Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan gyógyítsam meg a...

Hogyan gyógyítsam meg a náthás fiamat hétfőre?

Figyelt kérdés
2 éves, és extra fontos lenne, hogy jövő héten tudjon bölcsibe menni. Amúgy szerintem az én náthámat kapta el, nekem már napok óta fáj a torkom és a fejem, de rajta ez úgy jön ki, hogy ezerrel folyik az orra, szegény alig kap levegőt. Köhögés nincs, láza nincs. Valami jó tipp a nagyon taknyos nózira? És esetleg az én torokfájásomra van valakinek ötlete? Az is elég kellemetlen, de engem legalább nem küldenek miatta haza.
2009. okt. 17. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked napi 2000mg C vitamin ilyen beteg esetekben, egyébként min.1000mg. A lenkei vitaminjai közt van Nátha-bomba nevű is, érdemes beszerezni. A Keletinél van üzletük egyébként.Torkodra Tantum Verde szopogatós, fertőtleníti a szájat, nem tud mindenfele elterjedni a vírus/baci.

A kicsinek meg cebionból min.500mg+Calcium és ha már tudja fújni az orrát, rendesen nyomassátok, ha nem, akkor porszívózni.Mi így jöttünk ki rekordidő alatt belőle.

2009. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hú köszike! Orrot még nem tud fújni, megy a porrszívó, amit egyébként utál és visít miatta mindig, de most annyira tele van a nózija, hogy már ő kéri. Most ül a meleg kádban, tettem bele neki eukaliptuszos fürdő olajat, hogy kihozza ami az orrában van. Remélem tudok beszerezni ezt-azt azok közül amiket írtál, csak hát a Keleti nekem innen 250 km sajna. Meg persze miért is ne vasárnapra marad ennek a megoldása, amikor minden zárva :S Marad az ügyeletes patika, felárral :(
2009. okt. 17. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a fiam náthája már hetek ota tart, és hétfon már mi is szeretnénk visszamenni, más baja nincs...én szívatom az orrát, fujatok, és kenem mentolos-eukaliptuszos krémmel az orra kornyékét és a mellkasát is.

most még a Sinupret cseppek jutottak eszembe, lehet, megkonnyítené még...de 1 nap alatt semmi sem csinál csodát, csak bízok benne.

esetleg ha az eukaliptuszos olajbol tennél párologtatoba, kozel az ágyához v a szobájába?

2009. okt. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de csak ilyen gyertyás párologtatóm van, ha én egy olyannal egyedül hagynám a gyereket, két perc múlva lángolna a lakás. Mondjuk hamar meg szokott gyógyulni, remélem megoldódik hétfőre, vagy legalább keddre. Hétfőn csak pár órát kéne dolgoznom, de mellette van egy halom elintéznivalóm, amit jó lenne gyerek nélkül intézni. De ha nem megy, akkor ez van, keddre viszont nagyon kéne már hogy menjen bölcsibe. Mondjuk én abban sem vagyok biztos, hogy tőlem kapta el, lehet hogy szimplán megfázott, amikor múltkor a nagyapja ment érte, és nem találta a kabátját :S A bölcsiben szerencsére nem nagyon problémáznak az orrfolyáson, ha nem fertőző, de hát neki is rossz lenne szerintem ilyen taknyosan menni. Így, hogy nem kap levegőt, ráadásul a nyála is folyik (amúgy is jön a foga éppen), napi 4-5 pólócsere, ez a bölcsiben nem túl nyerő dolog.
2009. okt. 17. 23:02
 5/10 anonim ***** válasza:

coryzalia 4x1 tablettát el kell szopogatni vagy feloldod egy kanálnyi vízben és úgy adod be. Nekünk eddig mindig bejött!

Jobbulást!

2009. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb a sűrű orrszívás. Még a Sterimár tengerivizes orrspré is jó, kioldja amit kell. Valahol olvastam, hogy a rendes orrcseppnél ugyan két nappal több kell a javuláshoz, de míg az orrcsepp nem a legjobb az orrnyálkahártyának, a tengeri vizes korlátlanul használható.

Az echniacea (bíbor kasvirág) is nagyon jó. Lehet csak cseppben kapni, meg kombinálva mással. Az ilyen légúti dolgokra hatásos. Ilyen immunerősítő hatása van. Ártani biztos nem árt.

