Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most erre kezdjem el adni az...

Most erre kezdjem el adni az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Kisfiam taknyos multhét szombat óta , aztán pár nap mulva elmult.

Majd 2 nap mulva hurutosan kezdett el köhögni,elkezdtem adni a lándzsás utifű szirupot ugy néz ki hat mert már 4.mapja adom és köhög de nem annyira hurutos!!

Tegnap dokinőnél voltunk irt ki antibiotikumot de azt mondta akkor kezdjem el adni ha zöldes ao orrváladéka és lázas!

Nos nem lázas de eléggé sürü sárgás már szinte zöldes az orrváladéka ,most mit csináljak nem tudom eldönteni hogy tényleg zöldes e!!

De a legnagyobb baj az hogy nincs egy fillérünk sem,tehát csak jövő héten tudom kiváltani a gyógyszert!!

Nagyon el vagyok keseredve!!

Ráadásul van egy 9 hónapos hugi is akit nagyon féltek nehogy elkapja!!

Minden esetben kell antibiotikum??

Mert azt hallottam hogy ha nincs láz annyira nem nagy a baj igaz ez? előre is köszönöm


2013. ápr. 23. 17:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Próbálj meg házi praktikákkal segíteni neki. Adj sok folyadékot (teát) vagy pl próbálj meg mézes fokhagymát etetni vele az is nagyon hasznos. Mivel úgysem tudod kiváltani a gyógyszert úgyis mindegy. De ha jövőhétig egyáltalán nem javul semmit vagy hamarabb elkezdene lázasodni mindenképpen old meg vhogy h adjad az antibiotikumot nem véletlen írta fel neki a doki. Ha javulni kezd akkor nem feltétlen muszáj de fenn áll annak a lehetősége h hamar visszatér a szervezetébe a betegség ugyanis nem lett "kiirtva" belőle teljsen és lappanghat a továbbiakban.
2013. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha az orrváladék átlátszó vagy fehér, akkor a fertőzés inkább vírusos, arra nem szoktak antibiotikumot adni, viszont ha sárgás vagy zöldes és ez mellé még láz is párosul, akkor az már bakteriális fertőzésre utal, tehát kell az antibiotikum.

Bizony el kellene kezdeni adni a fiadnak.

Valószínűleg vírusosnak indult, ami felülfertőződött baktériummal.

És a kicsit védeni kell, mert teljesen mindegy, hogy mi okozza a betegséget, vírus vagy baktérium, mindkettő fertőző!

És ha van pénzetek, ha nincs, a gyógyszer alapvető dolog, ha beteg a gyerek, kb., mint az étel. Ha most nem adod és lesz egy szövődmény vagy majd még hetek múlva is beteg lesz a fiad, akkor meg majd azt mondod, de jó lett volna, ha kiváltom a gyógyszert időben...

2013. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ja és kettes vagyok.

Az antibiotikumos fertőzés nem mindig párosul lázzal, tehát nem várd meg még belázasodik, mert lehet nem is fog, viszont attól még bakteriális a fertőzés.

2013. ápr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Múlthét szombat óta 4 nap telt el. Most hogy is van ez?
2013. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Mult hét szombaton kezdett folyni az orra majd pár nap mulva nem folyt de köhögött ,

Nem tudom ki nem érti nincs pénzem ,5 forint van a pénztárcában!!!

Mit nem lehet ezen érteni most bőgtem egy sort hogy mit csináljak!!

Segítségem semmi ,senki nem tud vagy nem akar kölcsön adni!!

2013. ápr. 23. 18:28
 6/19 anonim ***** válasza:
első vagyok szntem eléggé normális választ adtam és próbáltam segíteni de kérdezted h baj-e vagy sem... senki nem bántott...
2013. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Orrcsepped van otthon? Gyakran szívd le az orrát és add neki tovább a hurut oldót. Antibiotikumot csak akkor váltsd ki ha lázas lesz vagyis levertebb panaszkodik,ohgy fáj a torka.

Nyugodtan várj egyelőre.

2013. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, rám gondolt a kérdező, aki azt írtam, hogy ha van pénz, ha nincs, ha beteg a gyerek, akkor a gyógyszert ki kell váltani, mert ez olyan, mint az étel.

És a kérdező se vegye ezt rossz néven, mi is álltunk szarul, de a gyógyszer alap dolog, ha kell!!!

Ha kell, akkor az önkormányzattól kell egy átmeneti segélyt kérni vagy bármi, de ilyen nincs, hogy beteg a gyerek és nem jut hozzá a gyógyszerhez. És ha kap egy tüdőgyulladást az a gyerek?

2013. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó előttinek szólt.
2013. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindig felírja az antibiotikumot a doki, ha sárgás zöldes a takony!

És addig köhögni is fog, míg az orr folyást meg nem szünteted antibiotikummal, mert lenyeli a takonyt, majd hörög, tüdögyulladást, arc üreg yulladást is kaphat!

10 percenként is porszívózhatod az orrát, ne nyelje Le a sok takonyt, RS feltétlen kell a gyógyszer!

2013. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!