Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » El kezdjem szedni ma za...

El kezdjem szedni ma za antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Már több mint egy hete beteg vagyok. Még mindig felszökik a lázam 38,6 körülire. Tegnap lementem az orvoshoz, még csak most írt fel antibiotikumot. Ugye 5 napig kéne szedni minimum, 3X1-et. A gond az, hogy csütörtökön 18 éves leszek, és pénteken ünnepeltem volna, de ha elkezdem szedni az antibiotikumot, ugye nem szabad alkoholt fogyasztani. Mit tegyek? Még ne kezdjem el szedni,majd csak szombattól? kezdjem el ma szedni, és majd pénteken az esti adagot kihagyom? vagy esetleg jövő hétre tegyem át a bulit? Annyira jó lett volna most pénteken, mert jól jönne ki pont, hogy csütörtökön szülinap, pénteken buli, olyan rossz utólag ünnepelni, amikor már egy hete 18 vagyok.Amúgy nem vagyok bulizós típus nem sokszor voltam még, de a 18-at jó lett volna megünnepelni.

17/L


2011. jan. 26. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pontosan mi az antibiotikum neve?
2011. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem rakd át azt a bulit jövőhétre. A szervezeted bizonyára nagyon örülne egy lábadozás közbeni átbulizott éjszakának....
2011. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
AKTIL DUO 875mg/125mg
2011. jan. 26. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy nem lehet alkohollal együtt szedni? Semmilyen befolyással nincs az alkohol a hatására. Ez egy baktérium és gombaölő készítmény, aminek a hatékonyságát az alkohol NEM befolyásolja!
2011. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, azt elfelejtettem írni hogy én kimondottan az AKTIL DUO-ról beszélek. Olvasd el a betegtájékoztatót, szerintem nincs benne ilyen rész.
2011. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bár most hogy így végiggondolom az antibio felerősíti az alkohol hatását, tehát komolyabb bajod nem lesz, de HAMARABB BERÚGSZ ÉS KIDŐLSZ. De inkább a gyógyszert szedd mint igyál és ne hagyj ki egyet sem, ezt folyamatosan kell szedni!
2011. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát lázas beteg vagy, és a legnagyobb bánatod, hogy nem ihatod le magad?


Hát gratulálok -.-

2011. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Konkrétan nincs leírva, hogy alkohollal nem szabad,de szerintem kevés gyógyszeren van külön kiemelve, mert ez ilyen alap dolog, hogy az alkohol felerősíti a hatást. Más mit tapasztalt ennél a gyógyszernél? Viszont, ha nem kezdem elszedni, lehet, hogy még betegebb leszek, lázasan se jó lerészegedni szerintem..Úgyhogy lehet, hogy elkezdem szedni, mégis átteszem a bulit..
2011. jan. 26. 13:59
 9/11 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:57


Gondoltam, hogy jönnek ilyen kommentek is...Gondolj már bele, egyszer 18 az ember, írtam, hogy amúgy sem vagyok az a bulizós piálós fajta, de ezt jó lett volna igazán jól megünepelni, elég meghatározó életév szerintem.

2011. jan. 26. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, ez egyáltalán nem alap dolog. A betegtájékoztatók hülyebiztosra vannak csinálva. Ha valaki akkor lát életében először gyógyszer akkor is tudja hogy mi a helyzet. Töményet ne igyál rá, de különösebb bajod nem lesz csak 10 perc alatt kidőlsz. Úgy meg nem sok értelme van az egésznek. Tehát buli átszervezve...
2011. jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!