Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan számolják a szabadságom...

Hogyan számolják a szabadságomat ha visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés
4 órában vesznek vissza (én választottam), eddig 8 órás voltam, 2 évet GYED-en töltöttem.Most megy a fiam bölcsibe én pedig ugye felhívtam a munkahelyem hogy megyek vissza, várnak tárt karokkal szerencsére, csak egy anyuka azt mondta hogy 8 órás szabik amik felhalmozódtak tehát azt adják ki.Ezt idáig értem, csak azt nem hogy akkor annyit fogok kapni fizetést arra az egy hónap szabadságra ami megmaradt, mint mielőtt eljöttem volna szülni? A bérszámfejtő szerint nincs ilyen hogy 4 vagy 8 órás szabi, napra megy és meg kell igényelni a gyest is a 4 órás meló mellé hogy jó legyen. DE ha 8 órás szabadságokat adnak ki akkor nem értem?! Belekavarodtam, valaki segítsen......
2013. aug. 14. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A 4 órás szabi es 8 órás szabi csk a pénzben különbözik. Ha te eddig teljes munkaidőben dolgoztál, akko aszerint kell kiadn a szabidat. Azt viszont valóban nem lehet GYES mellett, mivel max heti 30 ora engedélyezett. Igy valóban előszó módosítani kell a szerződést, igényelni a gyest es kivenni a szabit részmunkaidőskent.
2013. aug. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szabadságod a 8 órás munkabéreddel kell számolniuk! Erre az időre nem igényelhetsz gyest. Miután lejár a szabi és elkezdesz 4 órában dolgozni, akkor tudod a gyest is megigényelni.
2013. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
JObban is jársz, ha először a szabikat veszed ki, aztán igényled a gyest, és aznaptól, amikor lejár a szabid, vagy részmunkaidős. Pl. szabin vagy szeptember 18-ig, szeptember 19-től módosul a szerződésed 4 órásra, és aznaptól igényled meg a gyest is.
2013. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!