Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ice Teat (fekete teat) iszik...

Ice Teat (fekete teat) iszik a 10 ev alatti gyereketek? Hany eves kortol iszik fekete teat?

Figyelt kérdés
koffeintartalma miatt

#tea #Ice Tea #ice tee
2013. aug. 19. 11:43
1 2
 11/18 zabmester ***** válasza:
100%

Hát azért ezekben a bolti jegesteákban tutira nincs annyi koffein, mivel ezek nem rendes teák, csak üdítők, némi teával. Ezeket szoktuk inni néha, a gyerek is kap, akár délután is, nem pörgeti fel.

Rendes fekete teát is szokott inni, csak persze nem erőset. Ha magamnak főzök teát, akkor egy bögre, egy filter, na ilyet nem kap, mert ez kb. tényleg olyan, mint egy kávé. De ha nagy kondér teát főzök, akkor egy fazéknyi vízbe kerül csak 1-2 filter. Így is finom, viszont egyáltalán nem erős. Az ovisok is ilyen teát isznak, ennél nem kapnak erősebbet ott sem. Egyrészt mert még kicsik, másrészt mert egy vagyonba kerülne annyi teát beletenni, ahány gyerek van. Na de gyerekeknek amúgy sem főznek sehol erős teát.

Mondjuk az Ice teát amúgy sem nevezném fekete teának, az inkább csak teás üdítő.

2013. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ebben igaza van zabmesternek mert a bolti ice teák fekete tea tartalma 1-2% inkább víz,cukor .
2013. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mi, felnőttek sem iszunk fekete teát.
2013. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ha a bolti ice teak jobban üditök, es csak kevesbe teak, akkor miert nincs rajuk irva pontosan, mennyi a koffeintartalma?

Meg jo, hogy nemelyikre ra van irva, hogy koffeintartalmu egyaltalan, masokra semmi. (Függetlenül attol, hogy zöld vagy fekete tea, bar azt hiszem, pont zöldön olvastam.)

2013. aug. 22. 17:40
 15/18 zabmester ***** válasza:
100%

Nekem most pont itt van előttem egy málnás Lipton ice tea, ez van ráírva:

" Lipton Ice Tea Raspberry - málnaízű szénsavmentes üdítőital" Szóval csak a nevében tea. Ja, az összetevők: (fontos tudni, hogy olyan sorrendben kell őket feltüntetni, hogy csökkenő sorrendben legyenek, tehát amiből a legtöbb van benne, az az első, és így tovább)

víz, cukor, étkezési sav: citromsav, teakivonat (0.12%) (!!), sűrítményből előállított málnalé (0.1%), aromák, savanyúságot szabályozó: trinátrium citrate, antioxidáns: aszkorbinsav.


A 0.12%-nyi teakivonatnak szerintem egyszerűen nem kifejezhető a koffeintartalma, gondolom ezért nincs is ráírva semmi ezzel kapcsolatban. Ez tulajdonképpen egy főként málna- és némileg teaízű szörp :)

2013. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Lementem a pincebe, igy elöttem is van:

Pfanner zöld tea, frissitö üditöital, citrom-kaktuszfüge izesitesü

"Összetetel: zöld tea (ivoviz, zöld tea), cukor, gyümölcsle gyümölcskoncentratumbol, citromsav...stb, Koffeintartalmu. Pasztörözött."

Ebben a sorrendben, tehat ebben meg a tea a több, nem az üditöital, es a koffein mennyisege kerdeses.

2013. aug. 22. 22:04
 17/18 zabmester ***** válasza:
100%

Ez igaz, akkor a tiéd valódi teából készült :) Hát ezt a fajtát bevallom, nem ismerem, nálunk csak a Lipton megy, meg a Nestea, ezt a két fajtát szeretjük, ezek meg tényleg inkább csak üdítők.

De ha nem írják rá, hogy mennyi benne a koffein, akkor írj egy e-mailt a forgalmazónak, vagy hívd fel az információs vonalat, ha van ilyen a csomagolásra írva, ott meg tudják mondani.

2013. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Zabmester! :)
2013. aug. 23. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!