Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldja meg más a munkába...

Hogyan oldja meg más a munkába állást, ha nincs senki, akire bízhatná a Gyermekét addig, míg oviból-oviba kell hozni-vinni?

Figyelt kérdés

Nagyon dühös vagyok, és kétségbeesett, mert szeretnék munkába állni, de egyszerűen lehetetlen! Családosakat a munkáltatók nem vesznek figyelembe, nincsenek tekintettel rájuk! Akkor kérdezem én, hogyan dolgozzak?!?! Férjem 3 műszakos, nekem 8-16h-ig kellene. Lenne is munka, és nagyon szeretnék már dolgozni végre, de ez a kikötés, hogy reggel 6-tól, vagy du.,vagy éjszaka. Sajnos nincs kire bíznom a gyerekem, mert Anyukám beteg, testvérem nincs, Férjemnek a hozzátartozói 200km-re vannak...

Most aztán kinyílt a bicska a zsebembe, mert dolgoznék, de nem tudok. Éljünk meg 1 fizetésből... Szép....

Valaki tudna tanácsot adni, hogy mi a francot csináljak?!?! Érettségim van, saját autóm, és egy elvégzett tanfolyamom.


2013. szept. 30. 10:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne esetleg annyi fizetésetek, hogy egy babysittert fogadjatok? Én dolgoztam így, hogy amikor kellett én vittem a kislányt, vagy mentem érte. Havi 50.000 Ft-ot kaptam. Egyetemistaként csináltam nekem ez nagyon megérte. Kevesebbért is vállaltam volna. Nem kellett mindennap. Mindig 2 hétre egyeztettük előre. Volt, hogy ott aludtam, sőt olyan, is hogy a kislány nálunk.
2013. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Fizetett segítséggel.


Ha a férjed 3 műszakban dolgozik, akkor van olyan hét amikor tudja ő vinni vagy hozni. Így nem kell minden napra fizetni, csak amikor egyikőtök sem tudja megoldani.

2013. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Arra keresnék, hogy a babysitternek adjam a pénzt. Akkor miért vállalnám?! Tehát nincs annyi pénzünk, hogy ezt be tudnánk vállalni. :( Igen, megfordult már a fejünkben, de nagyon drágáért vállalnák el. Minimum 500Ft/óra, ettől csak drágábban. :( Ez kilőve. Fogalmam sincs mit tegyek...Nagy kár, hogy nem mi nyertük meg a 3mrd-ot a lottón. :( Nagyon-nagy kár! Mocskos magyarország!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. szept. 30. 10:33
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Babysitter mellett nem éri meg dolgozni.


Én a gyerek előtt 75 ezret kaptam, ha ebből fizetnék valakit, akkor szinte neki dolgoznék.

Sajnos én se találok munkát pont ilyen miatt, mint ami a kérdező problémája is.

2013. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Nem, nem tudja, mert Ő össze-vissza dolgozik. Ha éjszakás, akkor 7-re ér haza, nekem viszont 6-ra kellene mennem, ami azt jelenti, hogy fél 6-kor már úton kell lennem. Addig egyedül legyen a gyerekem?! Ha Férjem délutános, igen,akkor Ő el tudja vinni, és én tudok menni érte. De ez havonta max. 3-szor fordul elő. Ha reggeles, semmiképp nem tudok menni 6-ra. Patt helyzet. :(((((
2013. szept. 30. 10:35
 6/29 anonim ***** válasza:
52%

Én írtam a babysitteres ötletet, de akkor ez itt a kérdezőnek nem megoldás. Tény, hogy mindenki a saját ehlyeztéből indul ki. Szerencsére nekem olyan munkám van, amivel a többszörösét keresem annak amibe egy babysitter kerülne. (Még nincs gyerekünk, most próbálkozunk)Tehát nekem jobban megérné a babysitter.


Nem tudom, hogy mennyire lehet előre tudni a beosztásotokat. Próbáljátok összefésülni, hogy hány olyan alkalom van, maikor egyikötök sem tud a gyerekkel lenni. Esetleg szomszéd néni, aki unatkozik és akkor ő lenne a pótnagymama? Vagy olyan barát akinek hasonló korú gyermeke van? Tesóm egyik osztálytársa így volt rengeteget nálunk. Olyan volt mintha a testvérünk lenne.

2013. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%

Akkor keres olyan munkát ami mellett tudjátok oviba hordani.

Több millió család megoldja nehogy már ezért is ország legyen a hibás.

2013. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok: a műszakost úgy értettem, hogy egyik héten 6-14ig dolgozik, aztán 14-22ig stb. Ezek szerint nem.


Lehet még beszélni ovis csoporttárs anyukájával, ő talán olcsóbban elvállalja.

2013. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
29%
Persze van hiba az országban is, ami egyébként Magyarország, de ha lenne egy rendes végzettséged, akkor nem kellene több műszakban dolgozni. Tanulj valamit, ami könnyebb elhelyezkedést biztosít. Ja, gyerek mellett az is megoldhatatlan, gondolom. Mire gondoltatok mikor gyereket vállaltatok? Gondolom akkor sem volt segítség. Bár, segítségre sem szülnék. Milyen végzettséged van? Hány éves vagy?
2013. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a szomszéd aki ovónéni volt és már nyugdíjas nagyon lelkesen vállalta mert imádja a gyerekeket,de a hőn áhított unoka még sehol nincs és valószínű nem is lesz.

Anyósom aki szintén nyugdíjas és 13km-re lakik nem tudta vállalni mert túlságosan felborítaná a megszokott napirendét....a szüleim 250km-re laknak,így tényleg nagyon boldog vagyok,hogy a szomszédra lehet számítani.Férjemnek jó fix munkahelye van, így én folyamatosan keresek olyan munkát ahol már nem lenne gond a felügyeletből.

2013. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!