Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ice Teat (fekete teat) iszik...

Ice Teat (fekete teat) iszik a 10 ev alatti gyereketek? Hany eves kortol iszik fekete teat?

Figyelt kérdés
koffeintartalma miatt

#tea #Ice Tea #ice tee
2013. aug. 19. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Itthon általában gyümiteát kap, de szokott kapni a miénkből is, ami koffeines. Persze csak délelőtt ihat ilyet, az élénkítő hatása miatt. De oviban rendes koffeines teát kapnak.
2013. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4 éves fiam is iszik néha, de olyan teát próbálj meg választani amiben nincs koffein. Pl. most zöld tea-barack ice teát vettünk.
2013. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Mivel nem csak azt iszik, igen, kaphat. Reggeli vagy tízórai mellé. Amúgy vizet isznak, üdítőt is ritkán, tehát néha belefér a tea is.
2013. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen igen! Az oviban láttam anno a forróvizes kancsóban a Sir Morton Garzon filtereket ázni.
2013. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
néha-néha kapnak ice teát ,de inkább gyümölcsteát iszunk vagy vízet.
2013. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"de olyan teát próbálj meg választani amiben nincs koffein"


En mar azt sem ertem, miert kene barmit valasztanom, ugyanis mi megoldjuk teljesen koffeimentesen a gyerekeink taplalasat. A mi ovinkban csak gyümölcstea van tudomasom szerint. Itthon nalunk Teekanne Citrus Fruits (=citromos gyümölcstea), nagyon finom! Egyebkent a zöld teaban is van koffein, csak kevesebb.

Vendegsegben voltunk, es amikor anyu önteni akart a lanyomnak, szoltam, h abban koffein van, nem gyereknek valo. Csakhogy ezek utan, kivüle, az összes gyerek itta! (5-en) Nagyon meglepödtem, mert 3 olyan anyuka gyerekei, akik hetente minden gyereket 8 akarmire (sport, tanfolyamok, foglalkozasok) visznek mar 9 honapos koruk ota, spec. többtannyelvü es sportra szakosodott iskolakba jaratjak...stb, tehat minden masra odafigyelnek a nevelesük soran.

Nem mertem felhozni a temat, amugy is "ritka peldanynak" szamitok a szemükben, ez csak vitahoz vezetne naluk, de azert erdeklödöm... Ahogy kolat, kavet, alkoholt meg energiaitalokat nem, ezt miert? A fekete tea ugy emlekszem ugyanannyi koffeint tartalmaz, mint a kave.

2013. aug. 19. 17:06
 7/18 A kérdező kommentje:

A Magyar nyelvü Wikipedia az ice tea koffeintartalmat sokkal kevesebbre hatarozza meg a fekete teahoz kepest (2-3, mig a fekete teaet 20-40), mig a nemet nyelvüben nincs külön ice tea kategoria. Utobbi nekem logikusabb, hiszen a tealevelek tartalmazzak a koffeint, miert lenne az ice teaban kevesebb, mint a normal teaban?

[link]

2013. aug. 19. 17:30
 8/18 anonim ***** válasza:

A múltkor mi is vendégségben voltunk egy rég nem látott barátnőmnél!Megakarta kínálni a 3 éves fiam Ice teával,én mondtam hogy olyat még soha nem ivott és most se öntsön neki!Kérdezte miért én meg mondtam hogy azért mert akkor tuti két napig nem aludna(az enyém még két kocka csokitól is felpörög)

Azt mondja anyuka nálluk a gyerekei egész nap ezt isszák(6 és 3 évesek),a következő mondatában meg panaszkodott hogy a 3 éves már nem alszik nappal...no comment!

Bölcsiben is megfigyeltem fiamnál hogy mikor reggelire tea volt kiírva nem aludt délben,közben itthon meg mindíg alszik!Lemenetem a konyhás nénihez megkérdeztem milyen taája van hát mondta fekete tea de épphogy csak belelógatja a filtert...hát kösz de az én gyerekem attól sem alszik.

Szóval én jó darabig nem tervezek ilyet adni gyerekeimnek!

2013. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igazabol nem a felpörgetö, pillanatnyilag aktivalo hatasa miatt tartom rossznak, ez sztem a kevesebb baj, hanem az idegrendszer fejlödesere gyakorolt hosszu tavu hatasa miatt.

De ezt en is megfigyeltem, az emlitett közössegben a gyerekek eleg aktivak (nemelyik az anyja szerint hiperaktiv), mig az enyemek nyugodtabbak. Bar ezt eddi csak a teve hatasanak tudtam be.

2013. aug. 20. 22:44
 10/18 A kérdező kommentje:
Az aktivat ugy ertettem, h összevissza rohangalnak, csapkodnak, hangoskodnak, vadak...stb, nehez (lenne) fegyelmezni öket, bar ezek meg ugye tanult viselkedesmintak (es azaltal, hogy a szülök hagytak, megerösitett mintak is), igy ez ice tea nelkül is erthetö, nem tudom, erre mennyit tesz ra vagy ratesz-e a tea.
2013. aug. 20. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!