Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldja meg más a munkába...

Hogyan oldja meg más a munkába állást, ha nincs senki, akire bízhatná a Gyermekét addig, míg oviból-oviba kell hozni-vinni?

Figyelt kérdés

Nagyon dühös vagyok, és kétségbeesett, mert szeretnék munkába állni, de egyszerűen lehetetlen! Családosakat a munkáltatók nem vesznek figyelembe, nincsenek tekintettel rájuk! Akkor kérdezem én, hogyan dolgozzak?!?! Férjem 3 műszakos, nekem 8-16h-ig kellene. Lenne is munka, és nagyon szeretnék már dolgozni végre, de ez a kikötés, hogy reggel 6-tól, vagy du.,vagy éjszaka. Sajnos nincs kire bíznom a gyerekem, mert Anyukám beteg, testvérem nincs, Férjemnek a hozzátartozói 200km-re vannak...

Most aztán kinyílt a bicska a zsebembe, mert dolgoznék, de nem tudok. Éljünk meg 1 fizetésből... Szép....

Valaki tudna tanácsot adni, hogy mi a francot csináljak?!?! Érettségim van, saját autóm, és egy elvégzett tanfolyamom.


2013. szept. 30. 10:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
66%

19-es te nagyon el vagy varázsolva! :)

Vagy talán a kis varázsgömbödben látod előre a jövőt?

Mégis mit kellene tanulni, amivel tuti biztos állást lehet találni az ország bármely szegletében? Erre most már nagyon kíváncsi lennék, mert nagyon könnyen jön ez a tanulj és tanulj ismételgetése. Még annyi, hogy miből? Most változott az okj, már nincsenek pár hónapos gyorstalpaló tanfolyamok, rá kell szánni az időt és pénz. Ettől a „könnyebb elhelyezkedés érdekében” dumától már kiütést kapok, van jó pár végzettségem, széleskörű ismeretekkel rendelkezem több területen, jelenleg mégsem találok munkát. A tanulást legközelebb akkor vállalom nagyon szívesen, ha az adott munkához szükséges és fizetik, nekem már nincs kedvem tovább halmozni a papírokat, mert értelmét nem látom, amíg a felszolgáló szakmunkás végzettséggel rendelkező ismerőst veszik fel jogi asszisztensi munkakörbe, beismerte nem megy neki, de a végzettséggel rendelkezők labdába se rúghattak mellette stb., addig no komment ez a tanulás dolog.

2013. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
51%

"Tény, nem vagyok eléggé tanult személy, és persze, megbántam, hogy nem tanultam,de ezt 14 évesen nem így gondoltam. "


Miért 14 évesen döntöttél volna erről, érettségi után is tanulhattál volna mást. 23 éves korig az első OKJ ingyenes,szóval a pénz sem kifogás.

Másrészt én varrónő vagyok barátnőm fodrász de olyan hogy nem lett volna munkák soha nem volt. Olyan szakmát kell választani amit ez ember otthon is tud csinálni, akár gyerek vagy munka mellett.

Az meg, hogy az OKJ képzésben az óraszámot felemelték nagyon helyes mert pár hónap alatt nem lehet egy szakmát megtanulni. Olyan végzettségek én sem vennék fel senkit.



Ja és nem a 19-es vagyok.

2013. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
19-es vagyok: Nem vagyok elvarázsolva. Érettségi után egyből továbbtanultam, az első diplomám megszerzése után elmentem dolgozni, megszülettek a gyerekeim, mindkét gyerekemmel csak egy-egy évet voltam gyeden, aztán mentem vissza dolgozni, egy óvodás, meg egy kisiskolás gyerek mellett segítség nélkül megcsináltam még két diplomát, úgy hogy utazás, tanulás, vizsgaidőszak. A hiányzást a munkahelyen le kellett dolgozni, sőt sokszor el sem engedtek hét közben csak hétvégén suliba. Volt, hogy a gyerek is jött velem vizsgázni, vagy három napos tréningen ott volt a szomszéd teremben, valaki vigyázott rá, majd két óra között megszoptattam. Most van normális munkahelyem, normális időbeosztással, elég normális fizetéssel. Magyarországon, Szabolcs-Szatmár megyében, ami az ország legelmaradottabb helye. Úgyhogy nem hiszem, hogy el lennék varázsolva.
2013. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Le a kalappal előtted 19-es válaszoló!


