Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztaltatok ilyet fitymalet...

Tapasztaltatok ilyet fitymaletapadás felszabadítása után?

Figyelt kérdés
Tegnap csinálták meg a kisfiamnak, de már este akkora volt rajta a duzzanat, hogy nem tudtam hátrahúzni neki. Pedig próbáltam többször is fürdés után- Kétségbe vagyok esve, hogy vissza fog tapadni, ha nem tudom a makk mögé húzni neki és kenni rendesen, hiszen a doki is azt mondta, hogy húzzam neki hátra már első este. De egyszerűen akkora rajta az ödéma, hogy nincs hova már hátrahúzni, nincs akkor kukija a gyereknek. Egy orvos családtag szerint ne erőltessem, csak amennyire engedi, ráadásul ordítva pisil és csak cseppenként, mert visszatartja a vizeletét. 27 hónapos, megérti, hogy pisilni kell, elméletben rá is bólint, de amikor jön a pisi, akkor üvölt :(
2013. jún. 30. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A második nap már jobb lesz, akkor a fiamnak már nem is csípett a pisi. És nekünk azt mondta a doki, hogy 2 napig ne is húzogassuk, utána kezdjük el neki. Nyugi, egy fél nap alatt nem fog visszatapadni.
2013. jún. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár nálunk ödéma nem volt, de az orvosunk azt mondta, hogy aznap este ne maceráljuk a kukit, elég a köv. fürdetésnél.

Ennyi idő alatt nem fog visszatapadni, nyugi.

2013. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez ilyen.

Mi is megjártuk.

Le akartuk kamillázni neki az eset után, de lehúztam a bőrt és nem tudtam visszahúzni, a fiam persze sírt szegény, mit sírt, ordított, én is kétségbeestem. Felhívtam a gyerekorvost, mondta, hogy ha van otthon Neogranormon, azzal kenjem kicsit be és akkor vissza tudom húzni. Ez meg is történt, aznap már nem piszkáltuk, hanem másnaptól. Viszont akkor vagy 2 héten keresztül úgy, hogy sajnos fürdéskor nem engedte, hanem fürdés után le kellett fogni és úgy lehúztuk. Aztán mikor már nem fájt neki és szépen magyaráztuk neki, hogy mit miért kell, hogy nehogy megint a doktor bácsi csinálja meg, akkor már hagyta és azóta is. Sőt, most már ő csinálja egyedül.

Szóval az első napok és az első 1-2 hét ilyen rossz, de arra figyelj, hogy tényleg minden nap csináld, különben visszatapad. Egyébként egy kis idő múlva már nem a fájdalomtól nem engedte, hanem a rossz élmények miatt.

Ja és mi abban az első 1-2 hétben kamillás fürdetést csináltunk. Az csökkenti a gyulladást és a fájdalmat is így kicsit enyhíti.

2013. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


ezt érdemes elolvasni, minden szava igaz

2013. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolso hasznos volt a link szamomra is koszi
2013. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi a linket, megnyugodtam, hogy a dokibácsinknál jó kezekben vagyunk :-) Nekünk ugyanis a felgyűlt trutymó miatt kellett "csak" megbolygatni.
2013. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!