Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akarja meginni a tejet,...

Nem akarja meginni a tejet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 hós, pár napja kezdtem el kóstoltatni vele a harmadolt, majd a feles tejet. Néha hajlandó két kortyot inni, de aztán mindig kategorikusan elutasítja!

Kakaóba, macikávéba még belenyalni sem hajlandó.

A védőnő szerint hassak rá, hogy megigya, mert nem lehet maradéktalanul pótolni, legfeljebb speciális vitaminkészítménnyel a szükséges kálciumot stb...

Bérest+C vitamint kap egyébként, meg őszi-téli-tavaszi időszakban a béressel felváltva multivitamint. De ennek fényében is erőlteti a védőnő a tejet!

Dehát mit tehetnék????


A savanyított tejtermékek közül is csak azt eszi meg, ami nem édeskés, pl joghurtot, túrókrémet egyáltalán nem (amúgy sem édesszájú, se csokiféle se lekvár, se semmi nem kell neki ami édes)

Egyébként vízivó, nem teázik, nem szörpözik stb, a fentiekből kifolyólag.


3 hét múlva kezdi a bölcsit, szerettem volna, ha addigra megszokja a szervezete a tejet, vagy kiderül egyáltalán, hogy bírja-e, mert ebben a bölcsiben minden nap tejfélét adnak a reggelihez, illetve gyenge teát v limonádét aki tejérzékeny.

Ételekben nem okozott gondot a tej eddig neki, és "példa" is van előtte, mert a férjem és a két nagytesó is nagy tejfogyasztó a családban...


Próbáltam kedvenc mesefigurás bögréből, cumisüvegből (reggel-este még abból tápizik), üvegpohárból, szívószállal - de sehogysem kell neki



Ötletek?


2011. okt. 6. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Tejitalt próbáltad már? Egyébként lehet, hogy a bölcsiben megoldódik, mert ott ha a többi issza, lehet, hogy ő is fogja, ott szeretik utánozni egymást! :)

Egyébként nem értem a védőnőt, mert a legújabb "divat", hogy minél később vezessük be a gyerekek étkezésébe a tehéntejet. Szerintem semmi baja nem lesz. Kefírt ivott már? Az inkább savanykás. Én örülnék, ha nem imádná a fiam az édeset. :)

2011. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A védőnő szerint hassak rá, hogy megigya, mert nem lehet maradéktalanul pótolni, legfeljebb speciális vitaminkészítménnyel a szükséges kálciumot stb...


már bocs de akkora marhaságot!

dietetikus vagyok két kicsi fiút nevelek és sok ismerősöm van akiknek ekkorák a gyerekei. ha nem kell neki ne igya! Nem kell tejital sem ha sajtot és más tejterméket fogyaszt. Nem kell semmivel pótolnod. A Gyerek szervezete bölcs hallgass rá!!!!!

2011. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi-köszi!

Megnyugtattatok, különösen a 2. válaszoló.

A sajtot hála istennek szereti, túrós ételeket is (pl körözött, túrós csusza/tészta stb, rakott túrós étel ha füstös szalonnaíz is van benne :-) , meg tulajdonképpen bármit ami nem édes)

A kefírt nem szereti, de szerintem csak az állaga miatt. A natúr joghurtot meg csak úgy eszi meg, ha savanykás gyümölcsdarabokat öntök le vele. Egyedül a citromos joghurtot eszi meg ami ilyen bolti dolog, de azt is csak kb hetente 1-x, akkor megy és kéri a hűtőből, máskor meg kerek-perec elutasítja.

De sajtot napi szinten eszik.


A második válaszolótól kérdezném (vagy bárkitől aki e téren hozzáértőbb nálam :-D ), hogy esetleg abban tud-e tanácsot adni, hogy a felsorolton kívül kellene-e esetleg másfajta vitaminkésztményt v étrendkiegészítőt adnom neki/nekik?

2011. okt. 6. 10:27
 4/5 anonim ***** válasza:
a sajtban nagyságrendileg több a Ca, mint e tejben. a védőnőtök nem egy lángész.
2011. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kellően változatos étrend mellett nincs szükség kiegészítésre!


Pro-kid probiotikumot adhatsz immunerősítőnek.

Ha a védőnőd kérdi imádja a tejet. Ne foglakozz vele mit mond a gyerkkel törödj.

2011. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!