Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól köti le a meseolvasás...

Mikortól köti le a meseolvasás a babákat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor eltűri, sőt szereti és kéri, hogy egy-két oldalas kis mesét elmondjak neki, képeket mutogatva közben. most is nézünk könyveket, de még egy mondókát is nehezen hallgat végig.
2009. okt. 21. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam kb 10 hónapos kora óta szereti a mesekönyvet. Most 11, már van kedvence, amit néha hoz, hoz nézzük. Mesét nem olvasok belőle, magam "mesélek" a képeket mutogatjuk mi micsoda ez imádja. Végigmutogatja már melyik állat hol van a könyvben.

Azonban ahhoz nincs türelme, hogy a mesét végighallgassa. Mennyi idős a picid?

2009. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 2, 5 ,még mindig nem bírja ha túl sokáig csak egy oldalt kell néznie, akármiről legyen szó, így úgy mesélem a történetet ahogy ő lapoz. Azért egyre többször állunk meg, mert vissza-vissza kérdezek mi is van a képen, próbálom meséltetni. De szoktatás kérdése. Van amikor hozza a kedvencét, majd 1 másikat és a többit, van amikor a polcfelé sem néz.
2009. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszolút gyerekfüggő. Az én kislányom már két évesen hosszú meséket hallgatott, sőt kért. A könyveket jobban szerette mint a játékokat. A védőnő ezen csodálkozott, mert szerinte 5 éves kor körül van hozzá elég türelmük és érdeklődésük.
2009. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig is sokat foglalkoztattam kisfiamat könyvekkel. Most 18 hónapos, állandóan hozza a könyveit, mutogatok, Ő mutogatja és persze már gyorsan lapozunk is tovább. 3 hete "tettük le" a cicit, helyette este elalvás előtt mese olvasás van, először még persze gyorsan lapozgatta a megszokott Boribon könyveket, de 1 hete vettem neki egy nagyon aranyos képes, 1-2 oldalas meséket tartalmazó télapós, karácsonyos mesekönyvet és noha mutogatni is kell, de ezeket már végighallgatja, van hogy 2-t is..vagy már fáradt és azért nem lapozgatja ?!? :)
2009. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Másfél éves, igazából mi is csak helyben kitalált dologkat mesélünk neki a képek alapján, az csak pár perc, így leköti. Picit félreérthetően fogalmaztam a kérdésben: valójában a klasszikus esti mese korszakra voltam kíváncsi, hogy az mikor jön el, kinek mikor hogyan kezdődött.
2009. okt. 22. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!