Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyfiam állandóan veri a...

A nagyfiam állandóan veri a kisebbet mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nagy 4 éves a kicsi 2! Azt hittem jó ötlet a kis korkülönbség, hogy majd szeretni fogják egymást! A kicsi szereti is a nagyot méghozzá nagyon, de a nagyfiamban semmi szeretet nincs iránta! Mi sosem bántottuk őket, soha egyszer sem, de most kapott a nagy a fenekére! Ha nem figyelek azonnal bántja, üti sőt meg is rúgja! Itthon soha nem lát ilyet, mindig beszélgetünk vele, én úgy alakítottam hogy amikor a pici megszületett még több figyelemmel halmoztam el a nagyot, nem tudom hol hibáztam! Se szép szó, se lelkibeszéd se büntetés, semmi nem használ!

Ma takarítottam, gyerekek a nappaliban, hallom hogy sír a pici, persze a nagyfiam adta az ártatlant, aztán kilestem őket! A nagyfiam feküdt a kanapén a kicsi elment mellette és a nagyobb megrúgta hátulról úgy hogy a pici elesett, azt hittem megszakad a szívem, elporoltam a nagy fenekét se ebből sem fog érteni... Mi tegyek kérlek segítsetek!!

És mikor kérdeztem miért bántotta annyit mond, hogy mert odament hozzá! :((( 1 éve jár oviba azóta ilyen, pedig ott senki nem bántja, imád oda járni...


2013. jún. 21. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

az oviba hogy viselkedik?ott nincs rá panasz? nem lehet,hogy féltékenységből csinálja..??

Beszélgettél vele a tesóról,hogy miért bántja,amikor az öccse mennyire szereti?

2013. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az oviban semmi panasz nincs rá! Persze milliószor elmondtuk neki, rengetegszer adunk neki pozitív megerősítést stb, de egyszerűen nem szereti és nem tudom miért mert a kisebb tényleg egy angyal...
2013. jún. 21. 12:19
 3/8 anonim ***** válasza:

de semmit nem mondd,hogy miért nem szereti amikor rákérdezel? egy 4 évessel már lehet beszélni ilyen dolgokról.

Az enyém is 4,5 éves (lány) és mi is állandóan faggattuk,hogy mi a baja hugival. és egyszer elmondta,hogy, a tesót jobban szeretjük.

Pedig vele is sokat foglalkoztunk-mégis így érezte. már már egész jól el vannak,de azért időnként féltékeny rá!

Lehet,hogy nálatok is ilyesmi a probléma

2013. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem mondja, csak hogy nem szereti ha a tesó odamegy hozzá! Esküszöm amikor megszületett a kicsi jóformán az alapvető igényei voltak csak kielégítve 1 éven át hogy a nagyobb ne legyen féltékeny!
2013. jún. 21. 12:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyémeknél is volt ilyen, a nagy folyton rugdosta a kicsit, még vér is folyt, amikor szájba rúgta. Na akkor borult az agyam. Úgyhogy az ilyeneket igyekeztem csírájában elfojtani, kő keményen büntettem. Volt, hogy mind a kettőt odaállítottam a konyhában a csempéhez, mondtam hogy addig nem jöhetnek ki, amíg nem képesek normálisan ellenni egymás mellett.

Most már nagyok, persze vannak viták, de szerencsére jó testvérek lettek. A kis korkülönbségnél tényleg nagyon nehéz az eleje.

2013. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem bánom már azt sem ha nincs oda az öccséért, de hogy veri? Megrúgja? Annyira ki vagyok akadva, a kicsi meg nem érti az egészet, úgy sajnálom szegényt! Nincs mentség arra hogy verje az öccsét ezt nem engedhetem!
2013. jún. 21. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus mondta nekem,hogy azzal nincs baj ha a nagy nem szereti a kistesóját,ne is szeresse,az a normális.Beszéljétek meg vele mindig,hogy igen,tudom,hogy most nem szereted a tesót,mert....engedjétek neki,had mondja el százszor,hogy ő mennyire nem szereti,de azt tisztázni kell vele,hogy verekedni nem szabad,mert az fáj neki.És neki is fájna ha ti vernétek el.
2013. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

azért az túlzásnak tartom,hogy : ez lenne a normális,hogy ha nem szereti a gyerek a testvérét.


persze ilyen sokszor előfordul.-de azért nem ez az általánosság

2013. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!