Amúgy meg még jó lenne ha valami furfanggal tanítanátok orrot fújni és hátha megtetszik neki, hiszen már nagy és érdeklődő. Így akkor bölcsiben szólsz hogy ha lehetne fújassák többször az orrát és mégse lesz benne annyi. Aztán ha hazaviszed meg szívod. Pár nap alatt megoldódik akkor.

Persze tanítgatni kell sokat, bevetni mindent hogy megtanuljon orrot fújni, hogy értse miről van szó. Én úgy tanítottam a lányomnak, hogy a száján vegyen nagy levegőt, tartsa bent, csukja össze a száját és az orrán erősen fújja ki. Van amikor bejött. Bár igaz lehet a bölcsiben nem menne ez akkor sem ilyen könnyen, de hátha.

Mivel menned kell dolgozni, nem tudsz mást tenni, mint így viszed. Illetve amit tudtál tenni már megtetted. Aztán majd kijön belőle. De amúgy ilyen orrfolyás a leggyakoribb ilyen gyerekközösségben. Aztán vagy rosszabb lesz és lázzal jár majd, vagy elmúlik szépen. Reméljük nálatok a jobbik eset áll fenn.

Esetleg ha meg tudod oldani, nagyszülő vagy valakire ha hagyod egy-két napot az lehet jó neki, mivel nem kap rendesen levegőt.

Ja és még a kamillatea gőzölés jutott eszembe.

Hát nem pont úgy mint a felnőttek, hiszen veszélyes lehet, meg gyerektől is függ. De elkészíted a kamilla teát, és leteszed a földre és a gyereket felveszed és felé tartod(persze hogy nehogy megégesse a gőz), együtt játszotok hogy ki szív be nagyobb levegőt belőle. Ezt egy pici helyiségben a legjobb ahol nem száll el a pára könnyen.

De az is jó ha éppen csak becsukod a kis helyiség ajtaját, ha lehet és forralod a kamilla teát a tűzhelyen és folyamatosan párolog és ott tartózkodtok a helyiségben vagy fél órát és mindent eláraszt a kamilla gőze. Nálunk ez is bevált néha.

Remélem meggyógyultok hamar!

2009. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Úgy néz ki ma maradunk itthon :S Szegényem nem sokat aludt az éjjel, köhögött, meg levegőt is alig kapott a kis orrán. Most viszont alszik mint a tej, pedig fél 7-kor már kukorékolni szokott, nem is lenne szívem felébreszteni. Nem baj, inkább pihenje ki magát ma, talán holnapra már jól lesz, délután átviszem a gyerekorvoshoz, utána megyek gyógyszertárba is. Ez a gondom amúgy az ilyen megbetegedésekkel, tuti, hogy péntek este jönnek ki, hogy aztán csak hétfőn lehessen patikába menni :S

Különben látom nem csak mi vagyunk betegek, telefonáltam a bölcsibe és azt mondták, hogy összesen 3 gyerek van, mindenki beteg.


Ja, még meg akartam kérdezni, hogy tudtok-e valamit erről a kencéről? Nem tudom mi a neve, de amikor én voltam gyerek, akkor reklámozták, ilyen mentolos illata volt és a reklámjára emlékszem, hogy a kislány mondta, hogy "a mellemre is mami" (és ezt hányszor kifigurázták később :P ), szóval hogy mi is ennek a neve, és hogy ha ez még létezik, akkor ilyen kicsiknél lehet-e használni? Asszem az volt a lényege, hogy segítette a légzést vagy ilyesmi. Ha ez jó, akkor vennék ilyet, meg bevásárolok azokból, amiket írtatok és nem volt itthon.

2009. okt. 19. 09:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok

az a wick wapo rub volt, nem ismerek senkit aki használná. Vannak helyettesítő termékek, a Hustagil gél és ami ezek közül a legjobb a Baby Luuf.

A nátha-bomba vitamint meg tudod rendelni a Lenkei honlapján is!

2009. okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előzőhöz még. Ha mentolossal kened, akkor nem tudja használni a Coryzaliát, mert az homeós, és a mentol semlegesíti azok hatását!
2009. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még calciumot adtam neki, az jó orrfolyásra, és baby luuf balzsammal kentem be.
2009. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!