Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy az 5és fél...

Miért van az, hogy az 5és fél éves kislányom fél a hangos dolgoktól? Fél a tüzijátéktól. A kutyaugatástól a lufitól, hogy eldurran, befogott füllel gubbaszt, amíg a "veszély" el nem múlik! Mivel lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod erről leszoktatni,majd idővel kinövi.Talán észre sem vetted,de valamikor nagyon megijedt valamitől,és ezért fél még most is.
2009. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyszer a,Vendég a háznál c. műsorban beszéltek erről.Vannak ilyen gyerekek akik nem bírják a zajt,későbbb ez változni fog.De ne akard leszoktatni,nem fog menni,fogadd el hogy ilyen.Egyébként tényleg zajos világban élünk,sajnos.
2009. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is feltettem már ezt a kérdést, mert az én fiam is ilyen.Bár még csak 3 éves, de ő is tűzijátékon( nem is volt nagy, faluban élünk) úgy megijedt, hogy hányt.A búcsúba nem lehet vele kimenni, mert a zenétől hány, fél.Ha hangosan kiabálnak körülötte a gyerekek megijed, minden hangos zajtól befogja a fülét, és megszeppen.

Én se tudom neki elmagyarázni, hogy nem bánt, nem kell félni.Remélem kinövik majd...

2009. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
2009. szept. 28. 15:39
 5/6 A kérdező kommentje:
igazából tudom,vagy sejtem a probléma okozóját: kb.2 éves volt amikor egyszer egy rendezvényen voltunk ahol a terem rengeteg lufival volt feldíszitve,és mivel nyár volt ,a nagy melegben a lufik sorban elkezdtek kidurranni!szegény a fülét szorította végül már elaludt az ölemben ,annyira remegett!!innentől vettük észre rajta ezt a problémát!!és nem tudom,hogy tudnánk túltenni őt ezen???
2009. szept. 28. 17:39
 6/6 anonim válasza:

Bár igaz, hogy régebbi kérdés, de leírom.

Utána néztem régebben ennek a dolognak és arra jutottam, hogy ez egy fóbia aminek az a neve, hogy ligiro fóbia.

Én is pont ettől a fóbiától szenvedek mind a mai napig. Ha lufival kerülök egy térbe, minden erőmmel azon vagyok, hogy ne lássam és ne halljam ha véletlenül kidurran. Ha nem tudok elmenekülni előle sehova, akkor bedugom a fülem az ujjaimmal... néha már annyira, hogy fáj. De ugyan így vagyok a tűzijátékkal, a petárdával, és még a kutyákat is elkerülöm és inkább az út szélén megyek csak ne ordítsanak a fülembe. Persze ezt a mai napig nem értik a szüleim, hogy miért fogom a fülem ilyen helyzetekben. Mikor kisebb voltam, egyik ismerősünk esküvőjére mentünk és ahol tartották az egészet, na az a terem tele volt lufikkal. Nagy nehezen erőt vettem magamon és elkezdtem enni a levesem...de aztán eldurrant egy... kanál kezemből ki, fülbe újj be. Apa ideges lett, hogy fogom a fülem és nem eszem a kaját szóval még pluszba az is rásegített így már sírtam is.

És nem értik meg, hogy nem bírom elviselni a hirtelen hangos zajokat..amire nem számít az ember...de mondjuk még úgy sem, hogy pl. megmondják, hogy na ez a lufi most ki fog durranni...tehát még így is fogom fogni a fülem.

És rájöttem, hogy mióta van ez nekem. Egyszer fújtam egy lufit de túlfújtam és kidurrant (itt kb. lehettem vagy 5 éves). Azóta nem bírom elviselni ezeket a hirtelen hangos zajokat.

Szerintem erről nem lehet leszoktatni senkit... engem se lehetett a mai napig se. Ezt el kell fogadni és ha fogja a fülét, hagy fogja, mert...hát nem is tudom... mert ezek a hangos zajok fájnak az ilyen fóbiában szenvedők fülének... de itt nem arra gondolok, hogy fizikailag... hanem így...így fáj a hang, hogy hangos. Nem tudom jobban elmagyarázni bocsi :) de ezt valahogy így kell elképzelni.

Bocsi, hogy hosszú lett :P


17/L

2013. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!