Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldja meg más a munkába...

Hogyan oldja meg más a munkába állást, ha nincs senki, akire bízhatná a Gyermekét addig, míg oviból-oviba kell hozni-vinni?

Figyelt kérdés

Nagyon dühös vagyok, és kétségbeesett, mert szeretnék munkába állni, de egyszerűen lehetetlen! Családosakat a munkáltatók nem vesznek figyelembe, nincsenek tekintettel rájuk! Akkor kérdezem én, hogyan dolgozzak?!?! Férjem 3 műszakos, nekem 8-16h-ig kellene. Lenne is munka, és nagyon szeretnék már dolgozni végre, de ez a kikötés, hogy reggel 6-tól, vagy du.,vagy éjszaka. Sajnos nincs kire bíznom a gyerekem, mert Anyukám beteg, testvérem nincs, Férjemnek a hozzátartozói 200km-re vannak...

Most aztán kinyílt a bicska a zsebembe, mert dolgoznék, de nem tudok. Éljünk meg 1 fizetésből... Szép....

Valaki tudna tanácsot adni, hogy mi a francot csináljak?!?! Érettségim van, saját autóm, és egy elvégzett tanfolyamom.


2013. szept. 30. 10:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
10-es, nalunk is ez a helyzet, szinte meg a km-ek is megegyeznek...:( Csak sajna en meg nem talaltam egy kedves szomszedot sem:(
2013. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

7-es válaszolónak: Nos a több millió családot nem tudom hogyan értetted, de szerintem nem gondoltad végig, hogy mit írtál le. De nem baj. :)


9-es válaszolónak: Igen kis hazánk nevét nem véletlenül írtam kisbetűvel, tudok róla. Hogy "minek" vállaltunk gyereket? Neharagudj, nem azért, hogy ne kelljen dolgozni, mert látom te ezt veszed le leveleimből. De igen, akkor volt segítség, egészen 4,5 éves koráig a gyerekemnek, de időközben elköltöztünk... De nem tartozom neked magyarázattal, mert ha ismernéd a hátteret, nem válaszoltál volna ilyen stílusban. Egyébként 32 éves vagyok, van egy 4,5 éves Kisfiam. Érettségim és egy Dajka tanfolyamom van. Ezeken kívül van egy felszolgáló szakmám is, de ezt azért nem írom, mert nem szeretem, nem is dolgoztam benne. Jogosítványom is van. Mindezek mellett sajnos van egy nagyon beteg Édesanyám is. A továbbiakban nem kívánok neked válaszolni. Ha akarsz, írhatsz, szívesen elolvasom.


A többieknek:


Ahol mi élünk, itt két szomszéd lakik mellettünk, de már nem sokáig, mert költöznek el. Nem családi házban lakunk, hanem önkormányzatiban, ahol tudunk takarékoskodni magunknak, nem másnak albérletbe. Nemrég költöztünk el 200km-ről a Balatonra, én idevalósi vagyok az igaz, de nagyon nehéz olyan munkát találni, ahol reggel 8-tól délután 16 óráig tudnának alkalmazni. Addig míg nem volt gyerekünk, addig tudtam dolgozni. 32 éves vagyok, és 18 éves korom óta dolgozok folyamatosan. De még így is nehéz, hiába vannak ismerőseim, ha nem tudnak segíteni. Nagy szerencse, hogy Férjemnek jó munkahelye van, elég jól keres, így kicsit nyugodt vagyok, na de nagyon szeretnék én is munkába állni már. Elég volt majd' 8 évig gondozni egy idős nénit ott, ahol éltünk eddig. Most már pénzt is szeretnék keresni.

Egyet szeretnék: Dolgozni olyan munkahelyen, ahol elfogadják azt, hogy gyerekem van, és egy, nem nyolc. :/ :/ Nem igaz?!

2013. szept. 30. 18:00
 13/29 anonim ***** válasza:
16%
9-es vagyok: Tudtam, hogy le leszek pontozva, de nem akarok kötekedni, meg semmi közöm hozzá, de azt sehol nem írtam, hogy minek vállaltatok gyereket, csak azt kérdeztem, hogy mire gondoltatok, hogy fogjátok megoldani a gyerek ellátását. Ez az egyik, a másik meg az, hogy azért 32 évesen egy érettségi, meg egy dajka végzettség nem valami nagy szám. Mikor a dajka képzést végezted nem tudtad, hogy a dajkák hattól kettőig, vagy tíztől hatig dolgoznak? Vagy mire gondoltál, ezzel a végzettséggel hol fogsz elhelyezkedni? Az, meg jogosítványod van, tényleg semmit nem jelent, a 18 éves fiamnak is van. Igen, szülőként már sokkal nehezebb elhelyezkedni a munkaerőpiacon, ezért kell jól átgondolni, hogy milyen szakmát választ az ember, milyen végzettséget szerez, amikor még nincs senki akiről gondoskodni kell. Sok embernek nincs segítsége mégis megoldja valahogy a mindennapokat. Ennyi.
2013. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Nem éri meg itt feltenni ilyen kérdést, mert megkapod, minek vállaltál gyereket, ha nincsenek milliók a bankban, meg egy biztos munkahelyed, ahol tárt karokkal visszavár a megértő főnök, ha meg nincs munkád akkor költözz vagy tanulj, ha kevés a fizu és rosszak a munkakörülmények, akkor is tanulj, ha indokolsz, akkor csak a kifogásokat keresed és sajnáltatod magad.
2013. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó miért mit lehet erre írni. Nem ő az egyetlen szülő a világba nem keseregni kell meg mást szidni hanem megoldani. Másrészt minek költöznek olyan helyre az emberek ahol semmi sincs, ha utána csak sajnálkoznak rajta.
2013. okt. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Mint kiderült a férjének van jó állása, nyilván azért költöztek oda, nem küzdenek napi megélhetési gondokkal. Nehéz olyan helyet találni, ahol mindkét fél gyorsan el tud helyezkedni.


