Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom az egyik kezén nem tudja teljesen kinyújtani a hüvelyk ujját.Voltunk vele ortopéd orvosnál,ezt pattanó ujjnak nevezik,kisebb műtéttel rendbe lehet hozni az ujját,anélkül így marad neki.De a műtét altatásban történne,amitől nagyon félünk.És mi van,ha nem sikerül a műtét?Ti mit tennétek,megműttetnétek?Vagy várjunk vele,amíg nagyobb lesz és akkor legyen a műtét?Nagyon tanácstalanok vagyunk.Ezért kérem a segítségeteket!
2009. szept. 29. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán minél kisebb a gyermek annál kisebb trauma neki a műtéttel járó huzavona...Az altatástól ne féljetek,szakember végzi különösen odafigyelnek ilyen apróságoknál!Lassan ovi és ott bizony használni kell mindkét kezecskét:)Én megműttetném minél gyorsabban:)Sok sikert,gyors gyógyulást kívánok!
2009. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos hogy várnék még vele.És más szakembernek is megmutatnám.

Amikor már nagyobb jobban el tudod neki magyarázni mi történik vele,a picik nagyon nehezen tűrik a fájdalmat ,idegen környezetet.

Tényleg járd körbe a dolgot,csak a legmegbízhatóbb emberre bízd a gyereket.A kézműtéteket nagyon el tudják bénázni.2 ismerősöm van ,igaz felnőttek,akiket a kezükön műtöttek,egyiknek érgomolyag volt a kezén,a műtét sikerült de azóta nem tudja kinyújtani a tenyerét rendesen,a másik balesett miatt kellett megműteni a kezét,utánna nam tudta mozgatni a kis és a középső ujját.A férjem a sebészeten volt beteghordó,sok műtétet látott.Nem rémisztgetésnek írtam csak azért hogy csak nagyon jó szakemberre bízd a műtétet.

2009. szept. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak pár hónapos lenne azt mondanám ne várj. De ő most pont abban a korban van amikor szerintem a lehető legrosszabb számára egy műtét, nem érti még meg a dolgokat nem tudsz neki mindent elmagyarázni és ezért én a helyedben várnék vele az óvoda kezdésig. Nem csak a műtét miatt hanem a kórházban való tartózkodástól is tartanék, az előtte utána történő állandó vizsgálatok miatt. A fiamat 2 és fél évesen műtötték és szörnyű volt az a pár nap mindkettőnk számára.
2009. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen ujjam volt, és az óvodában vették észre, mert anyum nem vette észre (pedagógus pedig és nem is értem) és azt hiszem 3 éves korom után műtöttek meg.

Semmi különbség nincs a két kezem között, nem látszik semmi pedig ez 27 éve történt.

Az én lányom 2 éves és ha ilyen lenne neki én nem várnék vele, mert minél előbb megcsinálják annál előbb tudja rendesen használni az ujját, ami a finom mozgásokhoz elengedhetetlen.

Szerintem max 3 napot lesztek kórházban.

2009. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!