Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A babákat mennyi idős koruktól...

A babákat mennyi idős koruktól lehet beadni bölcsibe? Mennyit kell havi szinten erre fizetni? Bármikor lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

ha Ausztriába mennék dolgozni, ott nem tudjátok véletlenül hogy működik? vagy hol tudnék érdeklődni ezügyben?


nagyon szar helyzetbe kerültem hirtelen, és most azt sem tudom, hova tovább, a bölcsibe is nagyon hosszú itt a várólista, ha most jelentkeznék, bemennék szólni, hogy gáz van, vajon segítenének? vagy elküldenének a fenébe?

és ha esetleg lenne is hely, akkor mikortól vihetném? mindig csak szeptembertől indul? vagy hogy van ez?


2010. okt. 8. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően 6 hós kor a határ, azalatt nem veszik be. Úgy működik a bölcsi, hogy szeptemberben feltöltik a férőhelyeket és üresedés csak akkor van, ha valaki évközben elköltözik vagy éppen átiratja óvodába a gyerekét, szóval elég ritkán. Ha esetleg éppen lenne hely, akkor 2 hét a beszoktatás, fokozatosan történik. Először csak pár órát, fél napot van bent a gyerkőc, folyamatosan tolják ki a hazamenetel idejét. Állami bölcsiben csak az étkezésért kell fizetni, ez 322 Ft/nap de sok helyen kérnek gyümölcsöt, papírzsepit, szalvétát, ilyesmit is a szülőktől. Erre szerintem nagyon kevés esélyed van, hogy ilyet találsz. A magánbölcsi esélyesebb, de az meg jóval többe kerül.

Ausztriát sajnos nem tudom, de sok sikert nektek!

2010. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!

vissza kellene mennem dolgozni, de a gyed nem sokkal kevesebb, mint a fizum. kb. 10000forinttal. akkor nem érdemes a pici gyönyörű babámat bölcsibe adni, hogy semmivel sem keresek többet, mert az elmegy a bölcsire.... azt hiszem tényleg külföldre kell elindulnom, hogy megérje. mármint megérje feladni minden pillanatot a manómmal, hogy meg tudjunk élni...mert itthon nem érdemes, de a gyedből és családiból éhenhalunk, az tuti.

2010. okt. 8. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bármikor beveszik, ha olyan helyzetbe kerültél, hogy éhenhalnátok. Ha igényelsz rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt az önkormányzatnál, akkor nem kell fizetned a bölcsire. (35000 Ft/fő alatt adják meg...)

2010. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és 20 hónapos kortól van a bölcsi, de az én anyukám gondozónő és volt már 3 hónapos gyereke is.
2010. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
6 hós a kisfiam, és 85000 a jövedelmem a családival együtt. de apuka úgy dönött nem szeretne mégsem gyereket, "túl sok" neki... itt maradtam a hiteles házzal, és képtelen vagyok egymagam ezt fizetni. szüleim már nem élnek, nem tudnak segíteni, tehát lépnem kell vmerre...
2010. okt. 9. 10:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!