Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más félénk kisgyerek anyukája...

Más félénk kisgyerek anyukája mit tenne?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves múlt, itthon van velem és 7 hónapos testvérével. Nem adtam oviba, mert mindenhol azt olvasni, hogy ez visszaüthet, úgy érzi őt elküldték otthonról.

Viszont ha ismerősökhöz megyünk, és esetleg ott agresszívabb magatartású gyerekkel találkozik, akár 2 évvel fiatalabb is lehet tőle, akkor teljesen kétségbeesik, nem tud mit kezdeni a helyzettel, fél, tépdesi a körmeit idegességében, sír, és rögtön jön hozzám, egyáltalán nem védi magát, nem áll ki az érdekéért. Annyira megviseli az élmény, hogy azon a napon elfelejteni sem tudja, teljesen kihat a hangulatára.


Be kellett volna adnom oviba? Mit fog csinálni később nélkülem? Mit mondjak neki, hogy meg tudja védeni magát?

Ez normális, hogy ilyen stresszbe kerül?

Túlságosan védő burokban van?

Aggódom....


2009. okt. 20. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyit jártál vele gyerekek közé, amikor kicsit volt? VAgy akár vendégségbe, társaságba?

Szerintem ebből adódhat ez a probéma.

Már a kicsi sem "kicsi", járjatok mindannyian foglalkozásra, babatornára, csiri-biri tornára, játszóházba, baba-mama csoportokba, ilyen helyekre, ahol többen vannak.

2009. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon keveset jár társaságba, baba-klub befulladt, elég kevés ismerősöm van, mert új helyen (kisváros) élünk pár éve, nem alakult senkivel összejárós viszony... Illetve akikhez el lehet menni, kisfiúk és igazi vadócok...

Ha oviba járna, ott lenne társasága.

2009. okt. 20. 15:11
 3/11 A kérdező kommentje:
A másik problémám, hogy féltem a picit, hogy esetleg elkap valami betegséget a nagyobbak közt.
2009. okt. 20. 15:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos okos tanácsot adni nem tudok, de nekem is éppen ilyen kislányom van. Én kikértem a védőnő, óvónő sőz még egy gyerekpszihológus véleményét is. Egy óvónőt kivéve mindenki azt mondta, hogy várjunk még egy évet. Én ezt el is fogadtam, ám a beiratkozás utolsó napján a lányom annyira kérlelt, hogy irassam be, mert menni akar, hogy beirattam. Gondoltam meglátjuk mi lesz, ha nem fogja megszokni kiveszem és megy jövőre. Az eredményt sajnos még nem tudom, mert november 9-én kezdjük csak az ovit, de már többször voltunk játszani az udvaron a gyerekekkel amíg jó idő volt és nagyon tetszett neki. Persze nekem állandóan ott kellett vele lennem, majdnem fognom a kezét, egy lépést sem mehettem arrébb. Aztán a 4. alkalommal szólt az ovónéni, hogy menjek el fél órára, mert ez így nem beszoktatás ha ott vagyok mellette. Ovónéni szó szerint kitépte a lányomat a karomból, persze finoman, mert üvöltött, és mire a kapuig értem már nem is sírt. Féltem mire megyek vissza, iszonyúan hosszúnak tűnt a fél óra, de nem volt gond, bár nem játszott a gyerekekkel, mert fél tőlük, az ovónénivel ment éppen csúzdázni. Most egyenlőre úgy gondolom, hogy jól tettem, hogy beirattam,

2009. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos okos tanácsot adni nem tudok, de nekem is éppen ilyen kislányom van. Én kikértem a védőnő, óvónő sőz még egy gyerekpszihológus véleményét is. Egy óvónőt kivéve mindenki azt mondta, hogy várjunk még egy évet. Én ezt el is fogadtam, ám a beiratkozás utolsó napján a lányom annyira kérlelt, hogy irassam be, mert menni akar, hogy beirattam. Gondoltam meglátjuk mi lesz, ha nem fogja megszokni kiveszem és megy jövőre. Az eredményt sajnos még nem tudom, mert november 9-én kezdjük csak az ovit, de már többször voltunk játszani az udvaron a gyerekekkel amíg jó idő volt és nagyon tetszett neki. Persze nekem állandóan ott kellett vele lennem, majdnem fognom a kezét, egy lépést sem mehettem arrébb. Aztán a 4. alkalommal szólt az ovónéni, hogy menjek el fél órára, mert ez így nem beszoktatás ha ott vagyok mellette. Ovónéni szó szerint kitépte a lányomat a karomból, persze finoman, mert üvöltött, és mire a kapuig értem már nem is sírt. Féltem mire megyek vissza, iszonyúan hosszúnak tűnt a fél óra, de nem volt gond, bár nem játszott a gyerekekkel, mert fél tőlük, az ovónénivel ment éppen csúzdázni. Most egyenlőre úgy gondolom, hogy jól tettem, hogy beirattam, mert tényleg igaz, ha mindig ott vagyok vele sosem fog felbátorodni, mert van kibe kapaszkodni. Ha jövőre tenném ugyanezt, szerintem akkor is ez lenne. Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem minél kisebb, annál kevésbé fog később emlékezni az esetleges kezdeti nehézségekre és bízom benne, hogy majdcsak talál egy hasonló szelíd társat magának. Amúgy nagyon aranyos társai vannak az ovónéni szerint is. Ha érdekel későő megírom, hogy miként alakultak az első napok.

2009. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ilyesmi az én kislányom is, mi a bölcsit kezdjük jövő héten, én már nagyon izgulok. Mást nem tudunk tenni, csak szépen lassan elengedni a kezüket, ha hagyják... sok sikert, kitartást! Előbb-utóbb meg kell szokniuk a közösséget, és ez hozza magával, hogy lebetegszenek, náthásodnak meg ilyesmi. Túl kell élnünk, elvégre nem ülhetnek mindig a szoknyáink szélén, bár lehetne :-D
2009. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Szeritem nem volt jó ötlet, hogy nem ment oviba, minél később kezdi a beilleszkedést, annál nehezebben fog neki menni.

Az meg hogy elkap valamit természetes velejárója annak, ha köözsségbe megy.

2009. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is irasd be az oviba minél előbb különben nagyon elszigetelt lesz és nem fog magára találni vagy csak nehezen.
2009. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 22. 13:36
 10/11 A kérdező kommentje:
15:18-as válaszoló, érdekelne, hogy hogy sikerül az óvodakezdés, ha van időd megírod majd?
2009. okt. 22. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!