Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak 16hónapos...

Mit csináljak 16hónapos kislányommal, hogyan tudnám "fegyelmezni"? Ilyen korban minden gyerek ezt csinálja?

Figyelt kérdés

10hónapos korától jár. Alig 1évesen már sétáltunk a szabadban. Mára már ott tartunk hogy állandóan rohan,szalad. De olyan gyorsan,hogy még előre is dől. Ennek legtöbbször az a vége hogy dob egy állati nagy hasast,és leveri a térdét,meg a kezét. Reggel is ez történt,a térde elég csúnyán lehorzsolódott. Aztán persze jött az iszonyat sírás,annyira ordított hogy borzalom. Hiába szólok rá,hogy lassan,vagy fogom a kezét,elhúzza vagy hisztizik.

A másik hogy állandóan kiszedi a szájából az ételt,és elkezd vele maszatolni. Hogyan lehet erről leszoktatni?


2011. júl. 13. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A futásról majd leszokik, ha elege lesz az esésből.

Az ételt meg vedd el tőle, ha nem eszik.

2011. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 17 hónapos. Be sem gyógyul egyik seb a térdén, már ott a másik. Szinte folyamatosan sebes! Lassan menni nem tud, folyton szalad. ezért a séta nálunk úgy zajlik, hogy én: ne szaladj, mert elesel! Ő: meg sem hallja, rohan tovább. Ha fáradtabb, akkor persze gyakrabban elesik. Ilyenkor beleültetem inkább a babakocsiba, ott pihen.

A kaja dolog nálunk még nem volt ehhez hasonló. Eddig! Mert ma még nem ebédelt...:) Egyébként ha játszik az étellel, én is elveszem tőle.

2011. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk is pont úgy van a séta ahogy a második írta,azzal a különbséggel ha kocsiba teszem hisztizik. Egész úton csak azt hajtom "lassan,elesel stb",mintha a falnak beszélnék. Az ételt meg folyton kiszedi a szájából,van hogy visszateszi és megeszi,de van hogy szétkeni. De mindég megnézi,akkor sosem éhes?
2011. júl. 13. 13:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is rohan 17 hósan, de most már van olyan dolog, ami miatt érdemes neki megállni, pl. egy színes virág, bogár, cica, de neki is sebes a lába, a keze.
2011. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!