Az OKJ-s tanfolyam nem volt ingyen nekem, akkor került 84.000Ft-omba, ami mellett dolgoztam éjjel-nappal. Nem tudom Te honnan vetted, hogy az ingyen lett volna...

2013. okt. 1. 21:12
 25/29 anonim ***** válasza:

Ok, elismerem, nem vagy elvarázsolva, csak bizonyos dolgokat máshogy éltünk meg és ezáltal nem egyezik a nézetünk.

Arra nem válaszoltál, hogy mégis mit kellene tanulni, amivel normális munkához lehet jutni?

2013. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

22-es válaszolónak szólt az utolsó előtti kommentem.

De mindegy is, hagyjuk szerintem a témát, majd csak találok valami alkalmi munkát... Nem adom fel úgysem, addig nem leszek nyugodt. Muszáj dolgoznom, mihamarabb!

Köszi a válaszokat!

Mindenkinek minden jót!

2013. okt. 1. 21:27
 27/29 anonim ***** válasza:
19-es vagyok ismét: Hogy mit kell tanulni azt nyilván nem tudom, nagy általánosságban megmondani, a gyerekemmel most éppen pályaválasztás előtt állunk, és van sok ötletünk, remélem rátalálunk a tutira. Én gyógypedagógus-logopédus vagyok, ez az alapdiplomám, ehhez megtanultam mindent amit csak lehetett, szakvizsgát, mesterképzést, mindent. Most egy pedagógiai szakszolgálatnál dolgozom pedagógus státuszban, plusz maszekolok, amennyit bírok, illetve amennyit enged az az idő amíg még nem megy a családom rovására. A logopédia egyébként most is hiányszakma, bármely részén az országnak el lehet vele helyezkedni, pár pillanat alatt. Nem "multis" fizetés, de tisztességes megélhetést jelent. Főleg ha még csinálni is szereti az ember és mindig követi a legújabb szakirodalmi újdonságokat. Amit manapság érdemes tanulni az a nyelv, ha van egy angol, német ismereted, akkor valamilyen ritka nyelv az szuper mellé, vagy érdemes környezetvédelemmel kapcsolatos szakmát is választani. Mi most ilyenekben gondolkodunk.
2013. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
27-es: Nagyon jókat írtál! Engem pl. érdekelne a pszichológia, akár a logopédia is. Igenám, de a fősuli az tényleg nem olcsó, és sokat kellene utazni ahhoz, hogy én főiskolára járjak, annyi pénzünk meg sajnos nincs. :( Ha lenne pénz, akkor biztosan tanulnék!! Nyelvet is, de az is min. 1000Ft/óráért vállalnak. :( 2 éve érettségiztem le, és akár mehettem volna tovább, mint a barátnőm, de családi okok miatt nem, és később a költözés miatt sem tudtam volna bevállalni. A barátnőmnek 2 gyereke van, akik már nagyobbak, anyagi háttér biztosítva van nekik. Tehát van miből, ellenben nekem nincs. De én örülök az Ő szerencséjének, eszemben sincs irigynek lenni! Mindig mondom neki, hogy nagyon büszke vagyok rá, és le a kalappal előtte!!! Majd csak megoldódik az én problémám is.
2013. okt. 2. 09:54
 29/29 anonim ***** válasza:

Lehet azért hiány, mert logopédusnak sem alkalmas mindenki, mint hallottam kemény feltételeknek kell megfelelni a felvételinél, egy időben dolgoztam iskolában, oda járt hetente 1x egy.

Mostanában elgondolkodtam rajta, hogy nekem se össze-vissza kellett volna mindent tanulnom, hanem egy irányba, de akkor jó ötletnek tűnt és érdekelt, csak sajnos a munka területén meg egyre lejjebb csúsztam, így lett nekem is 3 diplomám, és hozzájuk szinte 0 tapasztalatom.

Max. még egy tanfolyamra eljárnék, évekre már nem ülnék vissza az iskolapadba.

2013. okt. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!