Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kérdezték meg óvodai...

Miért kérdezték meg óvodai beiratkozásnál, hogy "beszél e a gyerek", ill. hogy "szobatiszta e"?

Figyelt kérdés
Egyébként igen, de nagyon furcsálltam ezeket a keresztkérdéseket, kicsit olyan "pofavizitesnek" tűnt a beszélgetés, nem is értettem, miért kell a gyereket magunkkal vinni. Tényleg felvételiztetnek egy körzetes oviban? És akkor mi van, ha még nem beszél? És akkor mi van, ha még nem szobatiszta? Vagy bármi ...

2013. máj. 8. 17:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A beiratáskor nálunk is kérdezték, hogy beszél-e a gyerek, és szobatiszta-e? Nálunk is úgy van, hogy most alakul, de szeptemberre tutira az lesz. MOndtam is a titkánrőnek, hogy nem tudom még beírni, hogy szobatiszta, de már éppen afelé tartunk, és mire kezdődik az ovi, addigra már biztosan meglesz a szobatisztaság is. Nekem pl azt mondta a titkárnő, hogy nem baj, ha nem szobatiszta még a gyerek, egy-egy bepisilés mindenhol előfordul.

De egyébként a fiamra most jelenleg csak éjszakára kell pelenka, már a délutáni alvásnál sincs szükségünk rá, így biztos, hogy szeptemberig ez is megoldódik.

Ezek ilyen alap kérdések.

Nálunk a másik fiamnál az a hosszú kitöltős kérdőív a gyerekről már csak akkor volt, mikor megkaptuk hogy felvették, és az ovonénik jöttek családot látogani, akkor odaadták, hogy töltsük ki és vigyük majd nekik vissza, mert ebből sokmindent megtudnak ők is a gyerekről. Még olyan kérdés is volt, hogy pl simán vagy császárral született.... :))

Ja- és gyereket nem kellett vinni beiratásra.

2013. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a beszéd is alapkövetelmény, sok más dolog mellett (pl. a nappali szobatisztaság). A beszéd azért kell az oviba, hogy meg tudják értetni magukat, elmondják az alapvető igényeiket + tudják egymást játékra hívni, vagy éppen visszautasítani.
2013. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért kérdés a beszéd, mert fontos lehet a gyerek beilleszkedésénél és ha pl. nem beszél, akkor ajánlanak fejlesztést, hogy valamennyire meginduljon a kommunikáció, vagy legalább ovikezdésnél mér elkezd vele foglalkozni pedagógus. Azért egy 3 évestől szerintem elvárható hogy tőmondatokat mondjon. Az óvónéni nem gondolatolvasó, tudnia kell ha vmiért extra figyelmet igényel a gyerek, vagy van valami különleges oka, h nem beszél. Akkor tudnia kell, h hogyan tud kapcsolatot felvenni a gyerekkel.
2013. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha 3 évesen nem beszél az baj,már 2,5 évesen is gond, beiratkozáskor.
2014. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!