Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akarja meginni a tejet?

Miért nem akarja meginni a tejet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 19 hónapos és kb.1-hete nem akarja meginni a tejet és alig eszik valamit.Eddig minden rendben volt,igaz az evéssel régebb óta küszködünk hol jobb, hol rosszabb.Próbáltam kakaót,ma banánnal turmixoltam hátha de így se megy.Mi történt?

Igazából nem nagyon eszik mostanában semmit sem ezért vagyok ideges,hogy még a tejet sem kéri.Mit adjak neki?A tejtermékek sem jönnek be nála ma egy fél túró rudi volt amit megevett.Mit csináljak,hogy legyen étvágya? Segítsetek!!!


2009. okt. 26. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit iszik a gyerkőd? Nem issza tele magát cukros lütyikkel? Vizet igyon és vidd ki sokat levegőre, attól megéhezik, és többször kínáld, próbálkozz többfélével, többféleképpen. Joghurtitalt nem szereti? Darabos joghurtokat, esetleg naturjoghurtot gyümivel? Túrókrémet? Milyen tejet adsz neki? Babatejet vagy rendes bolti tejet? Egyedül eszik, vagy eteted?
2009. okt. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
enyém ugyanilyen, rossz evő, kb. 2 hete alig issza a babatejet, kakaóval próbálom adni, kb. 100mlt iszik este reggel. én már nem parázom rajta, nem tudom beleerőltetni, próbálgatom többször a tejet, ennyit tehetek. 18 hós, én adok neki danettet vaniliásat, azt megeszi, meg tejbegrízt (felforralt rendes tejből),krémtúrót (picit eszik belőle) néha tejpépet, danoninót, a rudit imádja.
2009. okt. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a vizet nem issza meg ezért teát szoktam meg szörpöt adni.A joghurtféléket nem eszi meg,sokat vagyunk levegőn délelőtt is és délután is 2-órát.Amit eddig megevett az most nem kell a reggeli ma is 2 falat tojásrántotta volt.Próbáltam már mindent én etettem ami darabos és meg lehet fogni azt odaadom neki egye ő a kanállal játszik turkál az ételben.Játék közben is szoktam kínálni hátha elfogadja,többször sikertelenül.Azért vagyok ideges mert alig eszik valamit,a tejjel ma már nem is próbálkoztam.De akkor mit adjak?A gyümölcsöket eddig megette mindegy mi volt banán,alma,szőlő,eper szerette most még gyümi sem kell.Mi lehet vele??Már ötletem sincs,hogy mit adjak neki.Édességeket nem szokott nagyon enni nap közben,inkább a sós keksz meg a kuki jön be neki de most ez sem kell.
2009. okt. 27. 09:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Már rendes bolti tejet adok neki 3,5%-at.
2009. okt. 27. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:
tejbegríz, tejberizs, kalács, zsíros kenyér, budáskenyér, virsli, ok , hogy rossz evő, de mostanság semmit sem eszik add azt amit eddig úgyahogy megevett, szerintem lassan visszatér az étvágy
2009. okt. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy bújkál benne valami betegség? Kibújt már az összes foga? Lehet, hogy fogzik csak nem veszed észre. Nálunk ilyenkor alig eszik a lányom.

Úgy tudom 2 éves kor körül 20 fognak kell kint lennie.

2009. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!