Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar kialakulni az...

Miért nem akar kialakulni az ágytisztaság?

Figyelt kérdés

Nem várok csodát,2,5 éves örülök,hogy nappalra szobatiszta, délután másfél(max 2) órát alszik,de még így sem tudjuk elhagyni a pelenkát:

2,5 éves a lányom, 10 hónapja szobatiszta. Talán 1 baleset volt, nagyon ügyes volt már az elején is.

Nyár volt, levettük a pelust, egyszer bepisilt, érezte,hogy kellemetlen, onnantól szólt, ha pisilni kellett, kaki egy ideig pelusba ment, de max 1-2 hónapig, majd az is megoldódott. Nem erőltettük.


Többször kérte már,vegyük le a pelenkát a délutáni alvásnál,vagy este is. De mindig bepisil, és jobb esetben felébred ré, de teljesen elkeseredik mert bepisil, vagy fel sem ébred, és pisisen alszik.


És délután mostanában csak másfél két órát alszik, ebédhez már kevés folyadékot kap, mégis van pisi. Két hete próbáltunk pelenka nélkül aludni, de ismét nem sikerült.

Olyan szomorúan mondta, hogy buta vagyok anya, bepisiltem. Hiába mondtam,hogy nem vagy buta, gyakorolni kell, de két nap után kérte a pelenkát,mert nem bírt/mert elaludni.


Mit próbáljak ki? Vagy várjak míg száraz pelussal ébred??

Szeptemberben kezdi az ovit, ott ügye feltétel, hogy szobatiszta és ágytiszta legyen, van még időnk nem vagyunk elkésve ugye???

Amiatt is aggódom,mert szkott családi napközibe járni heti két nap két órát és ott minden vele egykorú gyerek, már alváshoz sem kap pelenkát, és a legtöbb már éjszakára sem. EGy kisfiú van még a lányomon kívül,aki igen


2013. máj. 23. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Itt elég jó válaszokat kaptál!


Szerintem tegyél az ágyra gumilepedőt, rá a lepedő, megint gumilepedő és rá keresztbe egy haránt lepedőt, vagy vékony kis plédet. Ha bepisil a déli alvásnál, csak lekapod róla a ruhát a haránt és gumilepedőt és visszadugod az ágyba.

Így tud tovább aludni és nem fogja frusztrálni a bepisilés gondolata. Szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni, ha bepisil mondod neki: Gyere drágám anya gyorsan levetkőztet mert bepisiltél, de semmi gond.

Ennyi, nem kell erről tovább beszélni egy percet sem!!

2013. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem alváshoz még add rá a pelenkát,nem vagytok elkésve semmiről!:) Tudom hogy a "még nem érett meg rá",sablon szöveg de ez az igazság!

Mindig dicsérd ha száraz marad a pelus,és vigasztald ha pisis!:D


A lányom 3éves kora után lett szobatiszta,én is teljesen kétségbe voltam esve!:( Őt már év közben felvették volna oviba,de pont e miatt nem lehetett. Így szeptemberben megy 3,5évesen. Aztán kb 2hét leforgása alatt teljesen szoba és ágytiszta lett magától,előtte fejre is állhattam volna akkor sem akart bilizni.

2013. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyébként ágy tisztának 5 vagy 6éves koráig kellene lennie,az hogy nappali alváskor nem pisil be még nem jelenti hogy ágy tiszta!


Szép is lenne ha azért nem mehetne a gyerek oviba mert otthon éjjel bepisil. Felesleges hetekig próbálkozni mert ezzel csak fusztrálod,ha majd eljön az ideje pár nap alatt sikerül!:)

2013. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!