Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyes letelte után ha visszemeg...

Gyes letelte után ha visszemegyek dolgozni, a szabadságomat egyben adják ki, részletekben, vagy kifizethetik?

Figyelt kérdés
Nem találom a neten a friss változatot erre vonatkozóan. Tud valaki segíteni? Tudom hogy régebben kiadták az egészet, és utána állt az anyuka munkában. De most változott, azt olvastam valahol, hogy nem muszáj már egyszerre kiadni, illetve olyat is, hogy kifizetik, és akkor hamarabb lehet munkába állni. Mi a helyzet, tudja valaki? Köszönöm előre is.
2013. szept. 19. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha visszamesz dolgozni, akkor egyben kiadják a szabadságot, tehat ha van 38 napod, akkor addig nem kell menned dolgozni. Kifizetni akkor szoktak, ha megszűnik a munkaviszony, elosztani pedig nem lehet,
2013. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet elosztani de oviba szoktatás miatt nem is lenne értelme.
2013. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


És erről a bekezdésről hallott már valaki?


Jelentősen változott a szabályozás a szabadság pénzbeli megváltását illetően is. Míg korábban a munkáltató kizárólag a munkaviszony megszűnésekor válthatta meg pénzben a ki nem vett szabadságokat, most a visszatérő kismama esetében erről szabadon megállapodhatnak a felek. Tehát amennyiben a gyermek gondozására kapott fizetés nélküli szabadság megszűnését követően a munkavállaló a gyermek gondozása miatt kapott fizetés nélküli szabadság első hat hónapjára járó szabadságot nem kapta meg, azt a felek megállapodása alapján pénzben is meg lehet váltani.

2013. szept. 19. 19:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de engem az érdekel, hogy most hogy van, mert 4 éve még így volt ahogy írtátok :)
2013. szept. 19. 20:00
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként az oviba szoktatás nem gond, alig várja hogy mehessen (és már volt is bent párszor fél napot nem hivatalosan).
2013. szept. 19. 20:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd, a munkáltatója to ki fizetheti a szabit es másnap mar kezdhet az is dolgozni, de erre nem sok esély van, es pláne nem kötelezhető ra.
2013. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, én nem azt akarom hogy kifizesse a szabimat, félreértés ne essék. Egy hét múlva megyek megbeszélni a munkába visszatérésem mikéntjét, és szeretnék képben lenni, hogy milyen lehetőségek közül választhatok, ha felteszik a kérdést.
2013. szept. 19. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is most fog lejárni a GYES-em. Én a részletes kiadásról nem hallottam - de gondolom ez annyit jelentene, hogy elmész dolgozni és utána ennyivel több szabadságod van!? Ilyesmi lehet!? Nekem az a két lehetőségem van, hogy kiveszem - tehát még itthon maradhatok kb. két hónapot és utalják a fizut, a másik meg hogy kifizetik egyben és a GYes lejárta után mehetek azonnal dolgozni.
2013. szept. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én idén jöttem vissza dolgozni, GYED után. Az új Munka Törvénykönyve annyiban változtatott a korábbiakon, hogy a bevezetése előtt lehetőség volt arra, hogy a szabadságot 168 napon belül bármikor megkezdhetted. Én is így szerettem volna: áprilisban visszamentem volna, majd a nyári ovis/bölcsis szünet idején vettem volna ki a szabadságot. Ezt sajnos már nem lehet: a visszatéréskor egyszerre ki kell venni, vagy kifizetik. És igen, a munkáltató kifizetheti egyben akkor is, ha nem szűnik meg a munkaviszonyod, de szerintem ezzel kevésbé élnek a munkáltatók. Valószínűleg ki fogják adni a szabadságodat, és annak letelte után kezdhetsz ténylegesen dolgozni.
2013. szept. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2013. szept. 21. 00:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!