Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet gombás a lányos...

Mitől lehet gombás a lányos popsija körül?

Figyelt kérdés
Iszonyú csúnyán néz ki, ma voltunk ügyleleten és ott mondtak, hogy gomba. Pedig nagyon-nagyon odafigyelek rá, peluscsere stb., még betegek sem voltunk, koszmónk sem volt sosem! Mitől lehet? Tapasztalatok?
2009. nov. 8. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogzáskor gyengébb az immunrendszer+mindent a szájukba vesznek,és az emésztőcsatornán,veséken át jut a pelenkás területre,ahol nedves,meleg,sötét hely van.Fogzáskor a fiamnak volt hogy egy széklettől nagyon durva lett a bőre.Én ilyenkor folyóvizzel leöntöttem,majd törölközöben megvártam mig megszárad,és utána Kamilláshintőporral nyakon öntöttem,és az alvásidőt igy töltötte.Amikor felkelt már be tudtam vastagon kenni boraxos krémmel és tehettem rá pelust,de fürcsi 2 napig nem volt,mert a viztől is üvöltött.Mercurocrom oldat is jó a krém előtt,majd pár perc száardás után mehet rá a krém.Kitartás!Nézd meg nincs-e szájpenésze,ha van azt is kezelni kell!
2009. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanez megy már nyár vége óta, az összes lehetséges kenőcsöt végigpróbáltuk (sudocrem, czoboly, készítősök hegye, bactroban...), de semmi nem használt. Amivel viszonylag szinten tudjuk tartani az a pimafucort és a bepanthen plus kombinációja. Két és fél hétig minden pelenkázásnál csak ezzel kentem neki, akkor valamennyire normalizálódott a helyzet, de ahogy egyszer is kihagytam a pimafucortot, azonnal kipirosodott. Most ott tartunk, hogy váltottunk pelenkát (pampersről és huggiesról liberora), és kizárólag kamillás vattával törlöm a popiját. Ezek után kb 3 napja már csak bepanthen plust használunk úgy, hogy bekenem az egész fenekét, majd teszek egy kis krémet pluszba a végbélnyílásához. Így csak minimálisan pirosodik ki neki vagy egyáltalán nem is.

Mi is vittük a gyerekorvosunkhoz is meg bőrgyógyászati magánrendelésre is, de sokra nem mentünk vele. Amire jutottam, azt magam tapasztaltam ki.

Próbáld ki, veszteni valód nincs vele, mert nem ártasz a kicsinek, max nem használ. Viszont a pimafucort csak receptre kapható.

2009. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A lányomnak is előfordult nem egyszer, először nyáron. Nekünk canestent javasoltak, attól jött helyre.
2009. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is javasoltak anno canesten krémet a gombás fertőzésre, és tényleg pár nap alatt helyrehozta a popsiját. Utánamár csak neogranormonnal kentük minden pelenkázáskor és többet nem is jött elő.
2009. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!