Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy 20 hónapos...

Szerintetek egy 20 hónapos kislány mennyire érti meg, hogy kistestvére fog születni? Ill nem lesz féltékeny?

Figyelt kérdés

Mikor megszületik a baba, addigra 28 hónapos lesz, tehát dackorszak, stb... Nem akarom, hogy hátrányban érezze magát. Akiknél kb ennyi a korkülönbség, hogy alakultak a dolgok? Jól kijöttek egymással a gyerekek?

Köszönöm!


2013. máj. 22. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

23 hónap volt az első két lányom között.

Felkészítettük, megértette. Szeretik egymást.

Féltékenység akkor lett, amikor a pici 10 hónapos kora körül szabadon mászott már, és elvette a játékait. Ott volt egy nehezebb időszak, aztán szépen össze nőttek.

Ők most 5,5 és 3,5. Végletesek. Vagy szuperül játszanak együtt, órákra eltűnnek babázni, vagy vitatkoznak, hajat tépnek.

Közben van egy egy éves pici is.

2013. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De jó! Igencsak aggódok, hogy hogy fog kijönni egymással a két kicsi. :)
2013. máj. 22. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meséld el neki hogy a kistestvére ott növekszik a pocakodban, és beszéljetek hozzá, énekeljetek neki.És figyelje ahogy növekszik a pocakod, így a baba is. Mond el neki hogy anno ő is ott növekedett bent.És milyen jó lesz majd a kistesó mert ő mennyi mindenben fog tudni majd segíteni neked,Ő lesz a te segítséged a kistesó körül (popsitürlőt oda viszi, segít kiválasztani milyen ruhát adjtaok rá) Így egy komoly feladatnak fogja tekinteni,és hogy ő milyen nagy már hogy ilyen komoly feladatokat kap! :)
2013. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 21 hónap a különbség. Azt nem tudom, hogy megértette-e, hogy mi fog történni, mert nem beszél még.

A kórházban tudomást sem akart venni a tesójáról. Rá sem nézett. Sőt! Hazafelé én sem léteztem. Meg sem foghattam a kezét. Aztán szépen hozzászokott a helyzethez. Pár nap után már simogatta is. Szerencsére nem bántja. Mondjuk eddig 3 hét tapasztalatom van csak :)

2013. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A "felkészítéshez" annyi, hogy mi úgy mutattunk neki képeket, hogy a jelenből kiindulva mentünk visszafelé az időben egészen az ő kisbaba koráig. (Mert ha mutattam neki egy képet újszülött korából, akkor nem ismerte fel magét, csak annyit mondott, hogy "baba" van ott, meg a mama, vagyis én) Így visszafelé szépen leesett neki, hogy ő az. Meg Bartos Erikának van egy könyve, a "születésed története", az nagyon jó kis mese. Egyszerű, és lehet mesélni a képek kapcsán.

Az még fontos, hogy ne mondd neki, hogy jó kis játszó pajtása lesz. Szépen mondd el, hogy a kisbaba sírni fog, szopizni meg aludni, és hogy anyának lesz vele sok dolga, de ő is segíthet majd, és lesznek közös játszóidőtök, amikor a pici nem fog zavarni. Mindent reálisan, és persze az eszének megfelelően.

első

2013. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20honap van koztuk. 13honapos volt mikor kiderult terhes vagyok.

Onnantol kezdve mondtuk neki lesz kistesod....,anya hasaban novekszik...,anya pocijaban,mikor mit.

Ahogy nott a hasam o egyre jobban "elvezte". Puszilgatta,simogatta. Mindennap lefekves elott ocsi is kapott puszit.

Mikor megszuletett aznap hazajohettunk igy nem hianyolt. Amikor beindult o javaba aludt.

A hasfajos idoszak mar neccesebb volt,foleg azert mert az urasag 24/7be logott volna rajtam. Aztan elmult ez az idoszak is.


Biztos masabb lesz neked egy 28honapossal de dackorszak igy is ugyis lenne,ugyhogy mindegy akkor szuletik a teso vagy sem.

Amit javasolni tudok vondd be mindenbe ami a babaval kapcsolatos,vigyen neked pelust,popsitorlot,akarmit. Segitsen furdetesnel,ha szoptatsz? agyon fekve tedd,addig a naggyal olvashattok.

Sot mi vettunk neki egy sajat babat kesobb,tudta etetni ,bufiztetni.

Hidd el megoldod.

2013. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk napra pontosan 2 év és 5 hónap van a kisfiam és a kislányom között. (a kislányunk 14én volt 3 hónapos, a kisfiunk 2év8hónapos) Már az elején meséltem neki a kistesóról. Aztán ahogy nőtt a pocak, jött a pocaksimogatás, puszit küldött a tesónak és egyéb ilyen dolgok. Amikor megszületett, alig várta hogy hazajöjjünk a kórházból. Persze van némi testvérféltékenység, ha pl etetem a kicsit és a "nagynak" épp valami igénye van, ám ez nagyon minimális. Ha alszik a kicsi, igyekszem minél többet foglalkozni a naggyal. Ha dicsérjük a kicsit bármiben is, akkor mindig belevesszük a tesó dicséretét is (pl: Olyan szép vagy Kincsem, mint a bátyusod! vagy, Olyan nagyon szeretlek, mint bátyust!, vagy Olyan tünemény vagy mint bátyuska! tehát ha kicsinek bókolok akkor igyekszem a nagynak is) Olyat is szoktam csinálni, hogy megfogom a kicsit, oda tartom a nagy elé, és mintha ő mondaná, mondom a nagynak hogy Jajj, de szeretlek, de jó hogy te vagy a bátyusom. Lehet nem jó módszer, de nekünk ez bevált. Pelenkázásnál, fürdetésnél mindig segít a nagy (persze csak ha kedve van, sose erőltetem). Vannak az Anna, Peti, Gergő mesék. Az egyiknek pont az a címe, hogy kistestvér születik. Este lefekvéskor nyugodtan mesélhetsz neki belőle. Menni fog az ne aggódj! ;)
2013. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, aranyos történetek! :)
2013. máj. 26. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!