Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan zajlik az óvodai...

Hogyan zajlik az óvodai beszoktatás?

Figyelt kérdés
Most fogjuk kezdeni az ovit és fogalmam sincs hány napig tart, egyáltalán bemehetek-e vele a csoportszobába, vagy csak kinn kell várnom, mennyi időre hagyjam ott első napokban, mindjárt ebédig vagy eleinte csak 1-2 órát?
2009. nov. 1. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az ilyen óvodánként változik. Szerintem lassan be kellene menned az óvodába és megbeszélni a vezetö óvónövel. Nem árt, ha az ember elöre megismerkedik a nevelökkel. Nem voltatok óvodalátogatáson? Mi voltunk kétszer is, megnéztünk 2 óvodát, mielött döntöttünk. Az egyik vezetö óvónö azt mondta nekem, nagyon fontos, hogy a szülöknek is tetszen az óvoda, akkor szívesen fog odajárni a csemete is. Nos nálunk ez tényleg így van!!!

Egyébként nálunk 4 hétig tartott a beszoktatás, hetente egyszer mentünk, az elsö alkalommal egy fél órára elmehettem (megbeszélte az óvónéni a gyermekkel), másodszor már csak egy fél órát ültem ott, s utána már rögtön ott maradt. Egyébként kisfiam van, s nagyon ragaszkodós!

2009. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál. Már voltunk ismerkedésen szeptemberben, aztán amíg jó idő volt akkor is elmentünk egy párszor amikor kinn voltak a gyerekek. Utolsó alkalommal én is elmentem 20 percre. Csak most 3 hétig nem tudtunk menni és nem tudom, hogy ha egy hét múlva kezdünk akkor mindjárt ott kell-e hagynom egyedül, mert a csoportszobába nem mehettünk be, csak az udvarra. Egyébként nekem is és a lányomnak is tetszett az óvoda, ezt én is fontosnak tartottam, hogy szimpatikus legyen.
2009. nov. 1. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Megint én vagyok! Nagyszerü, hogy párszor már jártatok az oviban, és tetszik nektek. Most már csak az a kérdés, hogy vágyik-e. Mi nagyon sokat beszélgettünk ovikezdés elött, hogy hogy lesz, mint lesz. Elmondtam neki, hogy ö már nagykisfiú, s anya nem tud ott maradni vele az óvodában, esetleg pár percet( 2 héten belül ugyanis munkába kellett állnom). Drukkolok nektek, hogy minden jól menjen!
2009. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszi! Mi is sokat beszélgetünk az óviról, mindig mondom neki, hogy miket fognak játszani, hogy sok barátja lesz és én is mondtam, hogy anya nem lehet ott, mert ott csak a gyerekek vannak az óvónénivel és a dadusnénivel. Már vágyik rá, hogy menjen, de hát persze nyilván más lesz ha már tényleg ott leszünk és ott hagyom. De remélem azért veszi az akadályokat.
2009. nov. 3. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!