Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agyhártyagyulladás elleni...

Agyhártyagyulladás elleni védőoltás vélemények? Be vagy ne?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 09:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
25%
Főleg nem 100%- ban. 100%- ban soha senki nem bízhat semmiben.
2013. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem nátha, influenza tüneteivel egyezik meg az elején, rosszul emlékeztem.

"Az agyhártyagyulladás és az influenza tünetei könnyedén összekeverhetőek.

A betegség tulajdonképpen mindenkit érinthet, különös tekintettel a csecsemőkre, kisgyermekekre illetve a fiatal felnőttekre, hiszen ezekben az időszakokban az immunrendszer változásokon megy keresztül, amikor is kisebb hatékonysággal védekezik a baktériumok ellen.

A legjellemzőbb jelenség az agyhártyagyulladások minden egyes típusánál, hogy a beteg állapota rettentő gyorsan romlik. Gyakorlatilag órák alatt hihetetlen rosszabbodás állhat be, képes akár eszméletét is veszíteni. Egy kis hőemelkedésből és rossz közérzetből néhány óra leforgása alatt heves láz, hányás és teljes tudati zavartság is kialakulhat.

Az agyhártyagyulladás estében különösen fontos, hogy hamar észrevedd és felismerd a tüneteket, mivel a betegség csak és kizárólag a kezdeti, gyengébb stádiumában kezelhető. Ilyenkor már az is elég, ha hamar rájössz, hogy nem influenzáról van szó, és azonnal kórházba viszed a beteget, hiszen ott már könnyebben kideríthetik, hogy mi a baj.

A fertőzés tüsszentés útján terjed, felnőttek esetében csók útján is. Azon baktériumok, melyek ezeket a betegségeket okozzák, nagyon átlagosak, rendszerint az orr és torok hátsó részében fejlődnek. Sok ember hordozója anélkül, hogy megbetegedne.

A most forgalomba került, tisztított - ún. conjugált - vakcinák már három hónapos kortól is adhatók, de egy éves kor alatt három oltás adandó. Egy és két éves kor között egy oltás elegendő a védettség kialakulásához, és mindkét esetben életre szóló immunitást ad - de csak a C típusra vonatkozóan."

Szóval úgy gondolom, ha el is kapják a gyerekeim, akkor enyhébb lefolyású lesz a betegség, időben kapunk segítséget.

Ugyanakkor szerintem ha egy gyerek levert, lázas és étvágytalan, senki nem gondol rögtön agyhártyagyulladásra, csak akkor gondolja, hogy baj van, ha már eszméletlen a gyerek és előjön a többi tünet, csak akkor sokszor már sajnos késő... Hisz mint írtam, csak a kezdeti tünetek alatt kezelhető jó eséllyel a fertőző agyhártyagyulladás!

"A védőoltások az orvosi javallatok-ellenjavallatok figyelembe vételével, mérlegelésével alkalmazva biztonságosak, komolyabb mellékhatással - az eddigiek szerint - nem kell számolni."

De persze, mindenki maga döntse el. Az a baj, hogy az elmúlt évek alatt egyre nő a "C" típus által terjesztett agyhártyagyulladás és nagyon gyorsan terjed.

2013. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

"Tünetek: fáradtság, hirtelen magas láz, nyakmerevség, lila foltok, fényérzékenység, nagyon hamar ide jut, úgyhogy elég hamar észre lehet venni. Légúti tünetek nem jellemzik (tehát náthával nehéz összekeverni) "


B.szhatod, ha már minden baja van a gyereknek....

Észre lehet venni, csak akkor már sok esetben mindegy.

2013. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, az ilyen fanatikus oltásellenesekkel, mint a 11-es, ne foglalkozz. Sajnos nincs azzal tisztában, mire a gyerekén megjelennek a lila foltok és az idegrendszeri tünetek, addigra már késő neki, mert gondolom szimpla lázzal és étvágytalansággal nem fut rögtön kórházba a gyerekkel. Gyorsan előjönnek a tünetek és gyorsan is öl. Sokszor már semmit nem használ az antibiotikumos kezelés, mert akkor kellene megkapnia a gyereknek, amikor még csak lázas, étvágytalan és levert. Később már az sem segíthet.

Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy elkapja a betegséget, mint hogy az oltástól lesz baja. Én nem sajnáltam azt a 2 ezer forintot. De ha 6 ezret kellett volna kifizetnem, azt se sajnáltam volna.

Úgy gondolom, akkor minek fedeztük fel a penicillint is, hiszen a megjelenésével rengeteg élet menekült meg a világháború alatt.

Miért eszünk C-vitamint, mi nekünk a skorbut?

Miért oltjuk a gyerekeket torokgyík, járványos gyerekbénulás, mumpsz, rubeola egyéb betegségek ellen, mi ellen kötelező beoltatni. Ezek a betegségek az oltások hatására szinte el is tüntek. Miért kapunk TBC ellen oltást? Sok országban már nem is adnak TBC ellen, de itt mégis. Pár éve volt a tévében, volt egy nő, TBC -ben szenvedett, nem akarta magát kezeltetni, összevissza fertőzőtt mindenkit. Na, gondolom ezért kötelező.

Pl. bárányhimlő ellen nem oltatok én se, az egy olyan betegség, amit pont gyerekkorban kell elkapni, főleg lányoknak. De az agyhártyagyulladás ennél sokkal súlyosabb betegség és sokkal gyorsabb lefolyású.

Rota ellen én sem oltattam be a gyerekeimet, el is kapták, 3 nap kórház, nehogy kiszáradjanak. Orvos mindig látta őket, mégse kaptam beutalót kórházba, végül 2 nap után én vittem be őket beutaló nélkül a kórházba, mert az ügyelet mindig azt mondta, menjünk haza, folyadék. Na, de egy 10 hónapos és 2 éves gyereknél azért nem ilyen egyszerű. Ha ezt eljátszák egy agyhártyagyulladásos gyerekkel, akkor ott nincs 2 nap, csak 2 óra!

2013. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi beadattuk a kisfiúnknak.
2013. máj. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%
Ha olyan rohadt könnyű felismerni az agyhártyagyulladás tüneteit miért halt meg több kisgyerek is, mert hazaküldték őket a kórházból hogy csak vírusfertőzésük van? Én beadattam így vagyok nyugodtabb, bár sajnos nem minden törzs ellen véd. Viszont amit lehet én megtettem. Mondjuk nálunk több érintett is volt a családban és ismeretségi körben is. Hálistennek ketten túlélték, de én nem szeretnék az intenzíven ülni a gyerekem ágya mellett, mint az unokatestvérem.
2013. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Aki még nem veszítette el a gyerekét az könnyen vagdalózik. Sajnos velünk ez megtörtént. Nem agyhártyagyulladás miatt,de senkink nem kívánom hogy ezt átélje.

Úgyhogy tessék komolyan venni a betegségeket, a veszélyeket és nem hősködni! Met nincs vissza út!

2013. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
16%

Éljen a wikipédia :)

másolni én is tudok. Személyes ismerőseim körében több eset volt, hogy oltás maradandó kárt okozott egy gyerekben (egy esetben a neisvac, de hibás volt bcg is) mint amilyen sűrűn előfordult súlyos szövődmény bármelyik esetben. Lehet hülye vagyok, abból indulok ki, amit láttam és tapasztaltam. Szóval köszönöm kihagyom. És, ha ezért felelőtlen vagyok, mert választható oltást nem adatok be, akkor ez van.

2013. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
*amilyen sűrűn betegség miatt volt szövődmény. 1 szó kimaradt
2013. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor másolj:) Én nem használtam a Wikipédiát, csak egyesek szemét szerettem volna felhívni az oltás fontosságára. De mindenki maga dönti el.

Több gyerek kapja el a betegséget, mint ahánynak az oltástól lesz baja. Ezt is kikeresheted a Wikipédiában:)

2013. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!