Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a 1,5...

Hogyan szoktassam le a 1,5 éves kisfiamat arról, hogy ledugja a kezét a torkán hányást produkálva?

Figyelt kérdés
Csak akkor teszi ezt, ha pl. többszöri rászólás után továbbra is valami rosszaságot csinál és pár percre berakom a kiságyba hogy lenyugodjon. Ilyenkor büntiben van és direkt nem figyelek rá amíg ott van a kiságyban. Ilyenkor ledugja a kezét a torkán és mindent lehány maga körül! Mit tegyek??
2009. szept. 30. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jééézusom!! ilyenről még sosem hallottam..:S

Ez nagyon meglepett, furcsa módja a figyelemfelkeltésnek..

2009. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Feltűnési viszketegség.

Figyelemfelkeltés.

9 éves fiam szokott ilyeneket produkálni, addig műböfög, míg elkezd hányni. Hogy rá figyeljünk, ne a kistesóra.

Szerintem ne tedd büntibe.

2009. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem azért csinálja, hogy a "bünti" ellenére is rá figyelj?

Próbáld ki, hogy ha legközelebb berakod a kiságyba lenyugodni, rögtön adj neki egy műanyag tálat, és mondd, hogy ebbe hányjon, ha szeretne. Hátha eléggé megdöbben ahhoz, hogy ne tegye.

2009. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Tök jó ez a tálas válasz! De nem hinném, hogy megérti a gyerek 2 ordítás között.

Ha hisztizik a picikém (15 hónapos), én elfordulok, bemegyek a fürdőbe, jön utánam üvöltve, én elkezdek hajat fésülni, mintha semmi sem történne mellettem. :)

2009. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem figyelemfelkeltés, pont azért csinálja, mert nem figyelsz rá, mert tudja, hogy úgysem hagyja, hiszen az veszélyes lenne hányás esetén, baj is lehetne belőle.

Elég fura ilyet olvasni ilyen kicsi gyerektől...

Nincs valami szakember a közeledben, akiben megbízol és megkérdezhetnéd?

Addig is próbálj meg más nyugtató módszert kitalálni!

2009. okt. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom16 hós. Mostanába figyeltem meg hogy nyúlkál a szájába. Öklendezik, de nem hány. Ő szórakozásból csinálja. Ha rászólok akkor a csakazért is csinálommal reagál, így nem nézek oda.max ha nem bírom szó nélkül kihúzom a kezét.
2009. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és a direkt nem figyelek rá módszer helyett és csak unottan közömbössen bámulok ilyenkor rá. És ez annyira fáj neki, hogy átcsap egy másfajta sírásba akkor már bújuk, mert megilyed tőle.
2009. okt. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én 21 hós fiam dettó ugyanezt csinálja, mint a 09-06 válaszolóé. Csak szórakozásból dugja le a kezét, nem hányy, de öklendezik. Engem is nagyon zavar, szó nélkül /most már/ kiveszem a kezét a szájából, egysuzer, kétszer, tízszer. Hát, reméljük kinövik :-)
2009. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam sem mindig hány, de öklendezik és szerintem ez a célja. Ahogy olvasom másoknál is előfordul hasonló tehát annyira nem is kell aggódnom....
2009. okt. 1. 21:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ez kb nyolc hónaposan fordult elő-altatáskor. Két dolgot tehetsz.

Tehát ez egy formája a hisztinek, erőszakos figyelemfelkeltésnek, de mivel a gyakori hányás káros(fogakra, nyelőcsőre...)rövid úton kell lezárnod. 1. kezeld hisztiként, ne foglalkozz vele, ha hányt ne szentelj nagyobb figyelmet neki, takarítsd föl, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

2.ha az előbbi nem hoz sikert rövid időn belül, hagyj fel a büntetés ezen formájával, mert csak ezt a helytelen viselkedést erősíted meg az ismétlődésekkel. Nálunk a második variáció vált be, nagyon kitartó volt babuci. Azóta ringatva altatunk, nem volt választás:)

2009. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!