Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyen ennyi türelmem...

Hogyan legyen ennyi türelmem a gyermekemhez? Úgy érzem teljesen kimerített! Rossz anya vagyok? Kezdem feladni!

Figyelt kérdés
Nap 24 órás állandó felügyelet kell neki egy percre sem lehet magára hagyni, mert olyan dolgokat csinál ami veszélyes és nem normális dolgok! 3 és fél éves a kislányom van egy két éves húga is és pár héten belül születik a kisfiúnk! Jár óvodába szerencsére mert már kikötöttem volna a diliházba, reggel 8-tól délután négyig megy, de az utána következő sok óra annyira kimerítő, állandó hiszti dühkitörések, veszélyes helyzetek, egy percre sem áll le, éjfél hajnali egy-kettő körül alszik el. Nem tud beszélni csak pár szót mond, nem szobatiszta, anyukám velünk lakik de ő sem bírja ezt már, férjem reggeltől estig dolgozik későn ér haza. Tegnap este is a mama próbálta elaltatni, a mama előbb elaludt arra ébredt fel, hogy hangos nevetés közepette a kislányom ugrál az ágyon teljesen meztelenül és odakakilt a feje fölé és odapisilt, és persze ez nagyon tetszett a lányomnak. Pár napja kidobálta az összes szennyest a szennyes tartóból bele állt és bele kakilt. Volt, hogy fel kente a kakit a falra, és olyan is, hogy pl. tanuló kutyust vastagon bekente kakival. Ha egy percre magára hagyom felmászik a konyhaszekrényre bepakolja a mikrót elindítja és olyan boldog, hogy szikrákat szór, az udvarra sem merem nagyon kivinni mellettünk egy játszótér van, sok gyerek anyuka, az én kislányom 1-2 másodperc alatt teljesen meztelen az udvarba, ha felöltöztetem fél percenként újra és újra levetkőzik, üvőlt síkogat, bemegy a Wc-re nyalja a wc kefét, a pisis pelenkát nyalogatja. Több emberes, de mindenki kimerült!:( Egyre durvább dolgai vannak egyre nehezebb. Terhesség alatt veszélyeztetett terhes voltam ultrahangon talált rendellenesség miatt de utána minden vizsgálat érték jó lett egészséges gyermeket mutatott. Egészen másfél éves koráig majd apróbb dolgok mutattak a gondra, most három és fél évesen diagnosztizálták Autizmus sprektumzavarral, és enyhe értelmi fogyatékossággal. Tegnap éjjel már azt találtam mondani a férjemnek, hogy bárcsak akkor ott a 12.heti genetikai ultrahang után szabad döntést adtak volna nekünk és nem tették volna tönkre az életünk és a gyermekét sem. Belegondoltam mi lesz ha felnőttként is ilyen lesz, mi lesz vele?! Nagyon gyors úgymond villámgyors másodpercek alatt az életét veszélyezteti.

2013. máj. 16. 08:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

el kéne kezdeni a fejlesztéseket. azok sokat fognak segíteni, hidd el.

nagyon sok autista gyerek anyukáját ismerek (nálunk is felmerült, innen a kapcsolat) és jó hatással van a gyerekekre a fejlesztés és a speciális óvoda.

vannak fórumok, azokat érdemes átolvasni, ott anyukák leírják, hogy melyik fejlesztés jött be és hol érhető el.

kitartást kívánok!

2013. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom..:( bentlakásos fejlesztö?
2013. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

:-(


[link]

2013. máj. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Autizmus specifikus fejlesztést kellene kapnia. És ha még értelmileg akadályozott is, akkor nagyon kellene neki szakértő segítség. Nem pszichológus meg ilyenek...

Forduljatok az AOSZ-hoz, érdeklődjetek a lehetőségeitekről, mert a gyermeked halmozottan sérült, rengeteg fejlesztést kellene kapnia a lehető legkorábban!

2013. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

6-nak!

"Ha diagnosztizálták az autizmust, akkor betegnek kell kezelned. "


Az autizmus NEM BETEGSÉG! Az értelmileg akadályozottság sem az. Ez állapot, ami nem gyógyítható, viszont fejleszthető. Viszont érintett szülőként nem szeretem, ha a gyerekem lebetegezik, mert nem az. (Kivéve amikor pl. náthás, akkor beteg.)

2013. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi van veletek azóta?
2022. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!