Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért viselkedik ilyen furcsán...

Miért viselkedik ilyen furcsán a kislányom?

Figyelt kérdés
9 éves kislányom ahogy megnőtt egyre furcsábban kezdett el viselkedni.Pl ha valaki megbántja akkor elkezd dobálódzni,kapadozni,harapdálni,teljesen megkergül olyankor.Múltkor még a parfümömet is a földhöz vágta.Aztán még ami furcsa hogy órákig képes nézni ki az ablakon rezzenéstelen arccal úgy, hogy meg sem szólal.Tisztára mintha el lenne varázsolva.Még azt is észrevettem rajta hogy eléggé kevés emberrel áll szóba.Pl a családban sem mindenkivel beszélget,bár van 1 barátnője.
2010. jún. 13. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet hogy valami pszihés ok?
2010. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaban is vannak gondjai? Lehet, hogy ott tanulja ezeket a szokasokat. Mindenesetre en biztosan nem hagynam, hogy ezt tegye. Probalj vele beszelgetni, szep szoval ravezetni arra, hogy ez nem helyes viselkedes. Ha nem megy akkor meg buntetes minden kis akcio utan.
2010. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem prepubertás korba lépett.

Ezt nézd meg, itt találsz egy csomó pdf, és doc fájlt, olvasgass bele a pszichológia részébe a dolognak.

[link]

2010. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A szokásos hiszti, majd kinövi, természetesen. Az álmodozással sincs semmi gond ebben a korban. Nem beteg csak lassan tinédzser lesz, és lekötik a gondolatai. Dobálózáskor és harapdáláskor komolyan leteremteném, amúgy álmodozzon csak, nem baj, később már nem lesz ideje ilyesmire úgysem. A hisztirohamokkor pedig néz a szemébe és mondd neki, hogy mennyire gyerekes és nevetséges ilyenkor. Ez sértő, mert már nagylánynak érzi magát.
2010. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,persze azért még lehet írni!
2010. jún. 15. 15:55
 6/11 anonim válasza:
Na, ezek szép tanácsok... :) Az egyik: minden kis akció után büntetés. A másik meg, hogy minden ilyen korú gyerek szokott hisztizni stb. stb. Szerintem meg, figyelj rá jobban, tölts vele sok-sok időt, közös programok, nagy beszélgetések, sok-sok nevetés. Meg fog nyílni és elmondja neked, ha bántja valami. Mert biztos, hogy valami nagyon bántja. Törődj vele sokat. :)
2010. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ja, és annak, aki azt írta, hogy "harapdáláskor komolyan leteremteném", annak üzenem, hogy a harapdálásnak pszichés okai vannak. (Több info a neten).
2010. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg dolgozik benne a szexuális vágy, amit nem tud veled megbeszélni.
2010. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia. menj utána a problémának. ez nem hiszti. valami bántja. valamit nem tud feldolgozni.
2010. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ajjaj... De semmi negatív dolog nem érte családon belül,és eddig úgy tudtam azon kívül se,bár a kislányom komoly dolgokról nagyon ritkán beszélget szóval lehet hogy történt valami amit elhallgat.

A múltkor megbeszéltem vele ezt a harapós dolgot,de ez nem sokat ért,ezért kitaláltam azt hogyha jó lesz akkor kap valami jutalmat,meglepetést.Eddig bejött.

2010. jún. 17. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!