Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beszoktatás, lesz ez...

Óvodai beszoktatás, lesz ez jobb? Én kivagyok.

Figyelt kérdés

3 napja kezdtük az ovit,bölcsődébe nem járt a lányom.

Hétfő tök jó elvolt ott voltam vele. Kedden ö mondta,hogy hazajöhetek és ebéd után menjek érte. Mentem és kiderült,hogy szomorkodott sírdogált egész nap,mármint amikor bejöttek az udvarról, és nem is evett.Ma elvittem mondta az óvónő,hogy várjam meg még reggelizik aztán menjek mikor mennek az udvarra. Volt nagy ordítás sírás. Ö bent én kint az utcán,mikor mentem ebéd után érte ,mondták,hogy kicsit még sírdogál aztán már evett pár falatot is de nem vitte túlzásba.Holnap már úgy kéne ,hogy beviszem és ha akarja ha nem ott kell hagyjam, mert akkor könnyebben megszokja. Ki vagyok,már úgy aludt el,hogy azt kérdezgette,hogy "holnap ott maradsz velem".


2011. okt. 5. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél erős. Persze, hogy lesz jobb is, minden kezdet nehéz. Lehet, hogy sír, keveset eszik, de meg fogja szokni. Reggel készüljetek az oviba együtt. Ő válasszon ruhát, hajcsatot, vigye el a kedvenc plüssét. Légy kitartó.
2011. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oviba szeret menni csak úgy szeretné ha én is ott lennék. Ami persze lehetetlen. Ö válassza ki a ruháját és még azt is ,hogy milyen legyen a haja.Az a baj ,hogy nagyon makacs.
2011. okt. 5. 22:02
 3/7 alaszka ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt beszoktatás, pont ezért mert így megzavarodik a gyerek, hogy addig ott voltál, aztán meg nem. Onnantól, hogy reggel elváltok, még pár napig kapaszkodni fog beléd reggelente, de sokkal hamarabb megszokja. Ez csak átmeneti dolog. Az enyém is így volt, de pár hét múlva haza se akart már jönni.
2011. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lesz jobb, ne aggódj! Tudom, könnyű mondani. :) Idővel megszokja, hogy muszáj otthagynod, még csak 3 napja kezdtétek, az még nagyon az eleje. Az én lányom 2-3 héten keresztül sírt reggelente, aztán már csak az egyik óvónéninél sírt, most már nála sem. Még kicsit húzódozik, amikor be kell menni, de rávehető, hogy MAGÁTÓL bemenjen. Az oviban még többnyire egyedül játszik, de nem csodálom, mert ismerve őt, nagyon visszahúzódó. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd a folyamatát és hogy mindig jobb lett. Azt mondják a beszokás egyébként akár hónapokat is igénybe vehet, no itt nem arra kell gondolni, hogy hónapokig sír, de lehet, hogy hónapokig nem lesz még teljesen oldott és nem megy még szívesen. Főleg, ha visszahúzódóbb. Mondjuk én anyukám elmondása alapján 1 évig minden reggel sírtam, pedig benn már nem volt semmi bajom, volt 2 barátnőm is már kiscsoportban. Én is visszahúzódóbb voltam inkább. Fel a fejjel, fog ez menni, csak idő! A lényeg, hogy ne mutasd előtte, hogy sajnálod és megszakad a szíved, mert annál rosszabb. Legyél határozott és vidám. Sok sikert!
2011. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia Sorstárs!! asszem 2hete talán pont ezt a kérdést tettem fel. ÉN is a 3.napon borultam ki! Fiammal kezdtük az ovit, bölcsis ő sem volt- de az első 3napból az első volt a legjobb, utána rosszabb, a harmadikon már én is sírógörcsöt kaptam.

ROssz volt lelkileg- de mit várhatunk egy olyan gyerektől, aki 3napja jár oviba, eddig csak velünk volt. Szóval légy erős- én is az vagyok- lassan fog javulni a helyzet. Azóta nálunk már a 2.hét telik- minden reggel sírva megy, de apa otthagyja (neki kicsit könyebben megy, mint nekem) és kb 2perc után semmi gond- ebéd után apa hozza haza, és boldogan nevetve jön- mesél miket csináltak... Szóval a reggeli bőgés és hiszti, és nemakarokoviba menni csak nekünk szól! OVOnéni azt mondta, furcsa lenne, ha nem ezt csinálná. Ugyhogy én már nyugszok nagynehezen, de abszolút átérzem problémádat. Kitartás- sok sok türelem, és itt a hétvége, kicsit megnyugszanak majd a kedélyek.

2011. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljesen ugyanez volt az első 3 napon. 4-diken már csak vittem, hoztam, hát sikítva sírt, amikor szabályosan ki kellett tépni a karomból, ez még 2-3 napig ment, ilyenkor akkor is sírt, amikor mentem érte. Aztán már nem sírt, csak icipicit pityergett és kért, ne menjünk. Aztán kb 2 hét után teljesen abbamaradtak a sírások, 3 hét után már elhangzott, hogy "jó volt az oviban", amit most már 1 hónap után napi szinten mond.

Eleinte semmit nem evett, most ő eszik a legtöbbet.


Kitartás! Nagyon fontos, hogy ne lássa rajtad, hogy aggódsz, maradj stabil és ne búcsúzkodj!!!!!!!! Elmondod, hogy imádod és uzsi után jössz érte, majd kimész az ajtón. Minél tovább húzod ezt a aszakaszt, annál nehezebben fog menni.

2011. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk az első héten,a mai nap volt a legrosszabb,ma már itthon reggel a kelésnél, sírás,hogy nem akar oviba menni. Végig az úton,amikor mentem érte mondta az óvónő,hogy délelőtt sírdogát meg a sírástól hányt is.Képzelhetitek,hogy várjuk már a hétfőt:(
2011. okt. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!