Nekem sincs jelenleg állásom, a férjem fizetéséből élünk 3-am, engem is dühít a dolog, hogy nem találok munkát, pedig évekig tanultam, képeztem magam, és most mégis ide jutottam, pedig más vágyam sincs, mint dolgozni.

2013. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%
Birom az ilyen okos valaszokat, hogy miert nem tanultal olyat, amivel sok penzt kereshetsz, miert nem akkor gondolkoztal, tanulj most, kepezd at magad, stb. Nem lehet mindenki olyan okos, hogy mar 14 evesen tudja merre fordul az elete 34 eves korara. Tanulni valamit amugy sem olcso mulatsag, gyerek mellett nem is egyszeru es akkor meg gyakorlata nincs az embernek az uj papirjahoz. Plusz ami keresett szakmanak tunhet most, 15 ev mulva nem biztos, hogy az lesz. Plusz videken mi az ami manapsag keresett szakma es jol meg isfizetik?? Meg Nyugat-Mo-n sincs munka, onnan is aki csak tud atjar Ausztriaba, akkor be lehet gondolni mi van az orszag tobbi reszen.
2013. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
66%

Erre nem fogsz választ kapni, max., hogy az eü..

Majd az okosok megmondják, hogy csak a kifogásokat keresed és sajnáltatod magad, ezért nincs munkád és lusta vagy tanulni, más dolog, hogy nem olcsó mulatság. Ha vidéki vagy, akkor költözz, oda ahol van munka, az senkit nem érdekel, hogy családod, lakásod van, és a párod nem a tesco-ban árufeltöltő, aki át tudná kérni magát egy másik áruházba, hanem esetleg egy helyi cég, megbecsült munkatársa jó fizetéssel. Egyesek itt álomvilágban élnek, fel sem tudják fogni, hogy a többség örül, ha minimálbérért talál magának munkát, lehet akárhány diplomája/szakmája. A legtöbb munkahelyen sajnos az ismeretség számít, nem az iskola.

2013. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
23%
Elhiszem, hogy bírjátok az olyan okos válaszokat, hogy miért nem tanult olyat amivel normálisan el lehet helyezkedni. De, miért is nem tanult olyat? Dajka végzettségére sopánkodik 32 évesen? A dajkák köztudomásúan nyitják, és zárják az óvodát. Ezt nem tudta? Azt nem írja, hogy mire gondolt mikor gyereket vállalt, és olyan helyre költözött, ahol nincs semmi ismeretsége. Olyan nagyon szuper nem lehet a férje munkahelye sem, ha önkormányzati lakásban élnek. Igen, egyébként amit meg írtok azok kifogások, hogy gyerek mellett nehéz tanulni, meg ilyesmi. Igen nehéz, de a könnyebb elhelyezkedés reményében megéri.
2013. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Kár volt kérdeznem, látom. Nem, nem sajnáltatom magam, kár, hogy ez látszik. Tény, nem vagyok eléggé tanult személy, és persze, megbántam, hogy nem tanultam,de ezt 14 évesen nem így gondoltam.

Mi azért költöztünk a Balatonra, mert itt több a lehetőség, mint Heves megyében a tanyán. :/

Van munka ez tény, és már dolgoznék is, ha meg tudnánk oldani a Gyermekünk felügyeletét. De se szomszédnéni, sem család, sem senki nem jöhet szóba. Az egyik az anyagi része, a másik betegség miatt, a harmadik meg mindenki nagyon elfoglalt, még az is, aki nem.

Mint írtam, nem a semmire szültem 1 gyereket a világra, hanem magunknak. Akkor bizony volt segítségem, és mellette tanultam is! Így könnyű helyzetben voltam, mert Férjem dolgozhatott éjjel-nappal, én pedig járhattam iskolába, miközben anyósom és sógornőm vigyáztak a gyerekemre. Ha azt vesszük, friss minden. Ez volt 2 éve. De most más a helyzet, nincs segítség. Én is naiv voltam,

mert azt hittem, hogy meg tudjuk itt is oldani, hát nem tudjuk. Nem tudnánk összeegyeztetni a műszakokat, ha pl. én reggel 6-ra mennék, akkor a 4,5 éves gyerekemet nem hagyhatom egyedül másfél óráig, mire az Apa hazaér az éjszakás műszakból.


Igen, addig nem volt gond, míg nem volt gyerek. Üssem agyon, hogy tudjak dolgozni éjjel-nappal??!!!! Ezt gondoljátok??!! Szépek vagytok, már aki úgy gondolja. Nem tudom megoldani, hogy reggel 6-tól fél 3-ig tudjak menni dolgozni, majd délután és éjjel. Mert lenne olyan, hogy mindketten egy műszakban lennénk, akkor kire bíznám?! Hagyjam egyedül a gyereket??!! Ez a hónap már kilőve, ahogy néztük a beosztást. Lehetetlen megoldani a problémát.

Őszintén, hogy oldja meg az, aki ilyen helyzetben van??

2013. okt. 1. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!