Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen módszerrel lehet még...

Milyen módszerrel lehet még beadni az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Tüszős mandulagyulladása van 4 éves lányomnak,2napig megitta egy kis noszogtatással,de tegnap este óta sehogy,semmilyen módon nem tudom neki beadni.

Második babámat várom,én már bele vagyok őrülve,hogy tehetetlen vagyok.Az orvost felhivtam azt mondta van szuriban ez,de nem ajánlja hogy több napig izomba szurkáljuk.

Már mindent bevetettem amit lehet,de tényleg.

Már azon gondolkodom hogy lefogjuk és a nurofenes adagolóval fél adagba benyomom a szájába,de attól félek félrenyeli.

Mit tegyek?


2013. okt. 1. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát a legdrasztikusabb ha tényleg fogod a fecskendőt leülsz vele a földre, (vagy apa, a pocakod miatt ne te) terpeszben ülsz, egyik térdeddel átfogod a karjait (kb. mellkas magasságban) egyik kezeddel a homlokánál fogva a saját mellkasodhoz fogod a fejér, másik kezeddel bele nyomod a gyógyszert. Ha ketten vagytok ketten is lefoghatjátok, de úgy sem túl ember barát módszer. Ha nem nyitja ki a száját az orrát is be lehet fogni. Ez a vég vég vég szükség esetére hatásos módszer.

- tejbe ugyan elvileg nem szabad antibiotikumot tenni, de ha más nincs keverd neki kakaóba, házi főzésű pudingba, krémtúróba, csokikrémbe, nutellába, tejberizsbe, cukros tejbe

- bármilyen ételbe keverheted de ne kösd az orrára, hogy benne van és ne figyeld, hogy biztosan megeszik e minden falatot (akkor egyből rájön, hogy beletetted a gyógyszert)

- nálunk nagyon bevált ha mézzel elkevertem vagy lekvárral, tudta hogy benne van a gyógyszer de szívesen evett egy nagy kanál mézet még így is

- szörpibe, teába, gyümölcslébe keverve

- mond meg ha így nem veszi be akkor szuríban kell majd kapnia és az nagyon fáj

- ha beveszi akkor kaphat valami finomságot utána

- lehet neked is egy kis gyógyszeres üveged amibe tegyél pl. citromos vizet vagy grapefruit levet (a tiednek is legyen rossz íze) és kössetek üzletet te is beveszel egy kanál gyógyszert és ő is be vesz a sajátjából egy kanál gyógyszert

- jutalomból kaphat matricát is amit gyűjthet egy füzetbe vagy az ágya szélére ragaszthatjátok vagy bárhova (ahova megengeded) és a cél sok sok matricát összegyűjteni (rózsaszín extra csillógós matricát vegyél neki)

2013. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötleteket írtál!:)
2013. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom ugyanilyen, semmilyen gyógyszert nem lehet neki beadni, még az általad említett lefogós módszerrel sem, mert, akkor meg elkezd hányni...


Nekünk szintén mandulagyulladásra mivel nem vette be a kanalast, írt fel a doktornő maripent, ez az a régi gyógyszer, amit még mi is kaptunk :) Azt összetörtem és egy kanál nutella közepébe belecsempésztem, a doktornéni meg megbeszélte a kislányommal, hogy 1 hétig minden nap meg kell ennie 1-1 kanál nutellát, hogy meggyógyuljon :) Így sikerült és megúsztuk az injekciós kúrát.

2013. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbálj vele beszélgetni. Meséld el neki mekkora harc dúl a testében és a katona sejteknek szükségük van segítségre. Mutass neki interneten vagy könyvben !rajzos!(nem valóságos), mesés képeket az emberi testről,sejtekről.Ha beveszi a gyógyszert kapjon finomságot, csokit,cukrot, ölelést, dícséretet,bármit amit szeret. Mondd el neki ha ezt a módját a gyógyításnak elutasítja akkor kórházba kell menni. Ott tűvel fogják infúzió formájában beadni a gyógyzert. Mutass erről is képeket neki. Mindezt kedvesen, türelmesen tálald,ha nem érdekli mondogasd napjában többször is. Ne légy követelőző és akartos. Tudasd vele ez az Ő döntése lehet,de ha nem működik együtt fájdalmat fog okozni magának.Nem kell félned! És ne erőltesd! Pont az ellenkezőjét fogot kiváltani nála. Semmikép nem javaslom az erőszakos beadást! Komoly baj lehet belőle,arról nem is beszélve milyen undort és traumát vált ki belőle.Ha így sem hajlandó, kérd az inekciót.Nem lesz semmi baja tőle, legfeljebb tanul a téves döntésből és együttműködő lesz a következő alkalomkor.Mond neki ha elogy a sok gyógyszer kaphat kis ajándékot. Nekem 3 gyerkőcöm van,tudom miről beszélek.A kibeszélős, rajzfilmes dolog eddig mindig bevált. Az elsőnél én is próbálkoztam erőszakosan, de az hoszútávon semmikép nem vállik be.

Ajánlom az "Egyszer volt ...az élet" DVD-t. Nálunk imádják a gyerekek és sokat tanultak belőle. A legkisebb gyerekem 4 lesz télen. Sok sikert! Bízz magadban! Türelem és jó kedv!

2013. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A nutellás is jó, de ha már szirup van, tehetsz hozzá sűrített tejet.
2013. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Mondd neki ha elfogy a sok gyógyszer..." Bocsánat a helyesírási hibákért, sz@r a billentyűzetem.
2013. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Erőltetni semmiképp se mert kihányhatja,és én nem tenném bele semmibe mert megutálhatja az adott ételt.

Jutalmazásra és beszélgetésre ill.mesélésre szavazok.S ha beveszi kaphat valami édeset utána hogy elnyomja az ízt.Mi mindig nurofenes fecskendővel vesszük be a gyógyszert és gyakran játszunk orvososat.Esetleg segít Boribon sorozat Boribon beteg c könyve.Ha beszélsz vele türelemmel próbáld,ő már azért nagy hogy ne érte a szép szót,ne lássa rajtad h feszült vagy,ha az vagy inkább férjed csinálja.Esetleg kaphat most míg beteg valami új játékot.4,5 éves kislány anyukája

2013. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Házi szörp ,édeség ,ha beveszi az orvoságot kaphat a kedvenc finomságábol vagy ihat egy nagypohár szörpöt ,nálunk ez mindig bejön .
2013. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

SIKERÜLT :D

Még reggel felhivtam az rvosunkat,hogy nem hajlandó bevenni a gyógyit,és ráadásul semmit nem evett keveset ivott,azt mondta vigyem be és valami megoldást találunk,gondolom a szuri lett volna.1 órára beszéltük meg ,és felöltöztettem a lányom,kérdezte hová megyünk,mondtam hogy az orvoshoz mert szurit kap,hogy nem vette be a gyógyit.megijedt,és megkérdeztem hogy megissza e ,és kanálból csukott szemmel megitta.és megbeszéltük,hogy este is igy ügyesen megissza,vagy ha nem akkor szuri lesz.

Köszönöm a válaszokat és az ötleteket.

2013. okt. 1. 13:35
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát már estére nem volt ilyen lelkes a lányom,igy kitaláltam,hogy a szivószálas sio doboznak a csücskénél beleöntöttem az üres flakonba,és igy megissza.Kicsit becsapós,de muszály az embernek vmit kitalálni,hogy meggyógyuljon. :)
2013. okt. 2. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!