Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudom, hogy a gyerekem...

Honnan tudom, hogy a gyerekem okos?

Figyelt kérdés
pl számít e mikor kezdett beszélni, vagy megmutatni dogokat a könyvben!kihat a korai tudás a későbbi teljesítményére?
2009. nov. 2. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem hat ki.Einstein 8 éves korában kezdett el beszélni,aztán mi lett belőle.(legalábbis ez a legenda róla.) :-)

2009. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hat ki. Viszont az számíthat, hogy te mennyit foglalkozol vele (még ha nem is látszik a gyereken, nem adja vissza rögtön fejlődésben).

Hogy értsed:

Ha egy-egy szót ismételgetsz neki, akkor biztosan azt a szót előbb ki fogja tudni mondani, mint a többi gyerek. De én nem ismételgettem neki külön szavakat, viszont rengeteget beszélgettünk vele. Így ő nem külön egy-egy szót mondott, hanem nagyon gyorsan mondatokban beszélt és olyan szókincse van, hogy elájulsz tőle. És olyan érvrendszere van, hogy sokszor ne tudok ellene már érvelni :-))

De biztos a szomszéd gyerek a baba szót előbb mondta, mint a gyerekem... Meg a könyvben is előbb mutogatott a szomszéd.

Szóval a foglalkozás minősége és menniysége fontos lehet.

2009. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az,hogy mit tud és az,hogy mi látszik ebből a tudásból,az nagyon nem ugyanaz.Ha nem is beszél,mutogat,de te sokat foglalkozol vele,beszélsz hozzá,információkat juttatsz el,az nagyon megtérül később.Kicsi "szivacsagyúak"...szívnak be mindent,még ha nem is látszik ez még.
2009. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! sokat olvasok neki, mondókázunk, meg sokat mutogatok, mi micsoda, táncolunk...csak tudjátok a szomszéd gyereke előbb mondja ki az első szót, előbb integet...stb. nem kéne frusztrálónak lennie de mégis az, tudom hülyeség!
2009. nov. 2. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
én igaz nem vagyok perfekt, de angolul is beszélek a gyerekemhez és ugyanazokat az utasításokat amit magyarul megért érti angolul is pedig csak 10 hós. nem nagyzolok nem ezért írtam, csak hogy ilyen is van, én sem hittem hogy ilyen hamar érti az angolt is pedig azt csak akkor hallja ha ketten vagyunk
2009. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó válaszadónak! egyáltalán nem nagyzolás, akik ezt annak veszik azok csupán irigyek! gratulálok a picidhez!
2009. nov. 2. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!