Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mi tanítható egy kisgyer...

Mikor mi tanítható egy kisgyermeknek?

Figyelt kérdés

Mikor tanítható meg egy kisgyereknek a számolás, állat-, tárgy-, stb. nevek? Függ attól, hogy megérti-e, vagy sem. Azért gondolom, hogy valamilyen mértékben tőle.

Egy kezdőnek milyen sorban kellene haladnia, ahogy jön, úgy puffan?

Kiváncsi vagyok.

Köszönöm a válaszokat.


2009. okt. 2. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Szerintem akkor, ha már felfogja , illetve csoportba képes rendezni a dolgokat. Pl. vannak állatnevek, vannak számok , de a kettő nem ugyanaz. Aztán értelmezni tudja, hogy a csoportokon belül is lehet eltérés. (pl.1-2-3...) Legkorábban úgy 3 éves kortól .Érdemes az ő nevével, apa-anya nevével kezdeni, majd az állatok...aztán a tárgyak( De közben lesz "mi ez?" korszak is, ezt segíti elő) utána a számok. A legmagasabb fok, amikor már csoportokat képes összehangolni. Például számok- állatok. ( 1 kutyus van a képen, 2 cica...)

2009. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A számolást már az iskolában tanítják, kisbabának nagyon korai :D


Nagyon jó segédlet az Anya, taníts engem! c. könyv. Az első napoktól kezdve ad konkrét játék- és foglalkozási ötleteket a fokozatos, játékos fejlődésre. Én nem vettem szentírásnak, haladtunk, ahogy haladtunk. De ötlettárnak remek a könyv.


34N+2,5L

2009. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez nagyon sokat segített, köszönöm szépen!
2009. okt. 2. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Az én fiam 15 hónapos, na már most, mindig mutogat és ha mondom, hogy mi az megnyugszik és mosolyog. Van már amit utánam is mond, főleg amit sokszor hallott. De ez nem konkrétan az, hogy leülönk és tanítgatunk, kb 3 éves korára képes egy gyerek így tanulni, mondjuk könyvből, de szerintem inkább oviban, ott kezdig a nevelők is fejleszteni őket.
2009. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Könyvben az állatokat nekem már egy évesen ismerte. Mindig nézegetük és én vissza kérdeztem, hogy melyik a kutya mutasa meg és lám egyszer megmutatta. Utánna jött a többi állat is.Egy évesen felismerte az állatokat a könyvből és meg is mutatta. Ismerte a lovat, a csacsit, a libát, a békát, tyúkot, kakast, bárányt,a cicát, a malackát(ez volt a legnehezebb mert azt nem szerette).Most számolni tanulunk 15 hónaposan már megy az egy, kettő, néha a három is. Meg a neveket. Anyát, hogy hívják apát hogy hívják. Ezt már ügyesn mondja.De összeadni meg kivonni szerintem majd csak 5 éves korában kell.Utánna szerintem majd jön sorba színek formák megismerése.Szerintem is jó könyv az Anya taníts engem sok ötletet lehete meríteni belőle.
2009. okt. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Ja és elfelejtettem írni nem értek egyett azzal, hogy az ovónőre bízuk a tanitását, és ott fejleszék. Te vagy az anya nem az ovónő. Nem kell mindent az ovira hagyni.
2009. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
és amíg a többieket leköti az oviba vagy iskolába a tanulás addig a "mindentudó" gyerek unatkozik,rosszalkodik és megunja az egészet.
2009. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisgyereknek sok-sok énekre,mesére van szükséga amit az anyu ,apu mond neki.Valamint a szabad játék.Közben mindent megtanul, ami kell neki.Nagyon remélem hogy az óvodában nem tanítják a gyerekeket szánolni.Az az iskola dolga lenne.Az iskola első két évének az óvodára kellene hasonlítania és nem fordítva.
2009. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A babákat és kisgyerekeket nem lehet "iskolásan" tanítani, ők játszva tanulnak. Kisfiunk 9 hónaposan már felismerte a 4 különböző színű cumisüveg kupakot, kiválasztja, amelyiket kérjük és nevén is nevezi őket:"ké"-kék, "zű"-zöld, "sá"-sárga, "pí"-piros. Nem tanítottuk, csak amikor elővettük a pirosat, mindig elmondtuk, hogy "nézd, piros",stb. Egyszer csak tudta. A ház körüli állatokat felismeri, rájuk mutat, ha kérdezzük, hol van pl. a miau, ő forog, keres és rámutat a cicára.Ugyanígy felismeri a pipit (madár), kutyát (vau), cinit (egér) Ezekre még nincs saját szava, de mindet érti.

Nagyfiunk most 7 éves, ő kétévesen már tudta, mi az hogy 1 és 2 (egy sütim van, 2 sütim van) a többi szám szépen sorban jön utána, de ne tévesszen meg, ha megtanítod 3 évesen 10-ig "elszámolni", nem számol, csak verset mond.

Mégis, úgy 4-5 éves korára már kialakul a szám fogalma, megérti az egyzserűbb számolásokat (ha van egy csokim és kapok még két csokit, hány csokim lesz?), de még sokat téveszthet, ez normális. Nincs olyan, hogy előbb a színek, aztán az állatok, stb...

Egy kisgyerek mindenféle ismeretet egymással párhuzamosan, elsősorban tapasztalás vagy játék útján szív magába.

Beszélj sokat vele, mindent mutass meg, nevezz a nevén, ha bármit csinálsz, mindig mondd el, pl.:"gyere kicsim, most kicseréljük a pelusodat.Lefekszel szépen, levesszük a ruhádat, stb.stb.). Így tanul a leggyorsabban beszélni is és sok tárgyat is megismer.

2009. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
számokat 1,5 évesen kezdhetek tanítani elősször csak 10-is. Utána 3 éves koráig fokozatosan 20-ig. Állat és tárgy neveket meg 1 éves korától. Köyvbe képekről vagy csak ha mondjuk bementek a konyhába mondod, hogy ez itt az asztal stb. Sok sikert!!!
2009. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!