Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell jól nevelni,...

Hogyan kell jól nevelni, fegyelmezni?

Figyelt kérdés
Ha többszöri rászólásra sem érti meg , hogy most fel kell pl. öltözni, csak elneveti, és nem engedi magát felöltöztetni, hogy lehet rávenni , hogy mégis sikerüljön. Én tegnap éppen kicsit megszorítottam a kezét, hogy figyeljen rám, ne kapállzon, hogy feltudjam rá adni a zoknit. 4 éves a kisfiam. Ez nem verés ugye, ti ezekt , hogy kezelitek?
2009. nov. 5. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én élek, ott törvény tiltja a gyermekek testi fenyítését, így még a kezét sem szoríthatjuk meg. :) Marad a büntetés, nálunk van büntető fotel, sajna nem minden gyereknél jön be szerintem, de nálunk igen. Ha jön a hiszti, vagy engedetlenség, irány a fotel(nappaliban), senki nem szól hozzá, amig büntiben van, nincs játék, stb..

Az, hogy mondjuk mikor sietnétek valahova, és gond van a zoknival/cipőfelvétellel, türelmet igényel. Játékosan, kicsit gügyén néha(nééézd, elbújnak a lábbujjacskák a zokniba, stb...), de Neked kell ügyelni arra, hogy ne húzzd fel magad. Ha te indulatos leszel, és erőszakos, átragad a gyerekre. De hangsúlyozom, nem verés, ha megszorítod a kezét, de felesleges fájdalmat okozni neki ilyen hülyeség miatt.

2009. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg a következetesség. Ha nem figyel rád, amikor feladod a zoknit, akkor valószínűleg más alkalmakkor is ilyen lesz. Én hiszek a meggyőzés erejében, szép szóval. Megmagyarázom neki, hogy hova megyünk, miért és miért kell zoknit venni ehhez. A lényeg, hogy az akaratodat ha már elhatároztad magad, vidd keresztül. Nem erőszakkal, abban én sem hiszek. Ragaszkodj az utasításaidhoz, de feleslegesen ne utasíts. Én ha már lassan szakad a cérna, akkor egy nagyot szoktam tapsolni, arra odafigyel. És már ő is rászokott, ha valami miatt morci, akkor tapsol egy nagyot.

Lényeg a lényeg, az a fontos, hogy tudja, hogy te vagy az irányító, és rád hallgatni kell. Nyilván kisgyerekekről van szó, nem várhatjuk el, hogy mint a kiskatonák azonnal és pontosan mindent úgy csináljon ahogy parancsoljuk, egy kis móka bele kell hogy férjen. Ha viszont hiszti van, azt én azonnal leállítom. Eddig beváltak ezek a módszerek, szófogadó rosszcsont kisfiam van. 14 hós. Egyébként nagyon sok jó módszert lehet kapni szakkönyvekből is, én Ranschburg Jenő életszerű, hagyománykövető módszereivel szimpatizálok. Sok sikert!

2009. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!