Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszön vagy tavaszon jobb...

Őszön vagy tavaszon jobb óvodát kezdeni?

Figyelt kérdés
A kisfiam novemberben lesz három, most szeretnénk másik babát. A gyerekorvos mindenképpen azt javasolta, hogy csak tavaszon kezdjük az ovit. Nektek mi a véleményetek?
2009. okt. 11. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában azért jobb ősszel kezdeni,mert akkor kezdődik a "tanév".Ha viszont a fiad novemberi,akkor jobb,ha csak tavasszal megy oviba.Most még nem érett rá,és télen a betegségek,megfázás kockázata is nagyobb.Hallgass az orvosra.
2009. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

valószinüleg azért javasolta a tavaszt, mert ősszel, mikor kezdődik az ovoda, sok gyerek betegeskedik.

Viszont a tavasz szerintem meg azért nem jó, mert nyáron ügyelet van sok helyen.

2009. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még élvezzétek ki az "utolsó" együtt töltött hónapokat. Főleg ha megteheted,hogy otthon maradhatsz. Ill. ha nem szeretnél minden 2.héten egy beteg kisfiút. Kb. ez várna rátok valószínü,így a megfázós,beteges időszakokban.
2009. okt. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is novemberben lesz 3 éves a kislányom és mi elkezdjük az ovit. Bennem fel sem merült, hogy tavasszal kezdje, mert mire beleszokna már itt is a nyári szünet. Az hogy mindig beteg lest az elején valószínűleg elkerülhetetlen akár tavasszal akár ősszel. Akik szeptemberben kezdték el csoporttársai, már 2. hétre a fele beteg lett, pedig igazán jó idő volt. Miért mondta neked az orvos a tavaszi kezdést? Ha megírnád megköszönném, mert most én is elbizonytalanodtam, hogy talán még nem elég fejlett az óvihoz, azért? Mondjuk én is örülnék neki ha még együtt lehetnénk egy kicsit, de attól is félek, hogy már tavaszra összeszokott csoportba nehezebben illeszkedne be.
2009. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!