Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekvállalás után milyen...

Gyerekvállalás után milyen lett a kapcsolatotok párotokkal?

Figyelt kérdés

Tervezzük a babavállalást, mindketten nagyon vágyunk rá...

De néha elgondolkozom azon, hogy vajon párommal utána is szerethetjük majd egymást, lesz rá idő??? A babika nagyon remélem, tényleg majd összeköt csak még jobban minket... néha félek, hogy észrevétlenül majd közénk áll, mert észre sem veszem majd, hogy párommal már alig törődök, mert annyira csak babázni fogok... vagy párom is nagyon remélem, hogy nem csak anyaként, hanem továbbra is tud majd úgy rám nézni mint az ő kis nőcijére...

Mik a tapasztalatok? Ugye összeegyeztethető? (PErsze az első hetek más, de úgy összességében???)


2009. nov. 3. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell "annyira "babázni,az sem neked,sem a babának,sem a házasságodnak nem jó.Nem kell állandóan felvenned,dajkálnod,minden percet vele töltened.Akkor jut idő a háztartásra és a férjedre is.Akkor a kapcsolatotokkal sem lesz gond.Nagyon sokan rontják el a házasságukat azzal,hogy csak a gyerek létezik számukra,ezért mégis a férjet hibáztatják egyedül.
2009. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem négy gyerekem van, és még mindig szeretjük egymást a párommal, pedig már 20 éve élünk együtt.

A gyerekek változást hoznak a pár életébe, de nem szabad hagyni, hogy ezután CSAK A BABA létezzen. A gyereknek kell egy napirend - az elsö hónapban még nem igazán tökéletes, de meg kell próbálni erre törekedni. Amikor a baba alszik, akkor van idötök egymással foglalkozni, beszélgeti, összebújni, a párodat kényeztetni. Ha van rá lehetöség, akkor néha adjátk le a babát a nagyszülöknek - lehet, hgy nem ugyanugy csinálnak mindent, mint te, de baja nem lesz a picinek ettöl se.

Ne zárd kis a férjedet a babázásból se, de maradj emellet a felesége is. A picinek is szüksége van nyugalomra, nem kell állandóan "foglalokzni" vele. A férjed csak akkor fog téged kizárólag anyukaként nézni, ha te ugy viselkedsz, ha mást is akarsz, akkor legyél továbbra is az "ö kis nöcije". A babától nem veszel el semmit, ha amikr vele fglalkozol, akkor is bevnod a párodat is, meg a baba mellett is szeretgeted (nem szex).

Az elsö idök után legyen a gyerek a saját szobájában, hogy a hálószobátok továbbra is kettötök intim helye legyen, ahol ketten vagytok fontosak, nem a baba - persze ha sir, vagy baja van, az más, de ha alszik, akkor ne legyen ott zavaró tényezöként.

2009. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Az első 3 hónapban nem sok időnk volt egymásra, állandóan etettünk, büfiztettünk, pelusoztunk, altattunk vagy hasfájást kúráltunk. Most 4,5 hónapos, már sokkal jobb minden. Szerintem nagyon erős kapcsolat kell ahhoz, hogy türelmesek tudjatok maradni egymáshoz kialvatlanul is.
2009. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi sajnos eltávolodtunk egymástól. Szerettük volna a terhességet, és imádjuk a lányunkat, de mi már mások lettünk. Az én szexuális étvágyam igencsak megcsappant, ezt pedig a párom nem tudja kezelni. Már 14 hónapos a kicsink, a helyzet pedig nagyon nyögvenyelős :-(

De szerencsére talán az én esetem a ritka.

2009. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyia nem ritka az urolsó esete. M i nagyon eltávolodtunk egymástól, nem is alszunk eggyütt, borzasztó. csak élünk egymás melett. Semmiben nem segít, egy kedves szava nincs, katasztrófa. Csak elvagyunk, néha egy egy vitával tarkítva
2009. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia.Csatlakozom az előttem írottakhoz,sajnos!!Mi nálunk is az a helyzet,hogy csak vagyunk egymás mellett és ennyi.A szex téma fel sem merül kettőnk között,nem az én hozzáállásomból adódóan hanem ő változott meg.Mondjuk nem volt a gyerek előtt se nagy igénye,de hiába mondtam neki csináljunk valamit a kapcsolatunkkal nem történt semmi,elhidegültünk egymástól.És a nagy igazság az hogy már én se teszek semmit se érte.Nem tudom meddig megy majd ez,vagy mehet-e így tovább.De 32-évesen szex nélkül,mindig mondom neki egy 70-éves többet szexel mint mi!Szóval...........
2009. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én így egy gyerek után - rettenet bölcsen:)- azt mondom hogy kell legalább fél év míg belerázódtok a családi dologba, addig is mennek a dolgok de csak döcögve-

kb fél év után már tuti hogy legalább egy éjszakát átaludtál:), amitől roppant pihent lettél, és már néha az alváson kívül más is eszedbe jut ha ágyat látsz

de nagyon oda kell figyelni hogy igenis legyen időtök egymásra, nekem az elején fájt a szeretkezés, ettől a férjem bepánikolt hogy ő nem akar nekem fájdalmat okozni stb. stb.stb. szóval mindkettőtöknek dolgozni kell az ügyön de nem lehetetlen

14 hónap után elmondhatom hogy nagyjából rendszeres házaséletet élünk:)- erre kell számítani

2009. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, még várok szívesen...

Hát igen, szóval azért kapcsolatpróbáló, azt bizti, de remélem többen vannak, akiknek utána is sikerül a párjukkal is jó kapcsolatot ápolni, akinek azóta nem, remélem, hogy sikerül javítani...

2009. nov. 5. 19:22
 9/11 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a kisfiam,és mi is nagyon eltávolodtunk...

mindketten akartunk nagyon a babát,de valami apránként nagyon megváltozott...szülés óta annyit szexeltünk,hogy az 1 kezemen meg tudom számolni...:(

2009. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól nem félsz, hogy az apa fog túl sokat babázni, és nem fog foglalkozni veled?
2010. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!