Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megszokják a kicsik a nagyok...

Megszokják a kicsik a nagyok hirtelen hangos viselkedését egyszer? Hogy kezelhetem?

Figyelt kérdés
16 hónapos a fiam,és ma találkozott egy 3 éves kislánnyal aki nagyon hangos,hirtelen sikítós,kiabálós.ettől megijedt a fiam,és csak sírt csak sírt,nem tudtam megnyugtatni csak amikor eljöttünk.direkt azért maradtan még mert akartam hogy szokja,bizony annak nála sokkal hangosabb gyerekek is,próbáltam neki mondani hogy nem bánja csak hangos,de csak akkor nyugodott meg amikor eljöttünk.Anyukája hívott hogy menjünk máskor is.Tudom,hogy más gyerekét is szokni kell,de úgy láttam ez a kislány nagyon megrémítette,ti mit tennétek?Mennétek vagy egy kicsit később csak?
2010. máj. 4. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Máskor jobb nőket szemelj ki a fiadnak..

Am viccet félretéve lehet h egyszerűen nem volt neki szimpatikus, van ilyen...

2010. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon édes kislány ezzel semmi gond,és szép is:))de sajnos a sikítást meg a nagy hangoskodástól megijedt,pedig halott már annyi mindent.Meglátom legközelebb hátha már eltűri,aztán lehet még játszanak is valamikor:))Egyébként csak tapasztalatokra lettem volna kiváncsi,ez első választ köszönöm,de sajnos ez nem segít.
2010. máj. 4. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán tényleg megijedt a hangtól,hisz neki ez még új volt és félhetett is tőle a nagy hangja miatt.

Igen a következő találkozáskor lehet,hogy jobb lesz.

Én azt tudom tanácsolni,hogy próbáljátok meg azt,hogy a két gyerek játszon egymással és így a kisfiú tudni fogja,hogy nem bánt a kislány.Persze nem kell erőltetni,mert annak semmi értelme.Ha nem vállik be a játszás akkor tényleg hagyátok egy picit ezt a "kapcsolatot" :)

Esetleg a kislány adhat valami játékot a kisfiadnak,hátha így megszereti a lányt.

Sok Sikert.

És ez miatt ne aggódj,ez nem baj sőt.

2010. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én unokaöcsém folyton pisszegésbe lett nevelve. Lábújhegyen kellett járni körülötte. Ennek az lett a vége, hogy 5 évessen is a harsány erős hangomtól, lévén hogy én süket vagyok és a saját hangomat sem hallom, folyton megilyedt. Volt hogy csak annyit kiáltottam, jaj de jó! és ő meg hopp a rémülettöl az ölembe ült. A lányom viszont belenőt a mi szülői orditózásunkba. Neki a hangos az a porszívó, hajszárató, és ahabkeverő. Mióta bepanaszolta, hogy hangos a gép, azót mindig így figyelmeztetem bekapvcsolom a hangost. Azóta nem parázik annyit elővigyázatopsságból elmegy a lakás távolabbi zúgába.
2010. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi,de nem fél a hangos zajoktól.most voltunk repülőnapon,és 10 méterre mellette szálltak fel a helikopterek repülők,volt hang bőven,őt ez nem érdekli.sőt az sem ha mi kiabálunk egymásnak a szóba egyik végéből a másikba.szerintem az éles sikítás volt neki uj,mert szó szerint sikított a kislány,remegett a ház bele.ettől viszont félt.még egyszer elmegyünk,de ha megint ez lesz,inkább várok egy kis időt.Szóval mi nem csendre neveljük,de nem is sikítunk.
2010. máj. 5. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedul,nekunk ugyanez van/volt.Egészen pici korától a kislányom mindig megijedt az éles vagy hangos zajoktól,mi is volt,hogy azért nem vittuk ismeroshoz,akinek sikítozós a gyereke,hogy ne ijedjen meg és ne sírjon.Nekunk már most sokkal jobb,sokat javult a helyzet,ahogy no,egyre jobb lesz,persze most is van,hogy néha megijed,de már nem mindig,most 19 hónapos,hidd el,nálatok is jobb lesz.Ne eroltessétek,inkább várjatok vele,vagy csak ritkán találkozzatok.
2010. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké köszönöm.az lesz.
2010. máj. 5. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!