Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi kerül pénzbe, ha gyereket...

Mi kerül pénzbe, ha gyereket szeretnénk?

Figyelt kérdés

Azt mondják, ha valaki fogamzásgátlót szed, ajánlott az abbahagyást követően minimum 3 hónap szedési szünet, ezalatt vizsgálatokra járnak a párok, hogy többet megtudjanak, és kiderüljön, lehet-e egyátalán gyermekük. Nekem az a kérdésem, hogy ezek a vizsgálatok ingyenesek, vagy valamelyikért fizetni is kell. Hogy jobb, ha felfogadok egy szülésnőt, egy védőnőt, és egy másik embert?

Érdekel, mert nem szeretnék mindent az utolsó pillanatban megtervezni, és kapkodni?

Köszönöm, ha végig olvasdat, és a válaszokat is köszönöm, ha megtisztelsz velük!


22/N


2009. okt. 6. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, ki mondott neked ilyet, de én még ezzel a módszerrel sehol sem találkoztam.

A gyogyit abbahagyod, ez evidens. 3 hónapig valami más módszert választotok a védekezésre.

Letelt a 3 hónap, hurrá, mindent bele!

Ha kb. egy évig nem sikerül, akkor jöhetnek a vizsgálatok, ill. ha netán több vetélés lenne, de nem így kell hozzáállni.

Éljetek egészségesen, szeressétek egymást nagyon, mindenhogyan. Tervezgessétek a közös jövőtöket, de ne váljon ez rögeszmétekké. Legyetek együtt mindig, amikor csak jól esik, ne számolgassatok, ne parázzatok, ez az első!

2009. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges vizsgálatokra rohangálni. A legtöbben teljesen önállóan is teherbe esenek. Valóban, ha 1 év rendszeres, védekezésmentes nemi élet után sem maradsz terhes, akkor érdemes elkezdeni orvoshoz járni.

Ne abból indulj ki amit ezeken az oldalakon olvasol. A legtöbben (kb. 93 %) minden gond nélkül teherbe esik. Ide sokan írnak, akiknek maga a teherbeesés is probléma, de ez csak a nők kis százaléka.

2009. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egészségesek voltunk a párommal és a családban nem volt semmilyen genetikai betegség így mi nem mentünk terhesség előtt orvoshozígy sajna nem tudom kerül-e valamibe,bár körzeti nőgyógyásznál nemhiszem.. Terehes vitamin ajánlott.Védőnő körzeti nem kell fogadni a TBkártyád ahol van az a körzeted. Én szülésznőt sem fogadtam,csak nőgyógyászt! Neki csak szülés után adtam pénzt mert nem fogadta előbb el! Van doki aki előre megmondja hogy mennyi!Szerintem nem maradsz le semmiről ,a babák csak "úgy "jönnek,legalábbis nekünk a 3év korkülönbség és a két gyerek nem jöttössze,mert terveztük! Aztán már nem terveztünk és...18éves ,7éves,és a meglepi ebben a hónapban lesz 2éves én pedig taposom a 40-et! Úgyhogy nincs késő soha! :)
2009. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ahol eddig olvastam, mindig azt ajánlják, hogy előtte vizsgálatokat kell megcsináltatni:

-AIDS-teszt

-himlők

-családi betegségek (rák)

Ilyenre gondoltam.

De, ezek szerint, nem kellenek?

Köszönöm a választ.

És bocsánat, hogy rossz helyre írtam be!

2009. okt. 6. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, a szűréseket akkor csinálják amikor babát vársz. Már amelyiket. Engem AIDS-re csak az őssejt levétel miatt szűrtek, himlőről meg te tudod voltál-e, rákot meg max az éves nőgyógyászati vizsgálatodon szűrnek, ha nem voltál akkor nyilván a terhességed alatt. Felejtsd el ezt az infót, nem járnak a párok szűrésekre, ha csak nem indokolt:)
2009. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!