 évesem 15ig tud elszámolni.Visszafelé csak a 3-2-1 megy neki :)
2013. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hmm...én fiam 3 éves és nem tud még számolni!

De szerintem még nem is kéne neki...számolgatunk mindig,velem együtt szépen mondja, de nincs mögötte tudatosság.4-ig elmegy magától,onnantól össze-vissza.

2013. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell még neki semeddig sem számolni. Ráér később is. Miért kell erőltetni?
2013. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem erőltetem. Szoktunk néha számolni is és a mondókákból is tanulta. Nekem csak az esett rosszul, hogy api úgy állította be a dolgot, hogy mindez azért van, mert biztosan nem foglalkozom eleget a gyerekkel.
2013. okt. 11. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 éves de még csak 4 ig tud számolni utána már össze visza .
2013. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen idős. Pont pár napja vettem észre,h 4-ig elszámol magától, meg is dicsértem, milyen ügyes. A nővére (7 éves) fejébe vette, h megtanìtja 10-ig számolni magyarul és angolul, egyenlőre nem sok sikerrel. :)
2013. okt. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kisfiam másfél évesen elmondta a számokat 10-ig- de mintha mondóka lett volna.

Bár nagyon szereti a számokat, valószínű ezért is tetszettek neki ilyen korán. Nálunk az oviban mérik őket kiscsoporttól fogva, kiscsoportban 16ig tudott elszámolni, középsőben 100ig. De középsőben már nagyon sokat akrat itthon is matekozni- így számolgattunk sokat. De nem én erőltettem rá- a matekozás érdekli- ezzel ellentétben rajzolni vajmi keveset tud.

Szerintem egyébként nem kell tudnia számolni még 20ig a kicsidnek- ráér az oviban is megtanulni. Persze lehet neki mondogatni.

2013. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éves ikreim 10-ig számolnak magyarul, angolul. De visszafele egyáltalán nem! Igaz, nem is próbálgattuk még, de tuti nem tudnának.

De egyébként tudatosan számolnak, mert felismerik ha 2 labda van, vagy 7 kisgyerek, stb.

2013. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!