Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kérdezték meg óvodai...

Miért kérdezték meg óvodai beiratkozásnál, hogy "beszél e a gyerek", ill. hogy "szobatiszta e"?

Figyelt kérdés
Egyébként igen, de nagyon furcsálltam ezeket a keresztkérdéseket, kicsit olyan "pofavizitesnek" tűnt a beszélgetés, nem is értettem, miért kell a gyereket magunkkal vinni. Tényleg felvételiztetnek egy körzetes oviban? És akkor mi van, ha még nem beszél? És akkor mi van, ha még nem szobatiszta? Vagy bármi ...

2013. máj. 8. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
A beszéd nem alapkövetelmény, de a szobatisztaság igen. Csak szobatiszta gyermeket vehetnek fel, Antsz előírás, hogy nem pelenkázhatnak.
2013. máj. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Velünk egyébként még egy 3 oldalas kérdőívet is kitöltettek a gyerekről. Nem felvételi teszt volt, szimplán csak szeretnék jobban megismerni a gyereket, a családot, hogy könnyebben tudják kezelni.
2013. máj. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

szerintem egyszerűen csak kiváncsiak voltak.

felénk nem kellett vinni beiratásra.


a szobatisztaságot viszont már elvárják ovikezdésre

2013. máj. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Szobatisztaság feltétele az oviba kerülésnek.

A beszéd pedig igen fontos az óvodai életben, ezért szintén fontos.

2013. máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Szobatisztának kell lennie a gyereknek, csak akkor veszik fel oviba!!!

Ha nem beszél, nem szobatiszta, akkor Bölcsibe irányítják át!!!

2013. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám óvónő, és náluk van most is pelenkás gyerkőc, a dajka pelenkázza át, naponta egyszer, persze bugyipelussal...mondjuk lehet, hogy ezt ovija válogatja. Szerintem természetes, hogy megkérdezik ezeket, hogy tudják kinél mire számíthatnak. Szerintem csak ennyi...kell-e esetleg szakembert bevonni, ha x idős és még nem beszél.

Attól még felveszik...

2013. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most kicsit megnyugtattatok, de ugye eleve szeptember még messze van, addig a többi gyerek is leszokhat (pl. a barátnőm kisfia, akit egyébként nem kérdeztek erről.

Nálunk ez a vezető 6 ovit felügyel, attól féltem, lesz "A" kategóriás ovi, vagy csoport, és lesz "futottak még" ...

2013. máj. 8. 18:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a beiratkozás most volt áprilisban,még akkor is ha novemberi a gyerekem,ergo még nem szobatiszta.Vagyis beiratkozásnál még nem elvárás,csak ovikezdésnél!Ezek csak alapinfók,nem hinném hogy "felvételiztetés".Egyébként nálunk nem kérdeztek ilyeneket,csak adatokat,és azért "kellett" vinni a gyerekeket,mert ajándékkal és közös udvari játékkal kedveskedtek nekik.
2013. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a szobatisztaság feltétel az ovikezdésnek ,beszéd nem anyira .
2013. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én beirattam, akkor még nem volt szobatiszta. Fél év múlva az lett.

A beszéd nem alapkövetelmény, majd az oviban beindul.

Az jó duma, hogy átirányítják bölcsibe. És ahol nincs? Az ne menjen oviba?

Sajnos a szobatisztasággal viszont elég szigorúak. Amelyik oviban pelenkáznak, azok szabályt szegnek. Nem szabadna nekik, mert az ovi nem közegészségügyi, hanem nevelési intézet. Mások a higiénés előírások, mint egy bölcsiben.

2013. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!