Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Agyhártyagyulladás elleni...

Agyhártyagyulladás elleni védőoltás vélemények? Be vagy ne?

Figyelt kérdés
2013. máj. 10. 09:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én beadattam.
2013. máj. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Igen, be!
2013. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit javasolt a orvosotok, de felénk is megoszlanak a vélemények eleve a védőoltásokról. Most ugye megy sok helyen a vita, hogy be kell-e adatni őket, van-e annyi hasznuk, vagy feleslegesen terheljük a gyerekek egyébként egészséges szervezetét. Nyilván, ezt egy orvos tudja a legjobban, tőle kéne megkérdezni. Nálunk családon belül is volt, aki beadatta, volt, aki nem. Én is hezitálok, de mivel mi "vidéken" lakunk, szemben az erdő, a gyerkőc tuti fog arrafelé játszani, így simán összeszedhet egy kullancsot, innentől kezdve már nem is kell ecsetelnem... Szóval én is gondolkodóba estem. Kíváncsi vagyok én is az érvekre, pro, kontra, de én csak azt tudom mondani, a legjobb, ha rákérdezel a gyerekorvosnál, hogy ő szükségesnek látja-e.
2013. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
3. vagyok! (Csak annyit hozzátennék, hogy baba egyelőre még a pocakban, így ráérünk hezitálni. :))
2013. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Mennyi ilyen kérdés mostanában.


Én nem adattam be egyiknek sem.

Mert:

1) évente átlagosan 40 esetet regisztrálnak az országban, és ebben benne van a vírusos, az egyéb bacik által terjesztett, mind.

2) az esetek 80%-ában a Meningococcus B okozza, ehhez képest a C és az A típusa ellen van oltás.

3) van egy ismerősöm, aki beadatta, a gyermek pedig az oltás mellékhatásitól szenvedett, azóta epilepsziás. (elvileg ilyet nem okoz, csak ritkán görcsöket, rángásokat, mióta megkapta rendszeresen van neki ilyen. és csak 6 évesen adták be neki, amikor iskolába ment, előtte még lázgörcse sem volt, szóval elég valószínű, ogy összefüggésbe hozhtaó a 2.)

4) amúgy sem nyújt 100%- os védettséget.


(A kullancs az más, az agyvelőgyulladás egyébként amit terjeszt, nem agyhártya-, az agyhártya a meningitis, a kullancs által terjesztett, az encephalitis)


Részemről az egyetlen, ami mellette szól, de ennek ellenére sem adatom be (és lehet ezért rossz zsülőnek titulálni), hogy ha az én gyerekem az 1 a 40- ből, akkor nagyon súlyos következményei lehetnek. Másrészt, könnyű megismerni a betegséget így ha vki kicsit is jártas a dologban, akkor időben észreveszi, és "nincs gond"

2013. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%
Az adatokat nem kútfőből vettem, ántsz jelentéseiből, és mellesleg a gyerekorvosunk homeopátiával is foglalkozik, ő nem javasolja az oltásokat.
2013. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

Beadattam mind a két gyerekemnek a meningococcus C-t!

Nem igaz, hogy könnyen felismerhető, hisz a tünetek először csak egy sima náthához hasonlítanak, ebből kifolyólag, mire a tünetek súlyosbodnak, a késő orvosi segítség miatt, nagy a halálozás, ráadásul nagyon gyors lefolyású az agyhártyagyulladás.

Amúgy 100%-ban véd, akár egész életen át!

Az igaz, hogy sajnos a "B" ellen nincs oltás.

2013. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%
Igen,beadattam és jól tettem mert pár hónapja elég sokan megbetegedtek a városban.
2013. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%

NEM oltatok semmi ellen, csak ami muszáj. Az is több, mint ahány kötelező oltás van a többi országban, és máshol sincs több megbetegedés.


Tünetek: fáradtság, hirtelen magas láz, nyakmerevség, lila foltok, fényérzékenység, nagyon hamar ide jut, úgyhogy elég hamar észre lehet venni. Légúti tünetek nem jellemzik (tehát náthával nehéz összekeverni)


Mindegy. Mindenki cselekedjen saját belátása szerint.

2013. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy az égvilágon SEMMI nem véd egy életen át.
2013. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!