Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyire elvetemült ötlet lenne?

Ennyire elvetemült ötlet lenne?

Figyelt kérdés

Szeretném ha a lanyom megtanulna kerekpározni s oviba ugy közlekednénk


3 éves szeptembertöl ovi


2013. aug. 8. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
De gondolom még pótkerékkel? nekem legalábbis a lányom 4 éves de még nem mer pótkerekek nélkül tekerni. Szerintem megtaníthatod rá, de azért inkább csak a járdán biciklizzetek, ha lehet.
2013. aug. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyarorszagon ez életveszélyes. Nincs kultúrája a kerékpározásnak es kerékpáros utak sincsenek. Hollandiában simán mehetnel vele -sot, kicsit idősebbek mar egyedül is mennek bicajjal, de itt jol leválasztott, biztonságos kerékpárutak vannak es az autósok is nagyon figyelnek a kerékpárosokra.
2013. aug. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tudtok biztonságos úton menni, ahol nem is zavartok senkit (pl. gyalogosokat), akkor miért ne?
2013. aug. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Off: 2-es! MI is kerékpárral közlekedünk mindenhová, és Magyarországon élünk. Kisvárosban (11ezer lakosú), sok kerékpárúttal, felfestett, megfelelő, kerékpársávval, nem nagy forgalmú járdákkal. Nem tudhatjuk, hogy a kérdező milyen típusú településen él.


A kérdésre válaszolva: Attól függ, hogy milyen szinten áll most a gyerek, kétkerekűn vagy pótkerékkel szeretnéd, hogy biciklizzen. Pótkerékkel szerintem simán menne, az nem túl gyors. Ha pótkerékkel már megy, és kétkerekűn szeretnéd, akkor rengeteget kell gyakorolnotok, és lehet, hogy szeptemberig már nem tanulná meg. Egyrészt kevés gyerek tanul meg 3 évesen jó egyensúlyozni, nehezen éreznek rá (ha futóbiciklizett előtte, akkor általában előnyben van), másrészt nemcsak tekerni, egyensúlyozni kell megtanulni, ahnem bármikor, bármilyen helyzetben tudnia kell fékezni, megállnia, elindulnia. Ezenkívül, többször végig kell járni az útvonalat, hogy ismerje a táblákat, a felmerülő veszélyhelyzeteket, tudja, mikor mire kell figyelnie. Ez nem megy olyankor, amikor még magára a biciklizésre kell összpontosítani. Nem elég készségszinten tudnia, hanem elég jártasságot kell szereznie ahhoz, hogy biztonságban eljussatok az oviig.

2013. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen mert 3 hét alatt nem fog rendesen megtanulni neked kerékpározni .
2013. aug. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

te ismered a lányod :)

enyém nagyon ügyes mozgásban, 3 évesen már pótkerék nélkül tekert, most 3,5 éves és az apjával szoktak menni biciklis túrára, szóval bírja is hosszú távon a tekerést.

2 évesen rolizott, feltett lábbal.

szóval ez gyerek függő. az unokatesó 5 évesen tanult meg pótkerék nélkül tekerni, 4 évesen még pótkerékkel is elesett.

amúgy én is azt mondom, hogy pótkerékkel tekerjen, ha ügyes is, azért marha nagyokat tudnak 2 kerékkel esni, és oviba menet nem biztos, hogy belefér az ügyeletre rohanás ;)

2013. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 éves gyerek megbízhatatlan. Elég ha egyszer nem áll meg mikor kellene. Én biztos nem kockáztatnék. Tudtommal ekkora gyerek közúton nem is közlekedhet, max járdán. Ráadásul elég egy hülye autós aki túl közel megy hozzá, és aláesik a gyerek. Lehet én vagyok túl parás, de a 3 éves kicsi ehhez. Az én lányom 6 éves. Még őt sem viszem forgalomba, csak most kezdtük gyakorolni.
2013. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!