Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom miért viselkedik így?

A kislányom miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom nagyon szereti a gyerekeket,ölelgeti,puszilgatja őket.De sajnos néha olyan hévvel,hogy véletlenül fellöki a másik gyereket.Ma is egy másik gyerekhez futott oda,aki a motorján ült és véletlenül az én lánykám fellökte.A másik kisgyerek nagyon sírt,én pedig úgy szégyeltem magam,hogy be is jöttünk vele az udvarról.Van olyan is,hogy megüti,vagy megtépi a másik gyereket.Miért ilyen kis agressziv?Én nevelem rosszul?De nem értem,hol rontottam el,mindig mondom neki,hogy nem szabad,mert az fáj a másik babának.Már gyerekek közé sem merem vinni,mert látom a többi anyukán,hogy nem tetszik nekik a kislányom viselkedése,ami pedig nekem nagyon fáj.Mit tegyek?Légyszi adjatok tanácsot!
2009. okt. 10. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a legrosszabb amit tehetsz, ha nem viszed közösségbe.

Az én töpimmel pont az a baj, hogy nagyon félénk, nem védi meg magát, hagyja, hogy elvegyék a játékait, sokszor sírva is fakad miatta. A játszón van egy kislány, aki nagyjából hasonló megjelenésű mint a te lánykád, de én kifejezetten örülök, amikor ők is ott vannak. Persze ilyenkor fokozottan figyelek, hogy ne tépje ki a kisfiam szemét a helyéből, de úgy vettem észre, hogy jó hatással vannak egymásra :)


Egyébként ez nagyrészt veleszületett temperamentum kérdése, annyit tudsz tenni, hogy rászólsz és elmondod, hogy ez a másiknak fáj, a másik játszik ezzel a lapáttal stb.

2009. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez tök normális... szegénykém szeretni akar, csak nem tudja, hogy az durva ahogy ő csinálja. meg kellene neki mutatni többször, hogy hogy kell finoman csinálni. két gyerekem van 5 éves kislány, 6 hónapos kisfiú. sokszor a lánykám még most sem érti meg, hogy egy ilyen pici babához nem úgy nyúunk hozzá, mint a vele egykorúakkal.... mikor a lányom ilyen kicsit volt ugyan ezt csinálta. frankón féltek tőle a gyerekek, még a nagyobbak is. el fogja nőni. abbahagyja a verekedést.akkoriban mindig arra gondoltam, bárcsak emberére találana, hogy kicsit ő is érezze, milyen az, hogyha megverik stb. elnövi, nyugodj meg...
2009. okt. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna:) Lányom is ilyen, mindenkit szeret, ölelget, puszilgat, és ezzel fellöki a többi gyereket, és már látom én is , hogy félti tőlem a gyerekeit a többi anya:-)

De ezzel nem lehet sokat kezdeni, én is sokszor megmutatom neki, hogy kell finoman szeretni, és figyelek rá nagyon, ha gyerkek között van.

2009. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerek ilyen, azt nem teheted meg, hogy nem viszed közösségbe, mert hol tanulja meg, mi a helyes bánásmód másokkal szemben, ha nem ott. Nem nevelés kérdése csak, hanem veleszületettség kérdése is. Bátor és erős gyermeked van, büszke lehetsz rá, nem lesz a félénk nyuszi típus, ugyanakkor meg is lesz vele majd a bajod, úgy értve, meg kell tanítanod őt másokkal jól bánni és ez hosszú és időigényes feladat. Még most kicsi, még most nem érti meg igazán, miért is szólsz rá, de tedd csak azt, ha üt, vagy lök: kérd, hogy üljön meg az öledben és nézzen rád: Nem szabad! Az Neki fáj! - mondd neki és engedd tovább. Majd ha nagyobb lesz, 3 éves körüli, az esti beszélgetésekbe beilleszted majd a nap történéseit, mi volt szép dolog, mi volt csúnya tőle és min kell változtatnia. Soha ne bántsd. Neveld szóval. És ne bánkódj emiatt, nagyon sokan átesünk átestünk ezen a problémán, te csodálatos anya vagy! Bízz magadban és gyermekedben! :) Ő nem fog neked csalódást okozni, hodd el.
2009. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszaitokat!Szerintetek,ha eljárnánk baba-mama klubba,az jót tenne a kislányomnak?

2009. okt. 13. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen, ott segítenének a tapasztaltabb anyukák is, ha látják a problémát és persze normálisan közelítenek feléd. Nem lesz semmi gond, drukk!
2009. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!